Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Искрено до сега ми се нема случено такво нешто, а пак кога би ми се случило премногу добро би размислила дали би опростила..сепак се работи за НЕВЕРСТВО..
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Бик
Ќе прости, но ќе запомни. Развод нема да ти даде никогаш. Но ова не е повод да си помислиш дека се поминало. Како одговор ќе ти стави такви рогови, за кои не си ни помислувал. Во оваа цел активно учество ќе земат и твоите пријатели, колеги и началникот.
:pos::pos::pos:
Не би простила.Се знам себеси и знам дека ако простам после тоа цело време ќе му префрлам.Ваљда ќе бидам ептен разочарана,зошто со таа постапка тој само ќе покаже дека не ме сака и дека кога му се пружаат шанси да отиде со првата,оди.
Да ме покажуваат со прст заради некој кретен...Ноу веј.:toe:
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Би простила неверство само под услов да не се повтори никогаш повеќе(еднаш ако ме изневери срам да му е, ама два пати ако ме изневери срам да ми е):kesa:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
At this state, neva.
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
19
Поени од реакции
2
spored mene ima 4 uslovi za da prostam:
1. ako stvarno dokazi deka se kaj za to
2. ako znam deka me saka
3. ako tipkata e k...a
4. i ako misli da ne go povtori
 
I

InF3cTeD

Гостин
Би простила неверство само под услов да не се повтори никогаш повеќе(еднаш ако ме изневери срам да му е, ама два пати ако ме изневери срам да ми е):kesa:
еднаш чим изневерил веруј дека ќе има пак ако простиш....не сум бил у таква ситуација ама веруј дека така е....а лично јас нема никакви шанси да простам неверство а причината е погоре наведена....ако еднаш изневери ќе изневери пак....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
NIKOGAS ne bi prostil neverstvo!!:nenene:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
еднаш чим изневерил веруј дека ќе има пак ако простиш....не сум бил у таква ситуација ама веруј дека така е....а лично јас нема никакви шанси да простам неверство а причината е погоре наведена....ако еднаш изневери ќе изневери пак....
Не мора да значи дека пак ќе направи, зошто бе такви предрасуди.:nesvest:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Не мора да значи дека пак ќе направи, зошто бе такви предрасуди.:nesvest:
не мора да значи....ама со тој чин се губи сета доверба шо сум ја имал во таа личноста после тоа незнам како да не мислам дека пак и пак не би ми набила рогови....кога веќе еднаш го направила тоа ќе го направи пак ВЕРУЈ
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
не мора да значи....ама со тој чин се губи сета доверба шо сум ја имал во таа личноста после тоа незнам како да не мислам дека пак и пак не би ми набила рогови....кога веќе еднаш го направила тоа ќе го направи пак ВЕРУЈ
Не е така бе, зошто да го направи пак, зависи зошто и под кои околности го направила тоа, можеби имало проблеми у врската у моментот или можеби била под дејство на алкохол, додека сте биле на пауза или едноставно за да те напраи љубоморен а можеби само сакала да те изнервира. ме сфаќаш во секој случај мислам дека простување на неверство ако се случи еднаш е изводливо а нечовечки е да не простиш за еднаш, замисли да ја сакаш ептен и да треба да и се скараш ради глупост некоја цел свет да ти се сруши и тебе и нејзе само заради една глупава грешка под глупи околности, сакам да речам животи и бракови се растураат само ради глупости, а што ако се кае искрено и ако се заколне дека никогаш повеќе нема а и дека не било по нејзина вина и тогаш нема да и простиш?
И јас не поддржувам неверство ама факт е дека ак онекој искрено се кае треба да добие прошка.
PS: И дефинитивно најдефинитивно! не треба да се водиш по правилото еднаш неверна засекогаш невернаа мислам дека ова е тотално погрешен пристап.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
да... ако сум го засакала повише од себе
 
I

InF3cTeD

Гостин
Не е така бе, зошто да го направи пак, зависи зошто и под кои околности го направила тоа, можеби имало проблеми у врската у моментот или можеби била под дејство на алкохол, додека сте биле на пауза или едноставно за да те напраи љубоморен а можеби само сакала да те изнервира. ме сфаќаш во секој случај мислам дека простување на неверство ако се случи еднаш е изводливо а нечовечки е да не простиш за еднаш, замисли да ја сакаш ептен и да треба да и се скараш ради глупост некоја цел свет да ти се сруши и тебе и нејзе само заради една глупава грешка под глупи околности, сакам да речам животи и бракови се растураат само ради глупости, а што ако се кае искрено и ако се заколне дека никогаш повеќе нема а и дека не било по нејзина вина и тогаш нема да и простиш?
И јас не поддржувам неверство ама факт е дека ак онекој искрено се кае треба да добие прошка.
сепак имаме различни мислења околу овоа ама еве пак ќе кажам нешто од моја гледна точка...проблемите во врска ги решавам со разговор а не со изневерување,многу пати сум бил под дејство на алкохол и сум имал шанса да ја изневерам ама не сум го направил тоа од едноставна причина--ја сакам и нејќам да ја повредам па така да и она кога би била под дејство на алкохол ако искрено ме сака не би требало да го направи тоа,паузи никад не правам или одиме или не..и само уште објасни ми го второто болдирано не го сваќам....ме изневерила ама не било по нејзина вина????демек она не сакала ја натерале???сепак си останувам на моето дека ако еднаш изневери во какви и да било околности ќе го направи пак...не простувам....не изневерувам а истото го барам и од партнерката.....да не должиме многу оти различни мислења имаме

Поздрав :helou:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
сепак имаме различни мислења околу овоа ама еве пак ќе кажам нешто од моја гледна точка...проблемите во врска ги решавам со разговор а не со изневерување,многу пати сум бил под дејство на алкохол и сум имал шанса да ја изневерам ама не сум го направил тоа од едноставна причина--ја сакам и нејќам да ја повредам па така да и она кога би била под дејство на алкохол ако искрено ме сака не би требало да го направи тоа,паузи никад не правам или одиме или не..и само уште објасни ми го второто болдирано не го сваќам....ме изневерила ама не било по нејзина вина????демек она не сакала ја натерале???сепак си останувам на моето дека ако еднаш изневери во какви и да било околности ќе го направи пак...не простувам....не изневерувам а истото го барам и од партнерката.....да не должиме многу оти различни мислења имаме

Поздрав :helou:
Ете сам си го објасни :smir: хипотетички да речеме дека ја натерале или насила ја залапале или ја грабнале, и..? што сега тоа се рачуна неверство и покрај тоа што не е по нејзина вина? Не мора да одговориш знам кој став го имаат мнозинството на машки индивидуи а тоа е дека под било која околност да се десило тоа е непростливо! а и да не се десило! и да се само оговарања вие пак ќе поверувате во тоа секогаш било и ќе остане така.. ама само за недокваканите, оние позрелите имаат поинаков пристап:smir: и повеќе разбирање, и пак ќе повторам дека не оправдувам изневерување само што оправдувам човечка грешка зошто луѓе сме и грешиме сите! без оглед на се и човечки е да се прости еднаш! и да се има разбирање барем еднаш во животот зошто животот е суров и носи многу поголеми тешкотии нема потреба од дополнителни, ова ќе го разбереш понатаму во животот па можеби ќе го промениш ставот.
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
еднаш чим изневерил веруј дека ќе има пак ако простиш....не сум бил у таква ситуација ама веруј дека така е....а лично јас нема никакви шанси да простам неверство а причината е погоре наведена....ако еднаш изневери ќе изневери пак....


Епа затоа само еднаш ќе му опростам.:smir:Ако решил да ме изневерува и да се мува наоколу со други жени слободно нека си го фати патот и кај мене да не се враќа.:toe:
А кажими молимте ако девојката те изневери и ако сама ја увиди својата грешка и искрено се покае дали тогаш би и опростил?:pipi:
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Никогаш и во никој случај не би простила неверство!:nenene: Ниту во брак, а уште помалку во врска! Знаеш како викаат: Fool me once- shame on you, fool me twice- shame on me! Кога еднаш го направил тоа, нема причина да не го направи пак, ако веќе сум му простила. Категорично НЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom