Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.699
Зависи од бившата, локацијата и тајмингот...да не дознаат нејзиниот партнер или мојата партнерка :icon_lol:

Иначе сум бил јас кај бивша и на свадба :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Нешто ме интересира да те прашам ако може. Кога имаш актуелен дечко а одиш со бившиот на кафе што му викаш на актуелниот? Идам да се видам со Трајче од факултет?

Едноставно му објаснувам дека ми е сега само пријател и дека поради одредени причини никогаш нема да се смирам со него,затоа што да можело да успее тогаш сега немало да бидам со него :) тоа е тоа.. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Едноставно му објаснувам дека ми е сега само пријател и дека поради одредени причини никогаш нема да се смирам со него,затоа што да можело да успее тогаш сега немало да бидам со него :) тоа е тоа.. :)
И на бившиот трендафили на газот од среќа му израснаа од објаснувањето?

Еве ти еден бесплатен совет. Твојот сегашен воопшто не е среќен што ти се гледаш со бившиот. Ако и ти вели дека му е сеедно, те лаже. Затоа ти немој да бидеш кокошка, и не се гледај со бившиот, од почитување кон актуелниот.

Договорено?
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Идење со бивш/а на кафе може да значи некогаш дека сеуште бараме нешто што не сме го нашле дур сме биле заедно,ама и немора да значи. Ја идев со моите бивши ама не на кафе него по дома,и нормално ке падне секс нели без обврски и карање и сл.Неретко се слушам со нив за помош,услуга и обратно. Е сеа зависи каква ке ти се погоди жената/девојката,ако е мн љубоморна нема како да објасниш зашто идеш на кафе.Тоа е зашто сите си ја имаме мувата на капата па затоа и такви реакции,и она знае пример ако оди со бивш на кафе дека тоа може да заврши со нешто поише од кафе па затоа и таква реакција ако ја би идел на кафе.
Немаме ние таков менталитет и слобода во врска па ко Американцине и ние,пр,филмот Meet the parents. тоа е реалноста во америка.
Бугарите имаат таква слобода во врска,немаат проблем бивши мивши итн
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Се зависи од тоа каква врска било тоа некогаш, кој колку повреден излегол од таа врска, какви намери имаат еден спрема друг (какво кафе е де :sneaky:)
У секој случај бивш си е бивш...Ако било токму како што треба немало да биде бивш
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
нормално зависи со која, а со една би ја обновил врската врската денеска ја гледам и ме копка нешто а не муабетиме:P незнам шта да радим :unsure:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
нормално зависи со која, а со една би ја обновил врската врската денеска ја гледам и ме копка нешто а не муабетиме:P незнам шта да радим :unsure:
Шансата да биде пак исто е 1 спрема милион така да не си ја мачи душата.
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
Шансата да биде пак исто е 1 спрема милион така да не си ја мачи душата.
Така е но не ми е се рамно сум заборавил и ај ја среќевам на улица од време на време и ке очекувам да ме погледне знаеш како е :unsure:
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Не, не сум била на кафе со бивш а не ни планирам.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Сум излегувал на кафе кога планирам пак да ги клецнам.... Инаку за што друго?! Да разговараме како ни пропаднала врската или да бидеме добри другари и да зборуваме за цвеќиња?! :pos: Се знае зошто се излегува со бивши, оти и двајцата бараат нешто.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Не би седнал од причина што после раскинување не се поднесуваме едни со други.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Зависи со кој бивши. Со тие со кои минало раскинувањето океј и без некои посериозни срања и трауми, може, зошто да не? Не би имало проблем.

Ама со некој поради кој си паднал во тешка депресија, не си успеал скроз да заборавиш, а тоа што го памтиш е највеќе лошите моменти - Кој кур барам со таква личност да седнувам на кафе??
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Нема шанса...Таа е бивша со добра причина и шо се однесува до мене може да цркне во пеколот за тоа што ми го направи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom