Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Секој како видел аир-така кажува:toe:
nekogas se stavaat makedonskite interesi nad sopstvenite neka vidat ovie od vmro deka ne naprednuva nikako ovaa nasa napatena Makedonija od koga dojdoa tie na vlast. Gruevski nema kapacitet da gi sprovede reformite i toa e FAKT
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
До сега, без разлика на победата, Грујо има повлечено добри политички потези, нешто што Шечерињска никад нема да го стори :toe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
предводничката на опозоцијата, младата но надежна-Шекеринска.
не толку млада и после избориве апсолутно ненадежна...
грујче не го сакам посебно ама овааа ме нервира...: понашање нула, кулутра -0, капања КАТАСТРОФИКО
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ne treba da zaboravime deka Grujo bese minister vo vremeto na Lupco i deka togas napravi mnogu pari i zlo upotreba na negovata funkcia kako minister i sega saka da go pokrie toa so kvazi patriotizam koj ne vodi nikade..toj samiot sekoj bozji den stanuva po bogat a obicniot graganin se po siromasen valjda zatoa mu odgovara uste 4 godini da ne vlezeme vo eu i nato ...ali vo mandatot na sds imavme nekoi napreduvanja kako sto e dobivanje status na kandidat za pregovori za eu ..a ovie od vmro samo obvinuvaat a nisto konkretno nemaat storeno ...i nema da storat
Практично ни со едните ни со другите немавме никаков напредок.Статуси за кандидати без датуми за преговори се само мачкање на очите пред јавноста.:toe:

kako na primer samoizloacija na zemjava ?
А пред тоа што беше една отворена,една неизолирана......абе што да ти кажувам.:kesa:

не толку млада и после избориве апсолутно ненадежна...
грујче не го сакам посебно ама овааа ме нервира...: понашање нула, кулутра -0, капања КАТАСТРОФИКО
Можеби Зајчев ќе ги задоволи вашите скриени фантазии?:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Не зборувам за правење добро за државата, туку за корисни потези за кариерата на самиот политичар. Груевски, очигледно подобро ја разбира политиката, отколку Шеќеринска. За да се еден политичар одржи на власт, тој треба да повлече и неколку добри тактички потези, кои ќе го замајат народот.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Не зборувам за правење добро за државата, туку за корисни потези за кариерата на самиот политичар. Груевски, очигледно подобро ја разбира политиката, отколку Шеќеринска. За да се еден политичар одржи на власт, тој треба да повлече и неколку добри тактички потези, кои ќе го замајат народот.
Koja kariera na sam politichar...abe pojma nemate vie od dpbne...od to negovo razbiranje politika cel svet ni se smej...drndupka si igra cel balkan so nas i poshiroko a inaku poarni potezi za zamajuvanje na narodot neam videno...se vidov od G'uevski ama korisno i rabota od nego NE!I ako ne zboruvash za pravenje dobro za drzhavata za sho zboruvash znajsh ili pojma nemash i ti.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не зборувам за правење добро за државата, туку за корисни потези за кариерата на самиот политичар. Груевски, очигледно подобро ја разбира политиката, отколку Шеќеринска. За да се еден политичар одржи на власт, тој треба да повлече и неколку добри тактички потези, кои ќе го замајат народот.
Не заборави дека Гвујо имаше одврзани раце за да направи неколку такви тактички потези,а Радка беше ограничена од вечниот председател на нејзината партија да го стори тоа според своја замисла.:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
а Радка беше ограничена од вечниот председател на нејзината партија да го стори тоа според своја замисла.:toe:
Abe kakva ogranichenost spomnuvash choek...ne zaebavaj...tie 2god vo vojna ne vratija 10god unazad..imashe da se chisti do chistenje...mozhe ova plukni zalepi e pa aj napred.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Koja kariera na sam politichar...abe pojma nemate vie od dpbne...od to negovo razbiranje politika cel svet ni se smej...drndupka si igra cel balkan so nas i poshiroko a inaku poarni potezi za zamajuvanje na narodot neam videno...se vidov od G'uevski ama korisno i rabota od nego NE!I ako ne zboruvash za pravenje dobro za drzhavata za sho zboruvash znajsh ili pojma nemash i ti.
1. Не сум симпатизер а уште помалку па и член на ДПМНЕ, тоа многумина овде можат да ти го потврдат.
2. Никаде не наведов корисна работа од Груевски, туку спомнав дека го замајува народот, за што и ти ќе се сложиш. Го замаја со борбата за името, со субвенции со дрндрн итн.
Не заборави дека Гвујо имаше одврзани раце за да направи неколку такви тактички потези,а Радка беше ограничена од вечниот председател на нејзината партија да го стори тоа според своја замисла.:toe:
Чисто сумњам дека Рада може и да обмисли нешто такво...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
1. Не сум симпатизер а уште помалку па и член на ДПМНЕ, тоа многумина овде можат да ти го потврдат.
2. Никаде не наведов корисна работа од Груевски, туку спомнав дека го замајува народот, за што и ти ќе се сложиш. Го замаја со борбата за името, со субвенции со дрндрн итн.

Чисто сумњам дека Рада може и да обмисли нешто такво...
Ok moja greshka jas kje se izvinam sho te smetav kako DPBNE chlen..inaku Rada ima vrednosti i pogolemi od G'uevski ama sepak e zhena pa ne beshe seriozno svatena za vreme kampanjata a imashe programa duplo pojaka od DPBNE da bidime realni i deka ona posle e... nema kaenje i so izolacijata drzhat voda i toa kako.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Abe kakva ogranichenost spomnuvash choek...ne zaebavaj...tie 2god vo vojna ne vratija 10god unazad..imashe da se chisti do chistenje...mozhe ova plukni zalepi e pa aj napred.
Тие 10 години назад, големо чудо за уште 10 години плус на оние 100 години назад со пљачката и приватизацијата од твоите.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom