Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

Кои 4 екипи ќе ја поминат групата?

  • Шпанија

    Гласови: 132 83,0%
  • Словенија

    Гласови: 131 82,4%
  • Исланд

    Гласови: 106 66,7%
  • Тунис

    Гласови: 49 30,8%
  • Ангола

    Гласови: 11 6,9%
  • Македонија

    Гласови: 143 89,9%

  • Вкупно гласачи
    159
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Пак ќе кажам.. Ова ни е најголемиот дострел 1/8 финале, со кого и да играме (Франција или Норвешка) ќе не попари... Кога веќе би бирал нормално го бирам помалото од двете зла - Норвешка..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Реално имавме и малку повеќе среќа ние со Тунис, уште во прво полувреме комотно можеа да отидат на 3-4 гола предност ако не промашуваа празни голови при нашата игра со +1 во напад

Тунис сега има 2 бода, плус 2 од Ангола вкупно 4
Исланд има 1 бод, плус 2 од Ангола вкупно 3
Ние имаме 4 бода, од Шпанија ќе изгубиме утре значи во последно коло ни одговара и нерешено со Исланд да го задржиме 3то место а 4то ни е сигурно без разлика на исходот
Оф мори мајко, пај ли бе, уште ли ...
3 дена до утакмица он за ракометен меч збори да идеме на нерешено кога ќе ни се смени овој менталитет глуп да оставиме математики за крај а да играме на победа увек
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Какво славје е сега кај нашиве, им е гајле знаат дека и Франција и Норвешка ќе не отворат, па удри на пиење вечерва. :ROFLMAO:
"Заслужија"нашите,другите ни ја завршија работата,нека се "опуштат".
Нека запалат и по некоја психотропна супстанција,барем кога се слави да се слави.:pijani:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
G

Goldie

Гостин
Оф мори мајко, пај ли бе, уште ли ...
3 дена до утакмица он за ракометен меч збори да идеме на нерешено кога ќе ни се смени овој менталитет глуп да оставиме математики за крај а да играме на победа увек
Никаде не пишав дека треба да одиме на нерешено (оти секако ќе изгубиме) само објаснив како стои математиката на кое место ќе завршиме со можните исходи.

3то или 4то не ни мења ништо. И Франција и Норвешка има не наполнат.
Ситуацијата е како да бираш дали змија да те апне или магаре да ти го бапне :pos:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Со победа над Шпанија и Исланд сме ПРВО МЕСТО , за ова треба и Шпанија да ја победи Словенија , малку фантазирање . :brlav:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Само јас навивав за Тунис да ја тепа Словенија? Јас можам да се обложам дека подобро ќе беше за нас.

Значи ги мразам овие калкулации. Вака било, онака било. Нема што да рачунаат дали бил обезбеден или не пласманот. Се знае што треба да направат до крај. Да го победат Исланд и да пробаат да ја победат Шпанија.

Нема тука многу што да се калкулира или коментира. Треба да се одработат најквалитетно можно тренинзите, скаутингот, и да се даде се од себе на натпреварите. Ако тоа значи 2 победи до крај на групната фаза, супер ќе се израдуваме и ќе се надеваме на успех против нешто попобедлива репрезентација во осминафиналето. Ако значи 2 порази, ќе се спремат и дадат се од себе против Франција, па после тоа ќе си анализираме во Скопје како да се продолжи понатаму, што било позитивно, што негативно и сл.

Само им се восхитуваме на скандинавците, а никако не сакаме да ја научиме најосновната лекција од нив. Дека се игра натпревар по натпревар додека трае првенството, се вади максимумот, никогаш не се калкулира и се анализира после завршетокот кога е мирен период во Февруари/Март. Ниту се крева паника после катастрофален пораз, ниту се дига во височини после одлична победа. Едноставно се продолжува понатаму како ништо да не било. Анализа, радост, плачење - тоа останува за на крај. Сега е време за натпревар.

П.С. Колку што важи ова за нашите спортисти, толку важи и за нас навивачите, оти реално ние само зборуваме а сме каде каде полоши од нив.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.364
Шпaнијa и дa гo клaт Тoмaс дa брaни немa теoријa дa ги тепaме. Незнaм шo си прaјте филмoј
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
A dobro be sto kur se traska cela javnost ovde za porazot od Slovenija..Pojaki se i kraj..
Da bideme zadovolni sto imame srekja sto sme i tuka a da castime za vlez vo 1/8 finale..
NE DEKA IMAM LUZERSKI karakter tuku sporedite malu rosteri,sili i red drugi raboti..
Drugo za golmanite da go ebam i Borko i Borkica i site okolu niv..
Zemeni se tie sto treba da bidat zemeni i kraj ,tocka ...
Dobri bea za so Tunis i Angola eden natprevar kade ne vratija vo realnost i op odma bla bla ...
Nisto cudno Island da prifatat nereseno so nas dokolku izgubat Tunis odi ponatamu..Ni odgovara i nam toj ishod...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Mnogu e vazno 3to mesto, Norveshka itekako mozi da ja tepame vo dobar den.. so niv vo polska izigravme 34-34 a i imavme napad za pobeda.. ne se nisto posebno, problemot e ako se adaptirame cel natprevar na nivnata brza igra togash mozhi skapo da go jajme.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Норвешка никако не може да ја тепаме.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Добар ден веќе ќе немаме, папсаа ко кучиња после лов. Сега уживаат некаде, пијат пивце француско и шампањ. :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom