Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Дефинитивно да...Зашто да не? Па побогу, не сме воделе трета светска војна при раскинување...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
зошто си себична?:wink:
sebicna? leleeee.... kako bi se oskeal ti da sedis na kafe so nekoj sto postojano ti se nabacava i koj misli deka ako si izlegla so nego na kafe deka avtomatski ke se smirite... ? od iskustvo ti kazuvam.. ke se osekas idiotski i ke sakas sto pobrzo da si zamines i nikad vise da ne go vidis istiot
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Скоро со сите бивши сум добар другар освен со некои кои си се филмаат :)
 

Rainbow^

Unknown
Член од
30 јули 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Мислам дека е ок да останеш во добри односи со бивш/а. Може дека со сите досега сум раскинувала на мирен начин, па затоа така гледам на таа работа... Сме поминале низ толку работи заедно, а сега да ја вртиме главата кога ќе се сретниме на улица? Многу ми е глупаво тоа... Сум пиела кафе со бившиот, и се течело најнормално...
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Не би седнала искрено, можеби едно здраво ќе прам али шо има да седам јас со него и шо муабет би праеле, кога меѓу нас е свршено. Чим сме се скарале значи сме немале заеднички јазик и сега јас што има да одам со него на кафе демек сега ќе се прајме пријатели.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Зависи од многу работи, колку време имате идено, како се тоа завршило-раскинувањето ама ја сепак останувам само на едно здраво:helou:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
вчера се обидов да седнам на кафе со една бивша-но таа изгледа погрешно ме разбра и ништо од кафето!
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
незнам дали би отишла на кафе со бившиот,се зависи од начинот на кој сме раскинале..ако била некоја тешка расправија,можда не би му прозборела никогаш во живот.иначе се трудам да бидам во добри односи и онака да се поздравам,да не вртам глава на улица и да се правам дека не го познавам пошто тоа е многу бедно..
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
тема се движи во правец на тоа-сите да си кажат дали би излегле на кафе со бившите!дај нека кажат некоја интересна ситуација некои што више излегле на кафе со бившиот/бившата?
јас кога сум се гледал со бившите најчесто никогаш не завршувало само со кафе!
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
do sea ne sum imal kuznae sto mnogu ali so tie so sum imal vrska najcesto zavrsuvala ne do tolku NESREKNO ali onaka cisto radi gluposti ( ali so niv i den denes sum u kontakt)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Па зависи.. ако сум во добри односи со бившиот, зошто па да не.. а ако сум се искарала со него кога сме раскинале.. уствари ја сум му раскинала поради нешто што ме изнервирало, повредило и сл. нормално дека нема да сакам..
 
M

**MEMORY**

Гостин
Само со првиот дечко, во најдобри односи сме... А и типот си е најок, така да зошто да не!?!?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Па да...зошто да не....Сега зависи со кој како...Дали сте раскинале онака другарски или пак партали сте се напраиле...Сепак мислам дека барем едно ЗДРАВО треба да се има со бившите...
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Normalno e da se ostane vo prijatlski odnos (barem spored mene) i da se kontaktira so bivsiot! Kaj mene e taka,za vas ne znam :toe: MI se ima deseno bivsiot da me pobara za da mu dadam sovet za segasnata mu devojka, sto da pravi,kako da ne pogrsi kako so mene :pos2:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Да зошто да не,најубаво е да се остане во добри односи..Нормално ако немало претходно некое "скандалозно" раскинување,тогаш нема шанси се да биде ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom