Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

DemijanaX

Sama se farbam!!
Член од
12 март 2011
Мислења
32
Поени од реакции
8
Не мора да е до девојката,може да се случи некоја да му се нуди на машкото,односно да му се дава на тацна а тој да ја одбива,и да добие коментари од другарите:Еј ти си папучар па што ако ја изневериш,машко си.

Pa togas vo slucajot , odis so nekoj so mu falat mozocni kelii :)))))) mislam za da se naprai mangup pred drugarite be hahaha . da be ima i takvi... toa sto vikas. Vo toj slucaj ne moras uopste da se preispituvas :)) produzi dalje :)))
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Би простил, се додека не се заљубам... јас изневерувам, нека го прават тоа и они.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Vase mislenje... ako si dolgo vreme vo vrska so partner/ot/kata i ti izleze rabota vo stranstvo na nekolku meseci, pa posle 2 god rabotenje taka vo stranstvo, partnerot se odluci na neverstvo za edna vecer, (naujverovatno sex) a dlaboko da se kae za toa.
Dali bi prostile ili ne.

Dali dokolku prostite, ke ve maci pomislata, kako i/mu bilo i slicno?
Dokolku raskinete kako bi bilo. dali nekoj ima nekoe slicno iskustvo.
Ubavo glasi edna misla-"sto se slucilo ednas,nemora da znaci deka ke se sluci i vtor pat,no sto se slucilo dva pati,togas sigurno ke se sluci i tret pat":),no sepak mislam deka toa sto ednas ke se skrsi,kolku i da go lepis,nikogas povekje nema da bide isto.Zatoa ti si znaes sto ponatamu,no,kako sto si mozela da izdrzis ti bez seks,taka trebalo i toj da izdrzi,nema nikakov opravdan izgovor tuka:):):):))))
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Zena moze da prosti neverstvo ali maz da prosti na zena, nikad, posto ne e muz neego papuchar ako prosti i znaj chim ednas te prevarila uvek ke te vara ako i prostish zatoa najbolje e da ja ostavish neka go vara toj so kogo tebe te prevarila he he...
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
Interesna tema inace moeto mislenje e deka bi prostil neverstvo pod uslov da ne se povtori poveke, isto smetam i deka zenskite bi trebalo da prostat pod uslov da ne se povtori
ednas mojt da mu se desit na bilo koj
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Interesna tema inace moeto mislenje e deka bi prostil neverstvo pod uslov da ne se povtori poveke, isto smetam i deka zenskite bi trebalo da prostat pod uslov da ne se povtori
ednas mojt da mu se desit na bilo koj
И што си направил после ? Не зафркавај, ако лесно и простиш тогаш она 1000% дека ќе го направи истото ... Мое мислење на темава е: Во никој случај ... Ако девојката ме изневери не чекам ни момент - и раскинувам ... А, ако жената (кога ќе имам жена) ме изневери - е тогаш игра ќутекот и стапот, па тогаш нека му ја мисли дали ќе сака нареден пат ;)

--- надополнето ---

E sega isto procitav eden kup mislenja od tipot, a be ako toj me sakal , nemal toa da go napravi, znaci ne mu znacam ova-ona. Znaci krivicata e sekogas na stranata na toj sto izneveruva. aj vaka da ja postavime situacijata. Dali se imate zaprasano, sto sum pridonel jas , za toj/taa da go/ja nateram da me izneveri. Zatoa sto i taka e , nesto vo vrskata go nateralo drugiot da izneveri. A bidejki za kavga, vrska i tango se potrebni dvajca, vie ste toj vtoriot. Dali e toa nedovolno obrnuvanje na vnimanie na partnerot, na negovite potrebi i samo sebicno mislenje na svoite baranja i potrebi, sto e najgolema pricina za vakvi stvari da se desavaat vo vrskite, postojano kritikuvanje, nemanje i nemanje na sloboda i posesivno odnesuvanje na eden od partnerite i ne znam eden kup pricini ima so koi moze da pridonesete i da go naterate parterot da go stori toa.
Ljubovta i vrskata se umeenje. taka da koga partnerot ke ve izneveri , zaprasajte se pokraj drugoto i ova: " kade zgresiv i jas, ta go naterav da me izneveri" :pipi:
Значи ако не сум и доволен, па тогаш за кој курац она сакала да се фати со мене ? Имаш свое мислење, го ценам али го оспорувам ... Значи во врска влегуваме кога мислиме дека партнерот е тој што ни е потребен за се' ... Неверството го мразам и не го простувам .. Подобро нека ми рече : не ни иде и да раскинеме, па нареден ден да се мува или да се ебе со друг, отколку тоа да го направи кога сме во врска ... СЕКОГАШ е крив тој што изневерува ...
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
абе во ред,секој си има свое мислење,сепак објасни ми..зошто НЕ?

--- надополнето ---

И што си направил после ? Не зафркавај, ако лесно и простиш тогаш она 1000% дека ќе го направи истото ... Мое мислење на темава е: Во никој случај ... Ако девојката ме изневери не чекам ни момент - и раскинувам ... А, ако жената (кога ќе имам жена) ме изневери - е тогаш игра ќутекот и стапот, па тогаш нека му ја мисли дали ќе сака нареден пат ;)

Епа брате..затоа зборуваме..се дава едно простување..но после кога ке го злоупотреби тоа..ако не и иди умот..е тогаш гудбај форевер..клоците и готово :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Јас би прашал, зошто воопшто постои темава?

За секоја нормална врска, радикално не. :pipi:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
абе во ред,секој си има свое мислење,сепак објасни ми..зошто НЕ?

--- надополнето ---

И што си направил после ? Не зафркавај, ако лесно и простиш тогаш она 1000% дека ќе го направи истото ... Мое мислење на темава е: Во никој случај ... Ако девојката ме изневери не чекам ни момент - и раскинувам ... А, ако жената (кога ќе имам жена) ме изневери - е тогаш игра ќутекот и стапот, па тогаш нека му ја мисли дали ќе сака нареден пат ;)

Епа брате..затоа зборуваме..се дава едно простување..но после кога ке го злоупотреби тоа..ако не и иди умот..е тогаш гудбај форевер..клоците и готово :)


Зошто не ? Затоа што ако било еднаш, ќе има и 2пат и 3пат, и доколку партнерот види дека сте биле способни да простите и да пројдете преку тоа, сигурно ќе има уште некој сличен испад. А да не зборувам за довербата, и да ја има никогаш нема да е како порано, секогаш ќе ги има тие сомнежи, а врска без доверба... некако не штима. Кога ќе се скрши нешто, колку сакаш ти составувај го, лепи го, пак ќе се познава каде пукнало :) Ти сакаш да кажеш би простил ?
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Зошто не ? Затоа што ако било еднаш, ќе има и 2пат и 3пат, и доколку партнерот види дека сте биле способни да простите и да пројдете преку тоа, сигурно ќе има уште некој сличен испад. А да не зборувам за довербата, и да ја има никогаш нема да е како порано, секогаш ќе ги има тие сомнежи, а врска без доверба... некако не штима. Кога ќе се скрши нешто, колку сакаш ти составувај го, лепи го, пак ќе се познава каде пукнало :) Ти сакаш да кажеш би простил ?
А ти сакаш да кажеш дека ова го пишуваш од искуство ? дека ако ти прости ке направис пак и пак и пак :) ... :kesa:
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Зошто не ? Затоа што ако било еднаш, ќе има и 2пат и 3пат, и доколку партнерот види дека сте биле способни да простите и да пројдете преку тоа, сигурно ќе има уште некој сличен испад. А да не зборувам за довербата, и да ја има никогаш нема да е како порано, секогаш ќе ги има тие сомнежи, а врска без доверба... некако не штима. Кога ќе се скрши нешто, колку сакаш ти составувај го, лепи го, пак ќе се познава каде пукнало :) Ти сакаш да кажеш би простил ?
ВО ПРАВО СИ..ПОТПОЛНО..СЕПАК,НЕ СУМ ЈАС ДА ЈА ОСУДУВАМ КАКО СЛАДОЛЕДЏИЈА ШТО ЈА ОСУДУВА.АКО ТАА НЕ Е СВЕСНА ШТО ГУБИ И ШТО ПРАВИ..ЈАС СИГУРНО НЕМА ДА ЈА СВЕСТАМ.
НЕКОИ ЛИЧНОСТИ(МН РЕТКИ) УСПЕВААТ ДА СВАТАТ ПОСЛЕ ПРВАТА ШАНСА,ДЕКА ВТОРА ШАНСА НЕМА ДА МУ БИДЕ ДАДЕНА.. :)
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Wow заклучоков, баш ти беше на место :tapp:
ВО ПРАВО СИ..ПОТПОЛНО..СЕПАК,НЕ СУМ ЈАС ДА ЈА ОСУДУВАМ КАКО СЛАДОЛЕДЏИЈА ШТО ЈА ОСУДУВА.АКО ТАА НЕ Е СВЕСНА ШТО ГУБИ И ШТО ПРАВИ..ЈАС СИГУРНО НЕМА ДА ЈА СВЕСТАМ.
НЕКОИ ЛИЧНОСТИ(МН РЕТКИ) УСПЕВААТ ДА СВАТАТ ПОСЛЕ ПРВАТА ШАНСА,ДЕКА ВТОРА ШАНСА НЕМА ДА МУ БИДЕ ДАДЕНА.. :)
Ја би надоврзал дека за да те изневери некоја мора да има причина или ти да изневериш... значи нешто ти фали што она го побарала од друг .. и незнам сто не ми е на место ком .. :pipi:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Ја би надоврзал дека за да те изневери некоја мора да има причина или ти да изневериш... значи нешто ти фали што она го побарала од друг .. и незнам сто не ми е на место ком .. :pipi:
Па фала богу дека мора да има причина, доколку не му одговарам нема потреба да биде со мене, слободно може да ми раскине и да си го тера филмот со која сака, он не е приморан да биде со мене, тоа е негов избор, ако не му се свиѓа, слободен му е патот. Но на некои "фраери" едноставно гзот не им држи место, мора да седат на неколку столчиња.

А да се надоврзам на твојот залучок, нз од кај го извади, но драг Сувопи4ест не го кажав од лично искуство, тоа е мое мислење ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom