Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

Кои 4 екипи ќе ја поминат групата?

  • Шпанија

    Гласови: 132 83,0%
  • Словенија

    Гласови: 131 82,4%
  • Исланд

    Гласови: 106 66,7%
  • Тунис

    Гласови: 49 30,8%
  • Ангола

    Гласови: 11 6,9%
  • Македонија

    Гласови: 143 89,9%

  • Вкупно гласачи
    159
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Darko_ufo

Гостин
Не ми е јасно како може Тунис така да им игра и на Словенија и на Исланд а нас Словенија да ни одржи лекција!!!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Кво става сега бе момчета ? хахаха кои ни се калкулациите ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
More trebase da tepa Tunis, togas ke moraa da igraat so Island.Sea pak naseto ako tepamo ok ako ne ke izlezat so izjava, bitno nasata cel e ispolneta, kur se trese u ladna voda.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ништо,толку е од Тунис,бод не им значи ништо,се поебаа 7 минути на крај без даден гол 5-0 серија на Вујо,цепелин за крај.
Прости тунижани,неколку добри одбрани на крај на словенците,фала им.
Не знам колку од вас гледавте,Вујо зверот на тајм аутот околу 45 минута им вика о том односу чемо причати касније,причачемо хахахаха,му вриеше во глава.
Ќе ги запали.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Со овој бод на Словенците, Македонија официјално се пласираше во наредната фаза.
Ниту Тунис, ниту Ангола не можат да не стигнат. Тунижаните ќе имаат исто бодови како нас, но ќе отпаднат поради тоа што имаме подобар меѓусебен дуел.

Останува во пресметката со Исланд да се избориме за третото место.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.958
Значи тунижаниве се поглупи и од нас, што успеаа да искоцкаат и со нас и сега а играа бољи турнир од нас
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Треба да учиме од Тунис.
Како СЕ ИГРА МАШКИ,БЕЗ КАЛКУЛАЦИИ,БЕЗ РЕСПЕКТ.
Ејј без Жалуз и без Теж се и гледајте како играат,гинат.
Без пардон,дека Вујо бил селектор,дека биле класа играчите на Словенија,играле во Монпеље,Сегед итн.
Е така се игра,дрско,курајберски,мангупски.
А не ние,како некои бездушни мочковци,на 3 разлика 10 мин се предадовме,нека не бушат.
Без жар,без инает,без дрскост,како небаре пријателска се играше.
Кога ги гледам оние Талески,Нелоски,Вилипче веќе деценија и кусур како без емоции играат ми иди да го искршам телевизорот.
Абе МАЖИ ЧЕТВОРНИ,ДВОМЕТРАШИ,АБЕ ЌЕ ЗЕМАМ РАКАТА ЌЕ МУ ЈА ОТКОРНАМ НА НЕКОЈ ,ЗА МАКЕДОНИЈА ИГРААТ,НЕ СЕ НА РЕВИЈАЛЕН МЕЧ.
Има да му шутирам на онај СКОК 100 шута,статива ако треба ќе кршам,трибини, па нека ми одбрани се ако треба,барем ќе знам дека сум пробал и сум играл до крај,машки.
Страшно нешто колку чудна нација сме.:tapp:
Отепана во ум,пореметена в крај.
Кога оди оди,ТОГАШ СМЕ МАНГУПИ,ПЕРСПЕКТИВНИ,а кога не оди АБЕ ПОЈЈАКИ БЕА,УМОРНИ БЕВМЕ,НЕ МОЖЕВМЕ,НЕ ИЗНЕНАДИЈА,ГОЛМАНИТЕ,КОНТРИТЕ,БЛА БЛА.
Фаците на министерот(во оставка)години наназад по пораз и слаба игра СЕ ГОВОРАТ,а сеа мрчи зошто не го зеле.
А онде за РНЛ глава ставаше кај шо не би ја ставил и ногата некој,урлаше.
За Македонија 1 добра текма 4 слаби,без никакви емоции,без напор.
И после зошто сум изоставен?Баш сеа се јави со прашањата,ќутеше цело време.
Абе МАКЕДОНЧЕ.Секогаш КОГА НЕ ТРЕБА РЕАГИРА.
Затоа сме на ова дереџе во сите работи.
За партијата ако треба ќе се степа,ќе заколи некој,друго не е важно ништо,себичност до даска,лицемерие,оговарање ЛЕВЕЛ ЕКСПЕРТ.
Со секоја чест на исклучоците.
П.С.
Нека ги частат сеа Вујо по едно шампањско,се вратија од невозможното.
BRAVO !!
 
G

Goldie

Гостин
Не ми е јасно како може Тунис така да им игра и на Словенија и на Исланд а нас Словенија да ни одржи лекција!!!
Реално имавме и малку повеќе среќа ние со Тунис, уште во прво полувреме комотно можеа да отидат на 3-4 гола предност ако не промашуваа празни голови при нашата игра со +1 во напад

Тунис сега има 2 бода, плус 2 од Ангола вкупно 4
Исланд има 1 бод, плус 2 од Ангола вкупно 3
Ние имаме 4 бода, од Шпанија ќе изгубиме утре значи во последно коло ни одговара и нерешено со Исланд да го задржиме 3то место а 4то ни е сигурно без разлика на исходот
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Inaku onoj treneron od Tunis ako sea ne zavrsi na kardiologija nema nikad.So nas bese gotov, a tek ova.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ова со радостиве ми е како лани што џам свиткавме на првенството ама битно Србија ја ликвидиравме да не оди на ЛОИ :D
Словенија, Мадагаскар, кој и да е, кога знаеш дека си ја исполнил првата цел, полабав си, нивно право си е како ќе си играат. Ние од сите чекаме ама битно први сеирџии сме кога ќе заебеме некого :icon_mrgr:
 
C

Castiel

Гостин
Реално имавме и малку повеќе среќа ние со Тунис, уште во прво полувреме комотно можеа да отидат на 3-4 гола предност ако не промашуваа празни голови при нашата игра со +1 во напад

Тунис сега има 2 бода, плус 2 од Ангола вкупно 4
Исланд има 1 бод, плус 2 од Ангола вкупно 3
Ние имаме 4 бода, од Шпанија ќе изгубиме утре значи во последно коло ни одговара и нерешено со Исланд да го задржиме 3то место а 4то ни е сигурно без разлика на исходот
3то или 4то не ни мења ништо. И Франција и Норвешка има не наполнат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Го заболе Вујо и Словенија за нас,вие паѓајте само во несвест :rolleyes:

Ах бе епа македонче,се знае зошто на волкот му е дебел вратот,ама нас ни е во крвта да не веруваме и да не можеме сами да си средиме работа и после да се молиме и да мислиме дека некој ни направил услуга кога нешто и минимално ќе испадне во наша полза......затоа вечно ќе бидеме само учесник во се......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom