Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.379
Поени од реакции
28.211
Само што јас Деки не го правдам а Борко не можам да го смислам. Муабетот ми е само дека Комити се што би се рекло „на нож“ према него и дека се чека негов кикс, каков и да е за да се пцуе и колне. Односно, така е со сите поранешни или сегашни ракометари на Металург, поради Лино гомнарот кој што ги преценуваше и тие сајтови што ги хајпаа.
У реду е брат, не е Столе со нас на маса не мора да му се упикаваш. Знаеме сите дека Деки заедно со Талевски се нашите број 1 играчи. Не секој знае од иста позиција 4 пати по ред да шутира у голман.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.788
абе у грч бил малиот дека прва утакмица хахахах ебаму суратот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.459
Поени од реакции
5.489
Многу фалење за Раул а батето ќе ја шитнеше утакмицата за малку. Од него како врвен тактичар очекував и очекувам да го среди играњето со играч повеќе, да има акции за правење на вишок на крило, влетување на крило на втор пивот и слично. Ние вчера не можевме да дадеме гол со играч повеќе а во некои моменти со два играчи повеќе. Среќа што и Словенија беше умрена вчера инаку ќе го сркневме. Овие работи мора да се средат за понатаму бидејќи секоја шанса во која имаме предност мора да се користи, играта вишок и зицерите од крило мора да се по автоматизам голови.

Исто и враќањето на Борко во игра можеше да не кошта утакмицата но ете куртуливме. Доверба во Раул имам само бидејќи знае да си признае грешка и да се корегира а тоа е многу битно во вакви турнирски натпревари. Се на се лош почеток за нас и многу слабости излегоа на површина но доброто е што знаеме што треба да подобриме за понатаму.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
И попови викаме напомош, кај беше стратегијава со Франција кога игравме преклани :pos:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.929
Многу фалење за Раул а батето ќе ја шитнеше утакмицата за малку. Од него како врвен тактичар очекував и очекувам да го среди играњето со играч повеќе, да има акции за правење на вишок на крило, влетување на крило на втор пивот и слично. Ние вчера не можевме да дадеме гол со играч повеќе а во некои моменти со два играчи повеќе. Среќа што и Словенија беше умрена вчера инаку ќе го сркневме. Овие работи мора да се средат за понатаму бидејќи секоја шанса во која имаме предност мора да се користи, играта вишок и зицерите од крило мора да се по автоматизам голови.

Исто и враќањето на Борко во игра можеше да не кошта утакмицата но ете куртуливме. Доверба во Раул имам само бидејќи знае да си признае грешка и да се корегира а тоа е многу битно во вакви турнирски натпревари. Се на се лош почеток за нас и многу слабости излегоа на површина но доброто е што знаеме што треба да подобриме за понатаму.
Кажи еден тренер со кого Македонија создала повеќе чисти зицери, а играта не била очобол односно надеж дека Кире ќе победи сам, па Раул ќе може да престани да се величи
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.586
Поени од реакции
5.522
Za site sho go kritikuvaat Raul radi Fitiljo sho ne igrashe, neka ja gledaat reprizata so Srbija, Raul prvpat go sum go vidol tolku zbesnat za smetka na Fitiljo, valjda ke dobie shansa protiv Crna Gora, koja mislam deka nema da ja iskoristi, povredata go opadna.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Абе џабе и Раул и пари за репрезентација и услови и се', кога не се инвестира во психолог.
За малку ќе не срушеше македонскиот менталитет, ама добро е што Словенците се загубија на крајот на прво и почетокот на второ полувреме и ни дадоа крилја. Лошо е што не сме навикнати да водиме и секогаш тежнееме кон тоа да “бркаме резултат“ и да решаваме во последна минута. Очекувам да биде исто и со Црна Гора, без разлика на тоа што треба да ги здробиме.

Раул е најдоброто нешто што му се случило на тимот. Како може некој воопшто да мрчи за него?

Филипче изненади со сталожена игра кога највеќе требаше :pos:
Манасков никако да порасне во паметот. Само малку спортска интелигенција му фали за да биде еден од најдобрите. Не го ругајте, се гледа дека се труди, ама лета со паметот и очекувани се бар уште 3-4 кикса од типот на шутот од гол на гол.

Да ги здрвиме и Црногорциве утре, па на танане да си ја гледаме онаа со Германија и да си пренесеме барем 2 бода во следен круг.

Има ли форумџии во Загреб моментално? Јас одам во вторник/среда за натпреварот со швабите. Ако сакате, може да се најдеме во РОКО (или како и да се викаше) на по некое пивце :)

PS: Кој е фитиљо?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Абе џабе и Раул и пари за репрезентација и услови и се', кога не се инвестира во психолог.
За малку ќе не срушеше македонскиот менталитет, ама добро е што Словенците се загубија на крајот на прво и почетокот на второ полувреме и ни дадоа крилја. Лошо е што не сме навикнати да водиме и секогаш тежнееме кон тоа да “бркаме резултат“ и да решаваме во последна минута. Очекувам да биде исто и со Црна Гора, без разлика на тоа што треба да ги здробиме.

Раул е најдоброто нешто што му се случило на тимот. Како може некој воопшто да мрчи за него?

Филипче изненади со сталожена игра кога највеќе требаше :pos:
Манасков никако да порасне во паметот. Само малку спортска интелигенција му фали за да биде еден од најдобрите. Не го ругајте, се гледа дека се труди, ама лета со паметот и очекувани се бар уште 3-4 кикса од типот на шутот од гол на гол.

Да ги здрвиме и Црногорциве утре, па на танане да си ја гледаме онаа со Германија и да си пренесеме барем 2 бода во следен круг.

Има ли форумџии во Загреб моментално? Јас одам во вторник/среда за натпреварот со швабите. Ако сакате, може да се најдеме во РОКО (или како и да се викаше) на по некое пивце :)

PS: Кој е фитиљо?
So Raul mozeme i do 4 zasto da ne? Germancive igraat mn cvrtso u odbrana a u napad so taa odbrana od vcera mislam deka mozeme da izlezeme na kraj. Glaven problem e realizacijata nasa i nivnite golmani.

Inace ja idam so Germanija taka da gi tepame ete ti pari od komarot :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ние вчера не можевме да дадеме гол со играч повеќе а во некои моменти со два играчи повеќе.
Имавме 8 гола од 12 напади со играч(и) повеќе, што не е одличен процент (требаше бар 10/12), но е подобар од што сме навикнале.

Исто имавме 5 од 6 со играч(и) помалку, што е баш одличен скор.

Иако си во право дека треба малку побрзо да се завршуваат тие напади со играч плус, тоа е проблемот, што многу време си комбинираат.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Вчера одбраната на Словенија плус голманот беа страшни на моменти и можеби затоа малце сме незадоволни од нападот.


Со ЦГ би требало да имаме повеќе слобода и да гледаме сосема поинакво издание.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.459
Поени од реакции
5.489
Кажи еден тренер со кого Македонија создала повеќе чисти зицери, а играта не била очобол односно надеж дека Кире ќе победи сам, па Раул ќе може да престани да се величи
Мешаш клуб и репрезентација, мешаш секојдневно работење со едни играчи и играчи кои ги гледа еднаш на 2 месеци на собири. Никој не рече дека е слаб тренер но факт е дека немаше многу време за работа со играчите и вчера имаме послаба утакмица. На Раул е сега да го корегира тоа што може да се корегира, сигурно не очекувам од бате Филип да направи бестрашен шутер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пак брат уште еден коментар ко да си од овие шо првпат гледаат. :D

Kако сакаш крило да не шутне???

Koи му се опциите на едно крило кога ќе дојде во зицер позиција? Ваљда нема да ја врати назад на бек? Едино да изигра некој цепелин со бекот. :toe:

Не зборам тука за ситуација кога крилото влага од мртов агол да шутне, вчерашните беа по добро изработени акции каде што имаше огромен простор Деки за влез.

За бек е во ред да кажеш „само он шутира“, ама па крилата и немаат друга опција, уште да не шутне од чиста позиција и да ја врати топката треба... :ROFLMAO:
Не пратам прв пат ракомет ама не сум ни севселенски познавач. Зошто тогаш едното крило имаше акции за изградени шутеви а другото чмаеше само у ќош и чекаше да заврши акција за да се врати у одбрана?

У реду е брат, не е Столе со нас на маса не мора да му се упикаваш. Знаеме сите дека Деки заедно со Талевски се нашите број 1 играчи. Не секој знае од иста позиција 4 пати по ред да шутира у голман.
Не му се упикував ни тогаш, само ми беше смешно кога Столе, играч на Вардар вас Комити ве сереше у фаца а вие му ќутевте и му правте „ama dobro be brat vidi sega vaka on togas ama dobro jas te sfakjam ama sega drugo e znaes malku i on togas hehehehehehehe znaes bradddd heheheheh ajde ziveli brad“ и Кимо несмасниот за да проба да смири ситуација го праша дали ќе одат на Ф4 и Стољо збесна, му дојде галва да му одгризе :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom