Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
26 август 2019
Мислења
289
Поени од реакции
760
Беше ти заљубена во него?
Како се мажиш за некој што не го сакаш?
Бев, после 5 години врска нормално дека бев, ама љубовта застанува таму каде што нема место за компромис. Љубовта не е доволна кога некој ти води инат и ти се смее во лице додека ги прави работите кои ти ствараат стрес. Го сакав дури и откако се разведов, ама не можев да дозволам да се однесува кон мене како кон слугинка, да гледа на нашиот брак како на делење на сметка во Веро и рачунање децимали при купување нови теписи. Ме уморуваше тоа делење на третинки, половинки и четвртинки.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.779
Поени од реакции
2.873
Сакам искреност, неверство за мене не е опција. Кажи ми, да разјасниме од старт, ако ти си недораснат за нашата врска онда и јас ќе се понашам така. Едно е секс пријателство, друго е љубов, оти кога има неверство место за љубов нема, изневерениот ти е секс пријател. Не сум изневерила, не ме изневериле, не ни сакам.
И јас исто, се согласувам


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
15 април 2019
Мислења
828
Поени од реакции
1.230
Prvo treba ti da ne si gresen pa za da frlash kamen po drugi.
Site gresat covecki e. E sega ne zborime za karakter, nego za prva i ednistvena greshka vo zivotot.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.668
Поени од реакции
15.384
Бев, после 5 години врска нормално дека бев, ама љубовта застанува таму каде што нема место за компромис. Љубовта не е доволна кога некој ти води инат и ти се смее во лице додека ги прави работите кои ти ствараат стрес. Го сакав дури и откако се разведов, ама не можев да дозволам да се однесува кон мене како кон слугинка, да гледа на нашиот брак како на делење на сметка во Веро и рачунање децимали при купување нови теписи. Ме уморуваше тоа делење на третинки, половинки и четвртинки.
Како си се заљубуеш ти алал нека ти е...
 
Член од
26 август 2019
Мислења
289
Поени од реакции
760
Како си се заљубуеш ти алал нека ти е...
А што да не треба да останам сама во животот зошто сум се развела? Од каде ти доби за мене слика дека се заљубувам лесно од неколку недели на форумов? Овде имам споделено само дека сум била пред 2ипол години во брак и дека моментално имам партнер, глупо е да го наречам дечко, многу повеќе ми е од дечко, како ти сфати дека се заљубувам лесно да ми е да знам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.668
Поени од реакции
15.384
А што да не треба да останам сама во животот зошто сум се развела? Од каде ти доби за мене слика дека се заљубувам лесно од неколку недели на форумов? Овде имам споделено само дека сум била пред 2ипол години во брак и дека моментално имам партнер, глупо е да го наречам дечко, многу повеќе ми е од дечко, како ти сфати дека се заљубувам лесно да ми е да знам.
Не се нервирај, убаво е тоа....ignorance is bliss.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
34.468
Поени од реакции
22.839
so? ... sekoj e prica za sebe. ljubovta e relativna rabota I sekoj ja gleda so razlicni oci I osekja so razlicno srce.
,,,,ako ljubovta e relativna rabota,togash i neverstvoto bi trebalo taka da se okarakterizira,shto samo po sebe ke povleche deka diskusijata okolu toa,,,prostil/a ne prostil/a neverstvo,,,e bespredmetna,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom