Грчката армија со навредливи песни

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
По втор пат грчката армија пее фашистички песни против : албанците , турците и македонците , и тоа не некаде во некоја планина туку сред Атина , за време на воената парада.

Од прилика се вика :

1.Грк се раѓаш не бидуваш , твојата крв ке ја пролееме , свињо албанска.

2. Ке биде кланица , ке се одмаздиме , се додека не верувате во црквата и крстот. ( за турците)

3. Ги викаат Скопјани , ги викаат албанци , моите алишта ке ги шијам со нивната кожа.

 
Х

Ханзо

Гостин
„Уа фашизам! Уа експанзионизам! Уа омраза меѓу народите! Напред демократија! Напред Грција, лулка на демократијата!“
-Модерниот свет


На слика: Модерниот свет.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.364
Поени од реакции
46.680
Еrvan Likes this.

Moжам да замислам шо би било кога би го направиле ние ова...
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
neka si peat so me zabole so pravat u Atina ako imaat nekoj problem neka povelat!
a ostaj toa na kraj popot so im vika razbira nekoj grcki?
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
остај сеа тоа, на крајот попот секако ќе им пее>
Od grcite ne ni moze da se ocekuva nesto pametno... :)

veke ke ima protesti vo Albanija!

Pershendetje te gjitheve,

Ne vijim te reagimit te PDU ne Parlamentin Shqiptare per ceshtjen e varrezave greke dhe lajmeve per reagimet skandaloze qe vijne sot nga greqia, JU ftojme te gjitheve neser ne oren 11.00 per proteste paqesore, masive perpara Ambasades Greke.

Ka ardhur koha qe te mos lejojme me njeri te neperkembi kombin dhe dinjitetin tone!

Ju presim te gjitheve!

PDU




RE:


 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Eve nie turcite vaka gi lovime grcite,i toa pred unprofor:drk::tapp::tapp:






cncncncncncncn

Turkey

AIR FORCE
Total Aircraft: 1,199 :smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
Helicopters: 336 :smir:
Serviceable Airports: 117 :smir:
FINANCES (USD)
Defense Budget: $30,936,000,000 :smir:
Foreign Exch. & Gold: $76,510,000,000 :smir:
Purchasing Power: $853,900,000,000 :smir:

http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Turkey

Greece

AIR FORCE
Total Aircraft: 847 :pos2:
Helicopters: 218 :pos2:
Serviceable Airports: 81 :pos2:
FINANCES (USD)
Defense Budget: $9,350,000,000 :pos2:
Foreign Exch. & Gold: $3,658,000,000 :pos2:
Purchasing Power: $327,600,000,000 :pos2:

http://www.globalfirepower.com/country-military-strength-detail.asp?country_id=Greece


Grcite ednas bea pregazeni vo Kipar,izgleda uste im se jade,:tapp:
Ama ne breee ne veruvam, grcite samo so zborovi se jaki:tapp:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Да плачам дека ме пеат во некоја песна? Нееее се радувам затоа што штом ме пеат значи постојам и вредам. Нека јадат г*мна.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Да плачам дека ме пеат во некоја песна? Нееее се радувам затоа што штом ме пеат значи постојам и вредам. Нека јадат г*мна.
Sami ni davet poen poveke, Dokaz za zlostorstva sto pravele, so drzaven blagoslov.Ako nekoj znae kako da gi redirektira so nov naslov da se razmnozuva ne e losho.:pop:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Грците може да ми го п*шат!
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Како си ја ишкаат мувата од капата... Барем знаат од кои народи им е создадена таа вештачка нација, а најсмешно е што се уверуваат самите дека ете се раѓале како грци а не станувале... Кутрите да знаат дека нивните претци биле Македонци, Турци и Албанци присилени да учат туѓ јазик, сигурно би направиле харикири после пропагандата за супериорност која им била сервирана уште од прво одделение.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Нека се пробаат.И онака ми се скина елечето пред 2-3 дена да има со што да си го закрпам.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Oва ти се вика градење на добрососедски односи во Бугарски стил:pos2:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Odnosite pomegu Grcija i Turcija se vlosija:

Drucas ja otkaza posetata na Ankara:

Атина, 26 март (МИА) - Грчкиот заменик-министер за надворешни работи Димитрис Друцас ја откажа планираната посета за 31 март на Анкара, поради турските провокации во Егејското Море, објави грчкиот весник „Та неа“.

Ова е втора откажана посета, откако претходно оваа седмица грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис ја откажа планирана за денеска посета на Турција, поради серија турски нарушувања на воздушниот простор и територијалните води на Грција.

За време на посетата, Хрисохоидис требаше да се сретне со турскиот министер за внатрешни работи Бешир Аталај, со кого требаше да разгледаат мерки за борба против илегалната имиграција.

Весникот „Та неа“ коментира дека откажаните посети се знак дека Атина ја заострува позицијата кон Турција по серијата нејзини провокации во Егејското Море.

Според весникот, Атина ја известила Анкара дека посетата на Друцас нема да се одржи поради засилените турски провокации во изминатите денови и дека таа се одложува за подоцнежен датум, веројатно во средината на април.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom