Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
25 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Dali bi se muvale so nekoj dokolku znete deka toj ima zenska ? ako imate primeri pisete mene mi imaat receno taka no jas nemam prifateno a mi imaat receno drugarkite deka toa nema da im smeta ako i dvajcata sakaat da se muvaat?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Која напредна младина сме еј...
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
ако сака тој да се мува... значи му се смачено од врската шо ја има ама сепак не сака да се скара со женската а вие ќе му бидите занимација...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
можда...ако знам дек не го сакат женска му и дек и та се муват со други,можда...:toe:

е и заборајв да дополнам и аку мене мн ми се свиѓат дечкото :back:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ке зборам во машки род.:))))

Ако он не е тука со неа да)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
ее да бе со мајка барам со него ако има женска!!секогаш сум била против тоа!!има толку други дечковци слободни а јас со некој ке се кријам зошто имал девојка :nenene::nenene:пффф
а ако се најдам во таа ситуација(што никад не би се ставила)ке ја расцистам работата што побрзо,мислам дека тоа нема да е фер ни спрема мене ни спрема девојката
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne od pricina sto ne sakam da sviram 2 violina,mrazam krijanki,sakam koga mene ke mi tekne da se vidam,da odime na vecera ili kafe zaedno,Vprocem toa se sitnici koi go pravat zivotot.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
И нормално.. Сите тука се поштени и фини, и секако, светици и светци.
Ма ајде. Ако баш тој дечко го сакате со целото срце, и имате можност ете малку да бидете со него, ќе се откажете?..
Љубовта е слепа работа, за неа би ја направиле и најголемата глупост.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
И нормално.. Сите тука се поштени и фини, и секако, светици и светци.
Ма ајде. Ако баш тој дечко го сакате со целото срце, и имате можност ете малку да бидете со него, ќе се откажете?..
Љубовта е слепа работа, за неа би ја направиле и најголемата глупост.
Кој како. Можеби за некој навистина е понижувачко да биде "втора виолина." Зависи до личноста. Можеш да си речеш штом е со неа тој губи, а можеш и да го издигнеш на толку високо ниво и да ти биде врвно достигнување да се смуваш со него. Второто за мене е понижувачко, ама повторно ќе кажам како за кого!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ДА.
таа ќе го изневерува него, не јас...
само глупо е шо после ако разберит ќе си имаш проблем... али шознам... ко ќе си пијан овај муабет сигурно немат да ти се свртит така да, уште еднаш...
ДА.
 
V

[vladimir]

Гостин
Ако има женска со него не би се мувал(не сум gay)хахаха, а таа ако има дечко би се измувал со неа не ми пречи она нека му ја мисли :wink:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
А бе и да има дечко, штом таа заседнала со мене и сака да се мува, ќе ја мувам бе, ако не планирам нишо сериозно, туку едноставно ми е бомба. :) А ако ми значи во поголема смисла, ќе и речам прво да расчисти со него.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Кој како. Можеби за некој навистина е понижувачко да биде "втора виолина." Зависи до личноста, можеш да си речеш штом е со неа тој губи, а можеш и да го издигнеш на толку високо ниво и да ти биде врвно достигнување да се смуваш со него. Второто за мене е понижувачко, ама повторно ќе кажам како за кого!
А зошто секогаш самиот да се потценуваш и да сметаш дека си „втора виолина“?:)
Зошто едноставно не си речиш, си го направив ќефот, тој нека му ја мисли за понатаму..
Во секој случај, ти ништо не губиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom