Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
20 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
ke prostam, ama sigurno nema brzo da zaboravam....na prvoto karanje sigurno ke mu go spomnam i toa
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Никогаш никогаш и никогаш... машките кога изневеруваат тоа го прават без чуства а пак женските изневеруваат со чуства, емоции... :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
За простуење, ќе простам.
Човек е, направил грешка, намерна или не, се случува.

Ама истиот момент кога ќе дознаам за тоа, ми се руши концептот за личноста, чувствувам одбивност и ставам крај на врската.
Не можам да продолжам со некој кој ме изиграл на најподол начин и додека ја сум живеела во илузија дека е само мој, он делел телесни течности со таму некоја.
За простување е најлесна работа, ама нема да можам да преминам преку помислата на него и друга жена, скршената доверба, чувството на нож у грб. Не би можела да бидам со него, би раскинала одма.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Samo edno "shame on you" so ostar pogled i strog ton! Potoa ke si zavrtam grb i cao - prijatno! Ne bi me interesirale detali, objasnuvanja, razglobuvanje pricini i teorii za veke storenoto! E sega ima dve situacii! Prvo ako toj sam mi priznae, znaci deka se kae i e svesen za greskata! Vo ovoj slucaj ke ja prekinam vrskata ama ne i kontaktot so licnosta! Ke prostam da receme, ama sepak ke go ostavam da zivee so sovesta i bez mene sekako! Ke se izmacuva poleka i bolno!
Dokolku doznaam od drugi togas go brisam od memorija! Delete for good, zasto jas sum ili celosno vo vrskata ili voopsto ne sum! Ne postoi zlatna sredina vo ovoj slucaj!
Ete taka!:smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
ako me izneveri toa znaci ne me pocituva i ne ma saka:toe:,gazi na moeto dostoinstvo i licnost, taka da prostuvanje NIKOGAS :nenene:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да простам??!!!! Дечкото може да си оди, пошто не е крив, ама нејзе има модра ласта да ја напраам.
 

Wolverine-X

|>Kryptonite<|
Член од
11 октомври 2008
Мислења
23
Поени од реакции
3
И да би простил неверство сепак нема да бидеме истите како порано и сигурно ке раскинеме
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zenite treba da se izneveruvaat posto stareat so tek na vreme a nie mazite iako stareeme ama nas ni lici i so brcki pak ama na zena ne i lici a ne moze da bide dolgo vreme cvetce i posle posto ne vise ona sto bila nie si barame pomladi posto neli ona bila porano takva i fakticki pak nea ja sakame ama ona ne e vise mlada pa morame realno da so druga posto sea zenive se polesni a baska i cenata im padna posto od premnogu ponuda paga cenata i koa ke vidis zatoa oni najveke se mrzat koa ke ostarat i im ljubomorat na drugite mladi devojki i taka i nikako poinaku.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Иако сеа сум под енормна количина на вино. Не би простил! Па макар и Господ слегол! Никогаш!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
da prostis znaci da dozvolis pak da te mavta, epa sve cuek moze da zaborai samo sebe ne moze dur e ziv naravski posto karakterot ne se menua.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Да простам такво нешто..нема шанси:nenene:...он мене рогови ке ми набивал...ставам крај одма на врската и не сакам ни да го видам ни слушнам потоа...зе мене ке биди мртов...:pishtoldz:devil2:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.901
Поени од реакции
23.845
Ако ми признае во најскор можен рок од кога се случило тоа би простил и одма би и раскинал.

Ако дознаам од друго место нит простувам а многу е веројатно дека и нешто благо-пакосно ќе направам за успомен и дуго сечање.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Никако не би простила неверство.
Зошто..?? Кога сето она што би го имал за таа вечер ќе може да го има од мене и тоа за подолго време. Никогаш не би можела да опростам, досега не ми се има случено да ме изневерат, а доколку ми се случи, ќе раскинам и готово, крај.
Еее другарче на два стола не се седи.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Никако не би простила неверство.
Зошто..?? Кога сето она што би го имал за таа вечер ќе може да го има од мене и тоа за подолго време. Никогаш не би можела да опростам, досега не ми се има случено да ме изневерат, а доколку ми се случи, ќе раскинам и готово, крај.
Еее другарче на два стола не се седи.
ако можел да го има со тебе сигурно немало да те вара, нели??? :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom