Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Женско да си фати дечко...нормално!



секој со своето,и вака и така еден ден за нешто ќе се покаеш ако не е за мување со зафатен/а тогаш за нешто друго.Како шо ќе те чкрапни умот така прај си,терај си маткај си...за светици има доволно на небото и на иконите во црквите,по форумиве не треба...затоа велам секој со своето мислење,кај мене би се јавила грижа на совест ако се мувам мнооогу пати,не знам зш(Ова ми се само бледи претпоставки како би реагирала сеуште не ми се случило)... да речиме дека-мала сум уште!Кога некоја ќе ми го смува дечкото неколку пати ќе исчезне секоја грижа на совест што би ја имала во иднина...сега ок е ?
Па мене ќе ми се јави грижа на совест и од еднаш ама ќе преживеам.
За повеќе од еднаш, едноставно НЕ, зошто тоа е веќе кога мувањето преминува во играње со чувствата на другиот.
 
С

Сатори

Гостин
Сеуште не сум го направила и нема да го направам.
Иако понекогаш знам да не ја испочитувам мојата врска, туѓата не е никогаш нешто во што се мешам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
За некои работи е многу лесно да кажеш дека нема да ги направиш. Знам затоа што и мене ми се има ова случено. И јас никогаш не верував дека ќе направам било што со некој кој има девојка ама се случи. И што после...да одам против себе и да си ускратам нешто што ме прави среќна, не можев колку и да се обидував.
Не го ни познавав девојчето, тој секогаш беше во наше друштво, скоро и не се гледаа и не ми беше јасно каква им е таа врска. Наскоро тие и раскинаа, што за мене беше логично и очигледно судејќи според она што се случуваше.

Тоа е тоа. Не се каам мене ми било убаво, истото продолжи и во некој нареден период.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ако таа сака, мене свеедно ми е.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Ако е убава хуху и тоа како нека има и дечко и муватор не е битно
Узми шта ди живот пружа и терај даље :wink:
 
B

black angel

Гостин
bi se smuvala koa veke saka da si prai problemi ako mu e neka mu e malku me e!a koga sum vo vrska ako epten mi znaci tipot ne bi go izneverila ako mi se pruzi podobra sansa i sp toj sto sum vo momentot ke prekinam i ke se smuvam potoa:smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ако не го знам тој би се мувал ако го знам не
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
oti da ne ako se pruzi sansa
vaka ako bidne nesto neka bidne iskoristi


denes i taka zivoto nema nekoja vrednost se za pari se gleda
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Jас сум поштен и фер човек, домаќин, и не би сакал да растурам нечија врска или брак, затоа јас би се мувал со млад брчен или љубовен пар.

Дискреција загарантирана.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Би се мувал, најверојатно. Не сум размислувал дали е добро или не, немам некој баш цврст став. Ако ми се сака, ќе си правам како што ми е мерак.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ne bi se muvala, posle ke se cuvstvuvam jas nikakvo a i se drzam do ona ne go praj na drugite ona sto ne sakas da ti go praat tebe.Taka da ne, posle ke mi bide glupo, ke imam griza na sovest i se toa.Kako malce slobodni maski da ima pa bas so zafaten ke se muvam.Ne ne i ne:nenene:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Би размислил..ако таа е во озбилна врска не би сакал да и ја расипам.Ако не е -мувам бе .ако она не размислува што го прави будала де4ко и ...јас треба да мислам на тоа ?
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
не би направила тоа затоа што после грозно ке се чуствувам и ке се каам и ке си мислам како ми било на мене кога такво нешто би ми се случило:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom