Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да, значи правиме паралела на ваши искрена мислења за тоа кој е подобар политичар,

човекоот кок ја има власта и ја води позиција-Груевски или пак

предводничката на опозоцијата, младата но надежна-Шекеринска.

И за двајцата се смета дека се доста способни луѓе, кои ги водат двете најголеми партии во Македонија.

Груевски пред одредено време имаше за цел за да ја рехабилитира ВМРО ДПМНЕ, која во тоа време беше доста истрошена партија, сега навидум истата позиција ја има Шекеринска.
Груевски успеаа во тоа, дали Шекеринска ке успее?

Дали Шекеринска ќе докаже дека како и Груевски дека има сила и моќ да води една таква партија и да “управува со такво големо членство?

Скоро на сите пратенички прашања (секој последен четврток во месецот) најголемите полемики и најголемите битки се водат токму помеѓу овие луѓе.
Според Вас кои ја добива битката во парламентот?
Новинарите велат дека Груевски е памет но има слаби говорни способности, нешто што според новинарите на Шекеринска и оди многу добро.

Значи кој е вашиот избор: ГРУЕВСКИ или ШЕКЕРИНСКА? и секако зошто?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Барем да се направеше анкета...

Иако сум аполитичен, гледано од страна како аналитичар...далеку подобра политика води Груевски отколку Шеќеринска...

Шеќеринска делува изгубено, не знае да направи солидна опозиција, разиденето членство итн итн, се фаќаат за глупости да се инаетат, што меѓу нивните членови се гледа голема доза на разочараност во владеењето на СДСМ. Полека народот се повеќе и повеќе се наклонува кон владата на ДПМНЕ односно Груевски поради очиглдените реформи порастот во економијата...па може да се кажи и заслужено ја добива таа репутација Груевски...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Шеќеринска како прво нема никаков авторитет ни помеѓу нејзините сопартијци, а камоли кај народот. Секој нејзин потег, секоја изјава е толку очајна, што во последно време се карактеризира со голема некултура, нервозни гестови, пламнување...не личи на жена што би се рекло вака народски.

Шеќеринска бе...дрдало кое мисли дека способноста на еден човек се манифестира ако наттропа некој со повеќе кажани зборови во минута.
 
T

The Blob

Гостин
Се надевам прашањето беше реторичко :) Се согласувам дека Рада нема авторитет ни рејтинг ни кај сопартијците, па камоли кај други. Уште малце и ќе почне да се инаети и плаче како на Еднооки што ја мајтапеа: Ме мавааа, буааааааа! :):):)
Баш ме интересира кои ќе му бидат аргументите за онај што ќе ја „одбере” Шеќеринска за подобар политичар. Повелете насмејте ме! :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
The Blob напиша:
Уште малце и ќе почне да се инаети и плаче како на Еднооки што ја мајтапеа: Ме мавааа, буааааааа! :):):)
Баш ме интересира кои ќе му бидат аргументите за онај што ќе ја „одбере” Шеќеринска за подобар политичар. Повелете насмејте ме! :)
Незнам дали ќе плаче, пошто и се гледа по сурат дека е до толку забегана, што е вистински уверена во самата себе дека е најдобар политичар (башка со способност да сомеле највеќе зборови во минута во тоа чорапата од уста) :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Според мене Груевски е подобар политичар од Шеќеринска поради фактот што е посмирен,повеќе делува одколку што зборува,а Шеќеринска само напаѓа збори,воопшто не е димпломат,воопшто не знае како да нправи нешто повеќе...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Volkswagen напиша:
Барем да се направеше анкета...
Анкетата ја правев додека го пишуваше твоето мислење...сега е готова и можеш да гласаш.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Kolku imase doverba sekerinska kaj narodot????:?
A kolku ima premierot?????
Intel ako e tuka ke ni odgovori!!!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ШеЧеринска :))) Какво психо е тоа...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Мистичен напиша:
Ај, ај, без провокации до членови сега.
Провокацијата си е сосема легално демократско право.нели?:toe:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
city напиша:
Провокацијата си е сосема легално демократско право.нели?:toe:
Да, ама следејќи ги толку години на повеќе форуми, знам во што прераснува кога ќе се грабнат за гуша. Малку им треба :)
 
N

n/a

Гостин
Me mrzi da objasnuvam!
Samo glasav....
se nadevam deka u skoro vreme toa gnasnata partija ke im se rasturi skros...
podmladokot ke im emigrira na severni pol....
I hate sdsm....
 
N

n/a

Гостин
Kondarko...Rahic...Sekerinska....
Buzlevski...Iljoski....Mitreva...Ivanovski....
Crvenkovski...Makraduli...Hari Kostov...
golman (Buckovski)
Boze...go mrazam ovoj tim!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Сити темава ти е инспирирана од вчерашната емисија во Центар со Ефтов, нели?:icon_lol: Мојот одговор е Груевски затоа што човекот комплетно го исчисти ВМРО-ДПМНЕ од лоповите кои владееа 98-02 и голема шанса им дава на младите и новите лица во политиката.Македонската Влада под негова палка за 10 месеци не доживеа ниеден скандал, а БДП за првиот квартал е најголем во македонската економија.Со Груевски работите полека но сигурно се придвижуваат напред.

Позади ликот на Шеќеринска се крие Б.Ц.Едноставно малата игра под негова палка но некако е премногу антипатична и народот полека ја пропознава реториката на дејствување на Б.Ц. преку Шеќеринска и комплетното раководство на СДСМ.Шеќеринска како полтронче на Б.Ц. набргу ќе ја снема од политиката во Македонија, затоа што не спроведува своја политика, туку туѓи заповеди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom