Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Ezekiel

Андерковер Шабан
Член од
21 август 2012
Мислења
22
Поени од реакции
16
Нема шанса...Таа е бивша со добра причина и шо се однесува до мене може да цркне во пеколот за тоа што ми го направи :)
И јас го имав истиот пристап подолго време. И после ми текна дека не морам да ја чекам да цркне и отиде во пеколот, туку јас можам да и помогнам. Затоа најуредно ја викнав на кафе и ене ја сега во црна вреќа во ормарот, полека се распаѓа. Земи ги работите во свои раце, многу подобро ќе се чувствуваш.
--- надополнето: 24 август 2012 во 01:16 ---
би излегла,и сум излегла повеќе пати со бившиот.
А одиш ли на кафе со идни дечковци, тигрице? Да се претставам накратко, јас сум врааботен во циркус, на работно место кротител на тигрици. Примерен граѓанин, ми плаќаат придонеси и имам плави картони.
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
74
И јас го имав истиот пристап подолго време. И после ми текна дека не морам да ја чекам да цркне и отиде во пеколот, туку јас можам да и помогнам. Затоа најуредно ја викнав на кафе и ене ја сега во црна вреќа во ормарот, полека се распаѓа. Земи ги работите во свои раце, многу подобро ќе се чувствуваш.
--- надополнето: 24 август 2012 во 01:16 ---

А одиш ли на кафе со идни дечковци, тигрице? Да се претставам накратко, јас сум врааботен во циркус, на работно место кротител на тигрици. Примерен граѓанин, ми плаќаат придонеси и имам плави картони.
хахахаа идам на кафе ама не се знае дали ќе е иден,тешко да ме скроти некој,барем до сега нема успех
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
И јас го имав истиот пристап подолго време. И после ми текна дека не морам да ја чекам да цркне и отиде во пеколот, туку јас можам да и помогнам. Затоа најуредно ја викнав на кафе и ене ја сега во црна вреќа во ормарот, полека се распаѓа. Земи ги работите во свои раце, многу подобро ќе се чувствуваш.
Ете видиш не ми текнало на ова...Добра идеа :D
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ја коа ќе раскинам со некого одма го депортирам на Островот на бивши дечковци и они таму после седат и тагуваат по мене, го пишуваат моето име на песокот, го цртаат мојот лик на карпите, садат лозје па после варат ракија, се начукуваат и евоцираат спомени за прекрасните мигови минати со мене, пишуваат поеми и сонети за мене и го колнат денот кога раскинале со мене и така натаму...
А што уствари ми беше муабетот ...А да, на кафе со бившите не идам пошо на тој пустиот остров нема кафичи. Duh!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ја коа ќе раскинам со некого одма го депортирам на Островот на бивши дечковци и они таму после седат и тагуваат по мене, го пишуваат моето име на песокот, го цртаат мојот лик на карпите, садат лозје па после варат ракија, се начукуваат и евоцираат спомени за прекрасните мигови минати со мене, пишуваат поеми и сонети за мене и го колнат денот кога раскинале со мене и така натаму...
А што уствари ми беше муабетот ...А да, на кафе со бившите не идам пошо на тој пустиот остров нема кафичи. Duh!
Видиш цццц иста ситуација како кај менеее :cautious:
 
N

NikolaMKD91

Гостин
И да седнам на кафе со бившата, немам што да си кажам . Што ќе правиме сега муабет ?? Како и е на нејзе сега со друг момак во сериозна врска или јас како дупам други без обврска ?!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Доволно, понатаму мајки, шајки до трето колено по пп :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Зашо да не...сеа зависи кој бил кривецот шо станала бивша и на кој начин сме се разделиле... Еве сеа последниов период сум во добар контакт со 2 бивши и сме биле и на кафе...нема ништо чудно тука...барем за мене.... Се чуствувам доволно зрел за да можам да отидам на кафе со нив без притоа да има расправии....
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
13
Никогаш!
Ни мене не би ми било удобно,ниту нејзе.Едноставно ако имало разбирачка,немало врската да престане.Дефинитивно не!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Зависи. Од што? Од минатото.
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
зошто да не, ако сме раскинале не значи дека не можеме да бидеме пријатели
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
за да се смириме пак за шо можи друго да излезиш на кафе не ти е другарка да си прајте муабет...ретко е...машко и женско да остана пријатели па уште и бифши :unsure:
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
за да се смириме пак за шо можи друго да излезиш на кафе не ти е другарка да си прајте муабет...ретко е...машко и женско да остана пријатели па уште и бифши :unsure:
jas vo princip bi ostanal prijatel so devojkata ama bes kontakt tel. ili viduvanje i slicni sentimentalnosti ; ako se sretneme ili me pobara na tel. , treba li da begam od nea ?
NE MOZAM DA ODBIJAM zensko, koga na fin nacin ke postapi i moze ke si pomogneme nesto ako moze ..nikgas ne gi nastetil ..
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
jas vo princip bi ostanal prijatel so devojkata ama bes kontakt tel. ili viduvanje i slicni sentimentalnosti ; ako se sretneme ili me pobara na tel. , treba li da begam od nea ?
NE MOZAM DA ODBIJAM zensko, koga na fin nacin ke postapi i moze ke si pomogneme nesto ako moze ..nikgas ne gi nastetil ..
edno zdravo kako si mwa ako go sretnam nekade i nikako na samo izleguvanje so nego na kafe ako sme drustvo sobrani ok....
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Седнување на кафе со некој од бившите значи некој има емоции сеуште, значи не занима кој што како прави во животот, значи некој не ја преболил нити пак заборавил љубовта. А јас на раскинати врски не се враќам така да нема ни што да се гледаме никако, нити пак комуницираме. Завршена ствар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom