Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.874
Ништо, се заљубуваат ко тинејџерки.
После проблеми во фамилија ти реков ми рече.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Зависи што се случило меѓу нас. Ако некој ме повредил многу или сум се осетила навредена или сум имала чувство дека не ме почитува, не, нема да останам во никаков контакт затоа што нема никаква причина.
Ако личноста била ок, ама еве не ни одела врската, тогаш дефинитивно би отишла. Не значи дека нешто уште чувствувам кон таа личност, ама ако не ни идело да бидеме во врска, не значи дека не можеме да бидеме пријатели. Ако приметам дека има чувства од негова страна, ондак би нашла начин да му дадам до знаење дека кафето е чисто пријателски и ако мислам дека нареден пат ме вика пак за да ете проба нешто, веројатно не би отишла.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Зависи како завршила приказната меѓу нас. Ако завршило се коректно и никој не излегол повреден зошто да не. Иначе сум била на кафе со бивш и тоа на многу повеке откако сме раскинале, се дружеја мојата и неговата екипа па пиевме кафе сите заедно. И не само кафиња, имало и излегувања по кафани, дискотеки, заеднички викенди и тоа траеше со години додека двајцата не влеговме у сериозни врски. Сега едино паѓа по саат време муабет ако случајно се сретнеме на улица.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Ако дојдам до степен со некоја да сум завршил (доколку сум имал нешто со неа), никако нема да седнам на кафе :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
До пред некое време мислев дека е ова можно.
Бившиот никогаш не сум го сметала за лош човек и мислев дека таква особа, иако нема да ми е повеќе толку блиска, дека може да ми остане во круг на контакти.
Грешев.

И ова ми е пречкртано од листата. Контакти и кафиња и слични срања со бивши - никогаш.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Не знам имам некои бивши што многу сакам кога зборам со нив на фб, али не знам дали би можела на кафе.
Бидејќи ако веќе идам на кафе, сто посто он би пробал да се смириме итн..
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Зависи колку сакаат обете страни да останат во контакт. Но би излегла, не знам зошто тоа би се гледало чудно, ако е веќе преболена љубов едно кафе нема ништо да уништи.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Сум седнал само една, сега и да сакам не можам. Сите се мажени и зафатени со менување пелени, а првата јаде кисели краставички.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Кон крајот на минатата недела седев на кафе со една бивша.
Тоа е една од оние две со кои имам професионални контакти, па така, службено, мора...
Инаку, самото кафе поминува како со секоја друга со која не сум имал ништо. Било оддамна и поминало она што било. Секој си има сопствен живот кој си го гради независно од тоа што било.
Е, сега, патиштата се испреплетуваат понекогаш, дали професионално или на друг начин. И, тоа е тоа што сите мораме да го прифатиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom