Група 2 (MKD, ESP, DEN, GER, CZE, SLO), главна фаза - Вараждин

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    137
  • Гласањето е завршено на .

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
:facepalm: :facepalm::facepalm:
Тренерот на една од најдобрите екипи во нашава лига кога размислува на овој начин... Нема потреба од дискусија никаква, кажано е се.
Ова ме потсеќа на муабетот на Бранче Ангеловски од пред некоја година, "што ќе ни е Вугринец кога на таа позиција го имаме Митков".
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За очекување беше да се појават македонските супер тренери и стручњаци...

Истово беше и кога беше Обрван. Зашто нема македонски тренер, се потценувале домашните, не требало странци. Да ги биваше нашите ќе тренираа јаки екипи а не шкљ клубови, освен Брестовац скоро и да немаме модерен тренер...

Цревото на Телма вика имам многу замерки, не смееше така аматерски да се изигра, требаше да се повикаат Нелоски, Дрогишки и „овој од Пролет“... :pos:

Додека беше Шундо никакви замерки не кажуваше за такиките и селекцијата, со Обрван и Раул, само замерки наоѓа...

Абе мрште таму, егото им е ко да освоиле трикратни ЛШ и СП/ЕП...

Трагично е што со таков став се и играчите. Си ја сфатија од време репрезентацијата со хиерархија каде они се галвни а не тренерот. На Обрван му се пиздеа и му правеа проблеми, сега не можеа толку дека Раул е ем со освоена ЛШ ем со симпатии од публиката...

Пишав и после Шпанија, ќе се повторам, нема да ме чуди после првата фаза да пукнало нешто (повторно, ко речиси на секое ЕП/СП) во соблекувална, па и ради она моронско славење со фановите на пласманот во втора фаза по нерешеното со Германија...

Затоа нема да ме чуди и Раул да си поднесе оставка сеа, па нека го стават Јовиќ после и нека бидат задоволни сите.

Никад нема да не биде, ќе останеме FYROM заувек.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Не верувам дека некој се срчкал со Раул од ракометарите, напротив делува дека сите имаат голема почит за него, дури и непотребно Борко излегуваше со споредби со Лино на незавршено првенство. Само со Кузмановски му беше чуден односот ова првенство, онаа изјава вчера дека не го пуштил во игра затоа што сме имале предност е малку чудна, повеќе личеше на изјава од типот „сосема е друга причината ама за тоа не сакам да давам изјави пред новинари“, за да денес на сосема небитна утакмица да му даде речиси 60 минути и да му биде најдобар играч на терен.
И претерувате со тоа дека се „славело“ со фановите после Германија. Не е тоа никакво славење туку едноставно појавување од пола саат на сликање и два-три реда муабет со публиката таму, заблагодарување за подршката, на некој начин создавање на блискост со нив и е доста позитивна работа, нема потреба од плукање за тоа.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Од први во групата успеавме први од позади да завршиме... :(
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Не верувам дека некој се срчкал со Раул од ракометарите, напротив делува дека сите имаат голема почит за него, дури и непотребно Борко излегуваше со споредби со Лино на незавршено првенство. Само со Кузмановски му беше чуден односот ова првенство, онаа изјава вчера дека не го пуштил во игра затоа што сме имале предност е малку чудна, повеќе личеше на изјава од типот „сосема е друга причината ама за тоа не сакам да давам изјави пред новинари“, за да денес на сосема небитна утакмица да му даде речиси 60 минути и да му биде најдобар играч на терен.
И претерувате со тоа дека се „славело“ со фановите после Германија. Не е тоа никакво славење туку едноставно појавување од пола саат на сликање и два-три реда муабет со публиката таму, заблагодарување за подршката, на некој начин создавање на блискост со нив и е доста позитивна работа, нема потреба од плукање за тоа.
еве го Борко на дело се р'чка со "воџата" од the dark side of the city...па тука им се придружува и "госпожата" колумнист од екипа.мк



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
еве го Борко на дело се р'чка со "воџата" од the dark side of the city...па тука им се придружува и "госпожата" колумнист од екипа.мк



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Оваа Биљана од Екипа стандард сегде мора да го брани Борко како да е дете со посебни потреби, без навреда до тие деца.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Немав пишано, ама ќе пишам дека поразот од Чешка јас вината ја гледам директно во Раул и никој друг !! Сам требаше да си кажи, јас сум крив за поразот и то е то !
Неможи бе чоек на добиена утакмица, гледаш последните 7-8 минути не ти оди нешто во мечот, а не смена ништо.
Прво не му даде ниту секунда на Кузмановски, а видовме како изигра со Данска, 6 гола даде и најмалку 3 пенали беа направени токму врз него, плус имаше 2 асистенции, значи сума сумарум најдобар кај нас на мечот ! Арно имаше некој напишано поназад, токму одбраната на Чешка му одговараше него, ќе ги имаше тие влезови до гол.
Второ, ајде да речиме Борко беше солиден имаше 10 одбрани, ама од 50та натаму последните 10 минути НИШТО НЕ ОДБРАНИ и само си ги креваше рачињата моја грешка е извинете, па во последните 10 минути, Хорак и Каспарек двајцата да земеја фрижидер да кренат и да го фрлеа на гол, мислам ќе влезеше....А статистички во %, на клупа ти е НАЈДОБРИОТ голман на првенството, па да го извадеше барем последните 7-8 минути да одмори Борко, ќе фатеше можи некоја Митревски. Не дека ги величам битолчаните во репката и му давам предност, ама таа е реалноста.
Јел си жив Рауле ?? :masa:


@Waoo
Не заборавај дека Ојлески моментално игра во факинГ Еурофарм Работник. Со самиот трансфер назад во Македонија, исто и тој како Џомба напрај 5 чекори назад во кариерата. Џабе глуми тука низ нашата лига Ојле, дека е Уве и дава по 6-7 гола, се виде на 2 пати чиста шанса за гол, еднаш промаши цел гол, еднаш го годи голманот.
Се сложвам дека ни треба стабилен Ојлески, низ минатото знаел да има и подобра и посигурна реализација од Манасков, а сега кога ни требаше за ротација и да го одмара тој изгубениот, овај уште поизгубен излезе :cenzura:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Се сложувам, сакав да пишем дека Борко се изнајаде бурек и непотребно се замараше со Червар на сред турнир..
Јади после турнирот, фокусирајсе на тоа како да браниш а не на сиќими да погодуваш страна каде ќе шутне противникот..
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Немав пишано, ама ќе пишам дека поразот од Чешка јас вината ја гледам директно во Раул и никој друг !! Сам требаше да си кажи, јас сум крив за поразот и то е то !
Неможи бе чоек на добиена утакмица, гледаш последните 7-8 минути не ти оди нешто во мечот, а не смена ништо.
Прво не му даде ниту секунда на Кузмановски, а видовме како изигра со Данска, 6 гола даде и најмалку 3 пенали беа направени токму врз него, плус имаше 2 асистенции, значи сума сумарум најдобар кај нас на мечот ! Арно имаше некој напишано поназад, токму одбраната на Чешка му одговараше него, ќе ги имаше тие влезови до гол.
Второ, ајде да речиме Борко беше солиден имаше 10 одбрани, ама од 50та натаму последните 10 минути НИШТО НЕ ОДБРАНИ и само си ги креваше рачињата моја грешка е извинете, па во последните 10 минути, Хорак и Каспарек двајцата да земеја фрижидер да кренат и да го фрлеа на гол, мислам ќе влезеше....А статистички во %, на клупа ти е НАЈДОБРИОТ голман на првенството, па да го извадеше барем последните 7-8 минути да одмори Борко, ќе фатеше можи некоја Митревски. Не дека ги величам битолчаните во репката и му давам предност, ама таа е реалноста.
Јел си жив Рауле ?? :masa:


@Waoo
Не заборавај дека Ојлески моментално игра во факинГ Еурофарм Работник. Со самиот трансфер назад во Македонија, исто и тој како Џомба напрај 5 чекори назад во кариерата. Џабе глуми тука низ нашата лига Ојле, дека е Уве и дава по 6-7 гола, се виде на 2 пати чиста шанса за гол, еднаш промаши цел гол, еднаш го годи голманот.
Се сложвам дека ни треба стабилен Ојлески, низ минатото знаел да има и подобра и посигурна реализација од Манасков, а сега кога ни требаше за ротација и да го одмара тој изгубениот, овај уште поизгубен излезе :cenzura:
Тоа е тоа, во Металург беше по константен и од Манасков.
Имаше понуди од Германија, а тој се одлучи во Романија, тој потег го чинеше упропастување на кариерата.
И нормално после Романија дестинацијата му беше Македонија, јасно е колку е саат..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Тоа е тоа, во Металург беше по константен и од Манасков.
Имаше понуди од Германија, а тој се одлучи во Романија, тој потег го чинеше упропастување на кариерата.
И нормално после Романија дестинацијата му беше Македонија, јасно е колку е саат..
Шо години е Ојлески?..имав слушнато муабети дека татко му наводно бил многу бигат и имале многу врски па затоа го фосрирале во Металург и репрезентацијата....е сега не знам овие муабети колку се меродавни ама кај нас знаете фиромска работа,можеби некој ги измислил.....

Иначе Ојлески како што пишавте во Металург беше доста стабилен играч...јас не ни пратев кај игра подолго време се додека не го видов во Битола неколку пати кај шо си пие кафиња по кафичите низ корзо и ми стана јасно на какво ниво е паднат со оглед дека сигурно настапува за Работник.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Шо години е Ојлески?..имав слушнато муабети дека татко му наводно бил многу бигат и имале многу врски па затоа го фосрирале во Металург и репрезентацијата....е сега не знам овие муабети колку се меродавни ама кај нас знаете фиромска работа,можеби некој ги измислил.....

Иначе Ојлески како што пишавте во Металург беше доста стабилен играч...јас не ни пратев кај игра подолго време се додека не го видов во Битола неколку пати кај шо си пие кафиња по кафичите низ корзо и ми стана јасно на какво ниво е паднат со оглед дека сигурно настапува за Работник.
29, сеуште е талент.
Можеби има нешто точно во муабетиве, ама во Металург играше доста добро.
Ми текнува на клучната средба во групите против Динамо Минск како ги испогази, имаше 6/6 и реализиран пенал за реми.
Имав надеж за него се додека не замина во Романија каде си потпиша капитулација на кариерата.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе сеа,факт е дека треба да се размисли веќе за повторно Македонец за селектор. Тоа е,од Лино и Раул потренери ако најдеш амин,а плус тука живееа,работеа и се,ама немаа успех со репрезентацијата,најголем успех ни е со Шундовски,зошто да не се врати пак ? Или пак Цревото,си ја знае работата човекот.македонецот си сака македонец над него,така си се осеќа покомотно очигледно.

Стварно е доста со странци тренери,пробајте со наше,за некој да дојде да земе пари и да си оди ќе се најде.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Станковски не го знаеш ? Добро крило беше. Скина лигаменти на нога иначе ќе направеше солидна кариера. Има играно за Вардар и Јафа Промет кога беа солидна екипа. 40 и кусур години е, физички страшно е спремен, каков наркоман.:pos:
Не сум го знаел првпат го гледам, се клатеше ко трскине во езероно, очите му се затвораа сами, зборовите едвај му излегуваа. Затоа така реков. :icon_lol:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Не сум го знаел првпат го гледам, се клатеше ко трскине во езероно, очите му се затвораа сами, зборовите едвај му излегуваа. Затоа така реков. :icon_lol:
Се клатеше зошто нон стоп гледаше во телевизорите во студио дали му е добро наместена кошулата, вратот го искриви:pos:.
Опасен беше Аце на времето, лево крило, и во Пелистер има играно во 80тите, генерацијата на Манасков, Чурлевски, Ванчо Јовановски итн.
Во почеток на 90тите беше играчка легенда на Вардар, па на негово место дојде како младинец Бранче Ангеловски, почна како крило заврши на бек, како Мае:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom