Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Груевски се избрука што влезе со шошоните во коалиција .Сепак темава е промашена затоа што Шекеринска може да влезе само во категорија на алапачи во никој случај во политичари:nenene:.Ај сега сите кои коментираат за случувањата пред 10 години , нека дигнат 2 прста кои што имале влакна на курињата во тоа време.

Месија??????
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Груевски се избрука што влезе со шошоните во коалиција
Taka be choek...bidi mazh priznaj deka ja opleskal a ne ko ogledalo i lav da bega od odgovor...respekt za odgovorov.:helou:

P.S. Shekjerinska e zhena kako sho rekov pa mnogu ne ja svatija seriozno i pokraj dobro organiziranata kampanja...ama nazhalost ona za koe govoreshe Shejkerinska vo predizborieto i kampanjite sega se ostvaruva...nema kaenje.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Drugar abe ti da ne si peder ?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Tebe izgleda temite za pederi i bugarofili ti se najomileni pa samo na takvi postovi ti teknuva ne neshto drugo popametno...daj kazhi koj e podobar politichar i zoshto.
па се покажа. кој е премиер а кој не е ни претседател на партија. тоа кажува доволно!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ај вие двајца непочнувајте повторно со офтопик муабети, ќе напуните 10 страни во 1 сат.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Taka be choek...bidi mazh priznaj deka ja opleskal a ne ko ogledalo i lav da bega od odgovor...respekt za odgovorov.:helou:

P.S. Shekjerinska e zhena kako sho rekov pa mnogu ne ja svatija seriozno i pokraj dobro organiziranata kampanja...ama nazhalost ona za koe govoreshe Shejkerinska vo predizborieto i kampanjite sega se ostvaruva...nema kaenje.
за 6 месеци во еу и нато по секоја цена? дадада многу добро организирана кампања!!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
[acko]®;1634627 напиша:
за 6 месеци во еу и нато по секоја цена? дадада многу добро организирана кампања!!
Toa go imashe vo vashata vekje preplatena kampanja od gragjanite kako kontra na onaa vistinskata na Shejkerinska so mnogu porazlichna nadvoreshna politika i lobiranje do megjunarodnata zaednica i prijatelite na Makedonija vo EU t.e. toa shto ostana a toa za 6meseci vo eu i nato po sekoja cena e vash izvadok i rechenica za vreme izborite ne na SDSM i Shekjerinska...ne gi vrti rabotite...zatoa beshe reklamata deka posle 1vi nema kaenje.Posho od DPBNE argument ne vidov tuku se odrakav istreseno kako kontra i nishto povekje.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Toa go imashe vo vashata vekje preplatena kampanja od gragjanite kako kontra na onaa vistinskata na Shejkerinska so mnogu porazlichna nadvoreshna politika i lobiranje do megjunarodnata zaednica i prijatelite na Makedonija vo EU t.e. toa shto ostana a toa za 6meseci vo eu i nato po sekoja cena e vash izvadok i rechenica za vreme izborite ne na SDSM i Shekjerinska...ne gi vrti rabotite...zatoa beshe reklamata deka posle 1vi nema kaenje.Posho od DPBNE argument ne vidov tuku se odrakav istreseno kako kontra i nishto povekje.
ај те молам дај ми ја програмата на сдсм која им бесе на изборите. ако сакаш ке ти пратам по ПП маил да ми ја пратиш да видам што има. ама детално разработена а не флаерчето. па ја после ке ти ја пратам на вмро по пошта. оваа програма до која имаа пристап сите граѓани. онаа книгата ако ти текнува. значи ти си НЕПИСМЕН кој цело време лупа глупости од типот грција ја признала македонија и љубе бил министер за одбрана. ти не си доволно компетентен да бидеш присутен на темава ама нема кој да ти забрани. иначе да беше до мене тебе ке ти дадев еден испит за политика и историја да видиш како ќе го паднеш зашо немаш поим од живот!
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
84
Поени од реакции
4
gospogicata sekerni prikazni ne mozi 4 nedeli vo brak a vamu se fali deka za cetiri godini moze od Makedonija da napavi EU i NATO clenka fala bogu i gruevski da se soglasese vo bukures so predlogot da se vikame Republika Skopje (Makedonija) nie za 4 sekundi ke bevme vo familijata na NATO I EU
taaa e kompromisot na komunjarive e seuste da se pee hej sloveni aloo pejte malku denes nad Makedonija:uvo:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ne sme silni da mozeme bez kompromis da odlucuvame, zatoa Severna Makedonija e dobar kompromis, znaci ova e Makedonija no severniot del sto aludira deka juzniot i istocniot se okupirani.To est se vo drugi drzavi so drugi iminja.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
[acko]®;1634659 напиша:
ај те молам дај ми ја програмата на сдсм која им бесе на изборите. ако сакаш ке ти пратам по ПП маил да ми ја пратиш да видам што има. ама детално разработена а не флаерчето. па ја после ке ти ја пратам на вмро по пошта. оваа програма до која имаа пристап сите граѓани. онаа книгата ако ти текнува. значи ти си НЕПИСМЕН кој цело време лупа глупости од типот грција ја признала македонија и љубе бил министер за одбрана. ти не си доволно компетентен да бидеш присутен на темава ама нема кој да ти забрани. иначе да беше до мене тебе ке ти дадев еден испит за политика и историја да видиш како ќе го паднеш зашо немаш поим од живот!
:aplauz: :aplauz: :aplauz:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
[acko]®;1634659 напиша:
ај те молам дај ми ја програмата на сдсм која им бесе на изборите. ако сакаш ке ти пратам по ПП маил да ми ја пратиш да видам што има. ама детално разработена а не флаерчето. па ја после ке ти ја пратам на вмро по пошта. оваа програма до која имаа пристап сите граѓани. онаа книгата ако ти текнува. значи ти си НЕПИСМЕН кој цело време лупа глупости од типот грција ја признала македонија и љубе бил министер за одбрана. ти не си доволно компетентен да бидеш присутен на темава ама нема кој да ти забрани. иначе да беше до мене тебе ке ти дадев еден испит за политика и историја да видиш како ќе го паднеш зашо немаш поим од живот!
"За 6 месеци влегуваме во НАТО и ги одпочнуваме преговорите за приклучување во ЕУ.
За таа сметка, ние ќе направиме компромис за името со Грција."

Ете ти ја ацко програмата на СДСМ.
Едноставна и лесна за памтење.
Поради тоа и освоија 18 пратеника.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
"За 6 месеци влегуваме во НАТО и ги одпочнуваме преговорите за приклучување во ЕУ.
За таа сметка, ние ќе направиме компромис за името со Грција."

Ете ти ја ацко програмата на СДСМ.
Едноставна и лесна за памтење.
Поради тоа и освоија 18 пратеника.
а самоубицата кажа:

Shekjerinska e zhena kako sho rekov pa mnogu ne ja svatija seriozno i pokraj dobro organiziranata kampanja
и што е тука добро организирано? што кажува ова кој е подобар политичар?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
[acko]®;1634988 напиша:
а самоубицата кажа:



и што е тука добро организирано? што кажува ова кој е подобар политичар?
Времето дава одговор на такви работи ацко.....времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom