Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Јас не би простил. Ете некој дури и да прости, тоа не му е гаранција дека нема да се повтори. Штом се случило еднаш голема е веројатноста да се повтори. Само не знам како имаат храброст да погледнат во очите на тој што го изневериле.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
so ogled da toa deka jas mnogu znam da pocituvam ako mi se desi toa vrakjam dvojno.
inace ne prostuvam i nezaboravam.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Секој е верен додека не му се укаже добра прилика.
;)
Не се сите такви. Можеби повеќето се такви, ама постојат и оние кои за ништо на светот не би го/ја изневериле својот партнер или својата партнерка. Без разлика колку добра прилика односно шанса им се укажува за да го сторат тоа.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нема ни да пробувате.
Не се разбравме. Што ако дамата сама ми понуди? Како да ја одбијам? Немам право на НЕ!
Зарем на првото НЕ ќе се откажеш!?
Ножеби сум прашал колку да прашам. И сум се молел да бидам одбиен... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се разбравме. Што ако дамата сама ми понуди? Како да ја одбијам? Немам право на НЕ!
Ножеби сум прашал колку да прашам. И сум се молел да бидам одбиен... :)
Што убава животна филозофија :) после не кукајте ако на старост останете со таквото во раце.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Не се разбравме. Што ако дамата сама ми понуди? Како да ја одбијам? Немам право на НЕ!
Ножеби сум прашал колку да прашам. И сум се молел да бидам одбиен... :)

А од што страв, да не кикснеш случајно...не те разбирам!?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.838
... зарем само копулација е неверство? а што со све друго како желба, симпа, посакување, провокација, кибицирање, флерт, телефонски, вибер, скајп, ФБ љубовни пишанки и контаки со други особи? тоа не е неверство? :toe:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
... зарем само копулација е неверство? а што со све друго како желба, симпа, посакување, провокација, кибицирање, флерт, телефонски, вибер, скајп, ФБ љубовни пишанки и контаки со други особи? тоа не е неверство? :toe:
Тоа е љубомора друг вид неверство. Љубомората е штетна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom