Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
може е роден во прилеп ама очигледно не е во душа прилепчанец, пошто прилепчаните не оставаат да ги прават мајмуни, тие се „мајмуни” кои прават мајмунлаци. (Се надевам дека не ме разбравте грешно пошот и јас сум по баба прилепчанец)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
SEKRINSKA ZOSTO SE SRAMI TAA NEMA GRAM MOZOK PA POLITIKA KE BISTRI.NEKA SI ODI DOMA I NEKA SE ZATVORI NEKA NE IZLEGUVA OD DOMA.ZOSTO I SE SMEAT SITE.JAS SE POREMETIV OD SMEENJE KOGA JA SLUSAV NA MITINZI.HAHAHAAHAH..TESKO NEJZE JA ZALAM.
Имаше и слики како качена на булдужер одржува ораторски говор пред група селани.:smir:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
sekerinska mislev deka e dobar politicar se dodeka ne dozvoli eden bucko i b.c da ja napravat pion.imase da ja sredi sdsm no toa ne go stori.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
sekerinska mislev deka e dobar politicar se dodeka ne dozvoli eden bucko i b.c da ja napravat pion.imase da ja sredi sdsm no toa ne go stori.
Всушност и во СДСМ владеат истите правила на игра како во ДПМНЕ,па секогаш оние најдобрите и најнародните се маргинализираат до “дрт“.:toe:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Jas glasav Za Gruevski samo radi toa sto uspea da ja porazi Sekerinska na izborite neosporen Fakt.
Megjutoa koga Sekerinska bese na funkcijata Za evrointegracii bez prekorno si ja izvsruvase rabotata i za toa dobi golemi priznania od strana na golem broj evro pratenici i uspea da da dobie (zaedno so celaata vlada na SDSM) pregovori za vlez vo EU.
Od druga strana koga se gleda srabotenoto na N.G. Nema so da komentiram samo prenaduen populizam balon koj ke pukne po odredeno vreme a od rabota ni malo r
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
za eu i za statusot kandidat e zasluzna taa no nekoj posle ja smeni zatoa sto ne e od nasite.namesto da se zasilese timot sto postiga rezultati bese smeneta.se dodeka ke se delime na nasi i vasi za se a nema da se gleda koj sto postignal nema da odime napred i ke tapkame napred.i kaj vmro ima sposobni luge i kaj sds no ne moze da dojdat do izraz.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
za eu i za statusot kandidat e zasluzna taa no nekoj posle ja smeni zatoa sto ne e od nasite.namesto da se zasilese timot sto postiga rezultati bese smeneta.se dodeka ke se delime na nasi i vasi za se a nema da se gleda koj sto postignal nema da odime napred i ke tapkame napred.i kaj vmro ima sposobni luge i kaj sds no ne moze da dojdat do izraz.
Апсолутно се согласувам со тебе немам друг коментар
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сити темава ти е инспирирана од вчерашната емисија во Центар со Ефтов, нели?:icon_lol: Мојот одговор е Груевски затоа што човекот комплетно го исчисти ВМРО-ДПМНЕ од лоповите кои владееа 98-02 и голема шанса им дава на младите и новите лица во политиката.Македонската Влада под негова палка за 10 месеци не доживеа ниеден скандал, а БДП за првиот квартал е најголем во македонската економија.Со Груевски работите полека но сигурно се придвижуваат напред.
Не заебавај,зар ова погоре озбилно го мислиш,ај штипни се да не си се успал,ебаго.:kesa:
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Se znae do 2012 VMRO si e na vlast a potoa ke se vidi sto ke se pravi:smir:
Dali VMRO ili SDSM:smir:
Gruevski!
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
jas mislam deka na nrednite izbori za gradonacalnici ke se vidi koj ke pobedi 2012.barem dosega taka bese.ako gresam ispravete me.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не заебавај,зар ова погоре озбилно го мислиш,ај штипни се да не си се успал,ебаго.:kesa:
Гледајќи од дистанца....од година и неколку месеци, тотално се заебал човекот во проценката.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.558
Поени од реакции
48.096
Eдинствено изборите се мерило за ова.... а таму Грујо е дупло подобар од Рада
 

Kajgana Shop

На врв Bottom