Група 2 (MKD, ESP, DEN, GER, CZE, SLO), главна фаза - Вараждин

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    137
  • Гласањето е завршено на .

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.337
Ај што им беше за нигде преносов и организацијава им беше, ама тоа што некои одоколу го користат тоа за да си лечат политички фрустрации овде :гомце: ко Сител/Канал5 или било која друга национална телевизија се нешто попрофесионални
па ти бе легендо си прв на темава шо ја праиш таа политичка ТВ паралела... еден и единствен до сега... кој си ја има мувата на капата, си вика ИШ !!! така ли беше :icon_lol:

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
па ти бе легендо си прв на темава шо ја праиш таа политичка ТВ паралела... еден и единствен до сега... кој си ја има мувата на капата, си вика ИШ !!! така ли беше :icon_lol:

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
ке ке ке смешко еден смешен :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Исто срање.
Од таков старт со прво место во група и пак стандардно како и секоја година , 10 место :(
Pa i toa ne e losho, ostavivme podobri reprezentacii zad nas, Ungarija, Srbija (so poln sostav), Belorusija tuka sme nekade, Crna Gora bez Vuko = Makedonija bez Lazarov.. realnosta e taa, ne e losho ako RFM naturalizira nekoj za vo reprezentacija, eve neka e za mestoto na Pribak, i mora so mladive da rabotat dobro, ima talenti Kukulovski, Karapalevski, Serafimov, Dimitriovski.. posho na Kire denovite popoleka se odbrojuvaat, golema shteta sho imavme shansa za medal i ne ja iskoristivme toa e toa, zasluzhi Kiro :place::place:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Демолирана Германија , Шпанците мелат се пред себе .[DOUBLEPOST=1516827010][/DOUBLEPOST]Од нашата група , Словенија 8 место , Германија 9 место , Македонија 11 место на првенството. Најслаба група.
 
Последно уредено:

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.337
Демолирана Германија , Шпанците мелат се пред себе .[DOUBLEPOST=1516827010][/DOUBLEPOST]Од нашата група , Словенија 8 место , Германија 9 место , Македонија 10 место на првенството. Најслаба група.
со Кристијан Прокоп толку... ќе го бараат за брзо Сигурдсон назад од Јапонија..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Pa i toa ne e losho, ostavivme podobri reprezentacii zad nas, Ungarija, Srbija (so poln sostav), Belorusija tuka sme nekade, Crna Gora bez Vuko = Makedonija bez Lazarov.. realnosta e taa, ne e losho ako RFM naturalizira nekoj za vo reprezentacija, eve neka e za mestoto na Pribak, i mora so mladive da rabotat dobro, ima talenti Kukulovski, Karapalevski, Serafimov, Dimitriovski.. posho na Kire denovite popoleka se odbrojuvaat, golema shteta sho imavme shansa za medal i ne ja iskoristivme toa e toa, zasluzhi Kiro :place::place:
11 сме , Беларус е пред нас.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
484
Поени од реакции
502
Испадна накрај дека ако Манасков го погодеше седмерецот сега ќе се боревме за 5 место
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Испадна накрај дека ако Манасков го погодеше седмерецот сега ќе се боревме за 5 место
Не е точно , Германија ќе се бореше за 5 место Ние ќе бевме 8 место.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.670
Него, ќе станеме големи кога вака ко Франција нема да се замараме ни дали Хрватска како домаќин мора да и пуштиме да оди понатаму, ни дали другите ќе изиграат за нас и слично. Али тоа изгледа во некоја неизгледана епизода ќе биди. Само да не потониме ко во кошарка шо потонавме, да имаме вака нешто интересно за гледање.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Сериозно бе уште правите математики ? :D На толку пресметки излезе најголемиот аутсајдер во групава да се бори за 5то место во петок и да заврши пред Словенија, Германија и Македонија која влезе како прва во втората фаза, а завршува како последна. Подобар пример од ова за тоа дека ‘‘домашниот есап на пазар не излегува‘‘, здравје.

Денес одново демолирани, ма да овој пат и очекувано беше тоа. Додека си играше курташак Данска во прво им се ‘‘држевме‘‘, а во второ кога малку ја стегнаа одбраната отиде возот низ провалија. Не пореметија маму им ибам, 19:8 во второ не прегазија. :angel: Оној Дамгард како од шала ни стегна мислам 11 комада од 13 обиди, глата ни ја скрши што би рекле битолчани. Кај нас крилава очајни, посебно момчад из Румуније. Овие заборавиле ракомет да играат бе. :boksix: Овој Ојлески голот не може да го погоди еј ! Истиот беше и против Србија на пријателската, а и денес од чиста позиција опали една на метро од втора статива. За Гоце веќе се е кажано и тоа повеќе пати, од играч што имаше можеби највисок процент на реализација - до играч што погаѓа еден шут во 5 обиди.:rolleyes: За тоа на крајот што се посраа во гаќи од микрофонот шта речи, коју поруку послати. Па дури и постариве играчи нигде ги немаше да застанат пред камера и да кажат збор два ... изгледа никој ништо не знае кога губиме ко магариња, или па испод чест им е да зборат тогаш. :pipi:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

Kajgana Shop

На врв Bottom