Дали би прифатиле да се смените за некого?

Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Koj me saka vakva neka me saka jas doprva da se menuvam tesko mozebi za nekoja osoba sto navistina mi znaci nesto da promenam no bi promenila ako uvidam deka e vo pravo...mi se dopaga pesnata :smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Јас не можам за себе да се сменам,а па не за некој друг...таква сум,а и такви ми се годините ! Само времето и искуството ќе ме сменат. У осталом....ако некому не му одговарам каква што сум,не мора ни да ми биде во околина,барем пријателите и партнерите можеме да си ги избираме...И да сум заљубена хед овр хилс во некого,самиот факт дека сум вака или така принудена да се менувам и прилагодувам,ќе ме одврати од идејата дека сакам да бидам со личноста.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Јас не можам за себе да се сменам,а па не за некој друг...таква сум,а и такви ми се годините ! Само времето и искуството ќе ме сменат. У осталом....ако некому не му одговарам каква што сум,не мора ни да ми биде во околина,барем пријателите и партнерите можеме да си ги избираме...И да сум заљубена хед овр хилс во некого,самиот факт дека сум вака или така принудена да се менувам и прилагодувам,ќе ме одврати од идејата дека сакам да бидам со личноста.


isto isto... :D Toa si e do karakter :) Ako si jak karakter kje si ostanes ovakva kakva sto si :)
Ete i ja, si mislam deka nikad nema da se smenam, a kamo li ako pa nekoj go pobara toa od mene moze samo da seta, takva sum trapava i takva si se sakam i takva me sakaat pa ako mu smetam vakva, neka si ebe majkata :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.053
Не сакам оправдувања од типот - таков сум и не се менувам.
Некогаш не барам луѓето да се менуваат, никој не може целосно да се смени, туку битен е фактот дека луѓето се прилагодуваат едни на други.

Би се менал само за тие што ги сакам, затоа што секако, мислењата на некои кои не ми значат не ми се ни битни.
Фала Богу што луѓето кои ме опкружуваат ги знам дури од времето кога се оформува карактерот и не се луѓе кои не можиш да ги трпиш, добро, во одредени ситуации го има и тоа, ама се луѓе фини на место.
Јес да се сите егоистични копилиња, ама и јас сум еден од нив, па зш да се лутам, ко така треба и сам себеси да си се лутам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако јас сакам и мислам дека некој заслужува, може да се сменам. Со тоа и јас би се чувствувала подобро, затоа што некого усреќувам со човекот кој сум во негова/нејзина близина. Но тоа само ако јас сакам и секако не се некои големи промени кои отстапуваат од мојот начин на живот и од мојот карактер.
А ако некој се осмели да побара од мене да се сменам, ќе се сменам да, но само на полошо. Не го барам тоа од никого и никогаш и по ничие барање нема да го направам истото.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
НЕ !! каков сум таков сум, ако не му се допаѓам како другар да речеме на некого слободно нека бега од мене, а јас да се сменам за некого НЕМА ШАНСИ :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
НЕ !! каков сум таков сум, ако не му се допаѓам како другар да речеме на некого слободно нека бега од мене, а јас да се сменам за некого НЕМА ШАНСИ :smir:
А што ако промената е на подобро?
пример, одкажување од цигарите за љубената? итн итн.?
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
А што ако промената е на подобро?
пример, одкажување од цигарите за љубената? итн итн.?
за ова немам размислувано зашто не пушам ама сепак мислам дека не, се уште стојам на моето КАКОВ СУМ ТАКОВ СУМ :smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А што ако промената е на подобро?
пример, одкажување од цигарите за љубената? итн итн.?
Глупост.
Од цигари ќе се откажам ако еден ден ми стане доволно јасно дека само мене ми штетат. Партнерот може да сугерира, но поради него, јас нема да ги оставам.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
А што ако промената е на подобро?
пример, одкажување од цигарите за љубената? итн итн.?
тоа не доаѓа во предвид,откажување од нешто само на другата половина да и се направи ќеф, никогаш...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
тоа не доаѓа во предвид,откажување од нешто само на другата половина да и се направи ќеф, никогаш...
Добро, очигледно еве цигарите не ги сметате за штетни ни доволно вредни...тапа пример, еве бољи: Да престанеш да се пијанчиш? или дрогираш? или да го смениш избувливиот карактер, или да...незнам, нешто што не е арно како човечка особина, а знаеш дека партнерот ти мисли добро...?? што тогаш? за да го зачуваш твојот образ и да останеш карактер ке го изгубиш партнерот?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Добро, очигледно еве цигарите не ги сметате за штетни ни доволно вредни...тапа пример, еве бољи: Да престанеш да се пијанчиш? или дрогираш? или да го смениш избувливиот карактер, или да...незнам, нешто што не е арно како човечка особина, а знаеш дека партнерот ти мисли добро...?? што тогаш? за да го зачуваш твојот образ и да останеш карактер ке го изгубиш партнерот?
јас не се откажувам од ништо,партнерката мора да ме прифати таков каков што сум,се додека мислам дека е добро за мене нема менување.Кога би се променил поради партнерката само за да остане со мене значи јас не сум точен,работам против самиот себе.Но тоа мора секој сам за себе да одлучи,како ќе го живее својот живот,кога ќе се менува под или без притисок од својот партнер,јас менувам само кога јас ќе мислам дека е време нешто да се промени во мојот живот и никој друг!!!!!!
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Да би прифатила.... Ама не е муабетот само да се прифати туку и да се проба да се смени нешто....
Јас сега прифатив дека кје се обидам да бидам по смирена наместо избувлива и тешко ми оди ама не се откажувам!!! :pipi:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Зависи... Ако е на подобро и за кого е...
На пример карактерот не би го сменила, стилот - само ако јас сметам дека е тоа потребно.. тоа сум јас и сум препознатлива по тоа!
Но ако е некоја мала промена, која и мене би ми влијаела подобро зошто да не :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom