Граѓанско движење против промена на името на Република Македонија

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Потпишано и од мене,жал ми е што порано не видов дека има петиција.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ај да видиме досега што се има случено

Прифаќање на ФИРОМ
Смена на знаме
Откажување од Македонците во соседствотот и светот
Криминална приватизација
Наместена војна- воен конфликт
Амнестија за ОНА уште во 2002ра
Рамковен договор
Жртвување на Љубе и Јохан
Затвор за Јохан со што следува дека и Македонија е осудена
Жртвување на Струга и Кичево
Припојување на Сарај и Кондово со Скопје
Убиство на претседател
.
.
.

Сега сигурен си дека ова со хашките случаи беше најлошото досега? Толку лошо што сите ќе потклекниме на една власт?[/quote

следно Промена на име
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Сите премиери и претседатели не тепаа,ама Коле(никола) не дотепа:tapp:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Сите премиери и претседатели не тепаа,ама Коле(никола) не дотепа:tapp:
Затоа две недели жив го нема да излезе од глувчова дупка, ја батали и лопатата шо му висеше на газо
за греота сме,важно реформите продолжуваат 100 чекори напред 100 години назад,вози Мишкоооооооо
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Ај да видиме досега што се има случено

Прифаќање на ФИРОМ
Смена на знаме
Откажување од Македонците во соседствотот и светот
Криминална приватизација
Наместена војна- воен конфликт
Амнестија за ОНА уште во 2002ра
Рамковен договор
Жртвување на Љубе и Јохан
Затвор за Јохан со што следува дека и Македонија е осудена
Жртвување на Струга и Кичево
Припојување на Сарај и Кондово со Скопје
Убиство на претседател
.
.
.

Сега сигурен си дека ова со хашките случаи беше најлошото досега? Толку лошо што сите ќе потклекниме на една власт?
Економијата пријателе економијата................................................
Економијата оваа Блада не успеа да ја среди.

Значи не можеш ти да излезеш на ТВ и да кажеш раст на БДП од 2% и притоа да задржиш ведар изглед на лицето, едноставно не можеш..........
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Ај да видиме досега што се има случено

Прифаќање на ФИРОМ
Смена на знаме
Откажување од Македонците во соседствотот и светот
Криминална приватизација
Наместена војна- воен конфликт
Амнестија за ОНА уште во 2002ра
Рамковен договор
Жртвување на Љубе и Јохан
Затвор за Јохан со што следува дека и Македонија е осудена
Жртвување на Струга и Кичево
Припојување на Сарај и Кондово со Скопје
Убиство на претседател
.
.
.

Сега сигурен си дека ова со хашките случаи беше најлошото досега? Толку лошо што сите ќе потклекниме на една власт?
Истото ќе го направеа и Вмро да беа на власт.Не заборавај дека и Николче гласаше за рамковниот договор во 2001 година како министер за финансии.Тоа немој да го забораваш никогаш.Сите зборат за територијалната поделба во 2004 мислам,а никој не зборува за договорот на Груевски и Ахмети во којшто од 2012 година општината Зајас ќе се припои на Кичево така што ќе има УЧКА градоначалник.Тоа не го зборуваш а?Жртвување на Љубе и Јохан?Па,видовме твојата партија што му направи на Љубе затоа што му ја загрози фотељата на Груевски и Мијалков во Вмро.Му наместија дека е предавник и акцијата со парите.Чиста местенка.Ако толку се вадите на тој Рамковен зошто не го укинат, имаа 62 пратеници.Многу е лесно да се собираат евтини политички проблеми.Љубе предавник,а Ахмети,Османи,Изет Реџепи,Теута Арифи патриоти така?Вие сите истите вмровски гниди му гледавте сеир на Љубе,а ве немаше никаде да осудите кога коалицониот партнер на Вмро кршеше на Калето и кога млади Македонци беа наместени да јадат камења во глава баш од Вмро.Дали Вмро ги жртвуваше Македонците на Калето само да го крене паднатиот рејтинг на Дуи?Претпоставувам да.Сорос бил крив тогаш така збореа од Вмро.Сорос го организирал нападот.Види јеботеее....Сорос бил крив и за амнестирањето на хашките случаи.

А,со овие амнестирањава излезе дека Македонија е победник така?Кога ги амнестираа хашките случаи на Сител,Канал5,НашаТВ и други партиски телевизии се известуваше само еден ден,а додека како по обичај за Драматургот се просеруваа 2 недели.Драматургот ли е поважна работа или срамот,болката што ја доживееја семејствата на касапените Македонци.Велија е голем криминалец,затајувач на данок,заебал многу луѓе тоа сите го знаеме и треба да си одговара за тоа,но тоа не го прави поголем криминалец од Ѕинго.Знаеме што му се слушуваше на македонскиот фудбла во времето на Ѕинго,што направи со Кратово и колку луѓе остави без леб.Дали некој него ќе го лустрира кога знаеме дека е најголем кодош од Македонија.Сдсм како партија сум кажал илјада пати не треба да постои воопшто на македонската политичка сцена.Тие си го кажале своето во времето на Југославија,треба да се лустрираат и нивната кариера да заврши.Неможе Стојан Андов,Илинка Митрева цел живот да бидат пратеници,директори цел живот да живеат како богови во оваа држава,но исто така сакам и Али Ахмети и другите од Дуи да се лустрираат ,а не Вмро им среди нивните досиеја Ибар или како и да се викаа да ги снема или да се прогласат за неважечки.
--- надополнето: Aug 1, 2011 2:29 AM ---
Затоа две недели жив го нема да излезе од глувчова дупка, ја батали и лопатата шо му висеше на газо
за греота сме,важно реформите продолжуваат 100 чекори напред 100 години назад,вози Мишкоооооооо
Ем што го нема туку бега и како пичкица од семејствата на исчезнатите Македонци.Јас незнам како не му беше мака цела вечер да го пишува писмото коешто наводно го напишал Јохан во кој го моли Николче да го реши случајот со убиените Македонци.До кои ниски граници одат тоа е едно чудо,но знаејќи колку прост народ живее тука ништо не ме чуди и да му поверуваат.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Истото ќе го направеа и Вмро да беа на власт.Не заборавај дека и Николче гласаше за рамковниот договор во 2001 година како министер за финансии.Тоа немој да го забораваш никогаш.Сите зборат за територијалната поделба во 2004 мислам,а никој не зборува за договорот на Груевски и Ахмети во којшто од 2012 година општината Зајас ќе се припои на Кичево така што ќе има УЧКА градоначалник.Тоа не го зборуваш а?
Дали ќе го направеа не знам нити ти знаеш. Со претпоставки не работам.
Зајас се спојува со Кичево заради територијалната поделба на СДСМ и ДУИ, не се обидувај да лажеш, барем кичевчани знаат. Таму имаше протести тие што беа знааат зошто. Ти не беше.

Жртвување на Љубе и Јохан?Па,видовме твојата партија што му направи на Љубе затоа што му ја загрози фотељата на Груевски и Мијалков во Вмро.Му наместија дека е предавник и акцијата со парите.Чиста местенка.Ако толку се вадите на тој Рамковен зошто не го укинат, имаа 62 пратеници.Многу е лесно да се собираат евтини политички проблеми.Љубе предавник,а Ахмети,Османи,Изет Реџепи,Теута Арифи патриоти така?Вие сите истите вмровски гниди му гледавте сеир на Љубе,а ве немаше никаде да осудите кога коалицониот партнер на Вмро кршеше на Калето и кога млади Македонци беа наместени да јадат камења во глава баш од Вмро.Дали Вмро ги жртвуваше Македонците на Калето само да го крене паднатиот рејтинг на Дуи?Претпоставувам да.Сорос бил крив тогаш така збореа од Вмро.Сорос го организирал нападот.Види јеботеее....Сорос бил крив и за амнестирањето на хашките случаи.
Дали ти забораваш дека политика е забранета на форумов и дека темата е поинаква од онаа која сакаш да ја наметнеш.
Си ја тераш твојата политичка пропаганда на тема на која не и е место, патем тропаш глупости.

Љубе го споменав во контекст како државата го жртвуваше министерот за внатрешни работи. Државен функционер.
Немаше ни ВМРО ни СДСМ во постот мој.

А,со овие амнестирањава излезе дека Македонија е победник така?Кога ги амнестираа хашките случаи на Сител,Канал5,НашаТВ и други партиски телевизии се известуваше само еден ден,а додека како по обичај за Драматургот се просеруваа 2 недели.Драматургот ли е поважна работа или срамот,болката што ја доживееја семејствата на касапените Македонци.Велија е голем криминалец,затајувач на данок,заебал многу луѓе тоа сите го знаеме и треба да си одговара за тоа,но тоа не го прави поголем криминалец од Ѕинго.Знаеме што му се слушуваше на македонскиот фудбла во времето на Ѕинго,што направи со Кратово и колку луѓе остави без леб.Дали некој него ќе го лустрира кога знаеме дека е најголем кодош од Македонија.Сдсм како партија сум кажал илјада пати не треба да постои воопшто на македонската политичка сцена.Тие си го кажале своето во времето на Југославија,треба да се лустрираат и нивната кариера да заврши.Неможе Стојан Андов,Илинка Митрева цел живот да бидат пратеници,директори цел живот да живеат како богови во оваа држава,но исто така сакам и Али Ахмети и другите од Дуи да се лустрираат ,а не Вмро им среди нивните досиеја Ибар или како и да се викаа да ги снема или да се прогласат за неважечки
Законот за амнестија во 2002ра не те видов да го нападнеш. Патем уште еден дел од постот политички настроен. Да те потсетам политика е забранета на форумов. Не станува збор за ВМРО ДПМНЕ, СДС, Ѕинго и медиумите како се настроени кон кодошланата.

Тука станува збор за група граѓани кои покренале петиција против промена на името на државата. Идеи, начини и луѓе кои сакаат да помогнат.

Темата не е отворена за да си ги лечиш комплексите кои ги имаш против сегашната власт и задоволување на твојата платена политичка пропаганда.
--- надополнето: Aug 1, 2011 5:38 PM ---
Економијата пријателе економијата................................................
Економијата оваа Блада не успеа да ја среди.

Значи не можеш ти да излезеш на ТВ и да кажеш раст на БДП од 2% и притоа да задржиш ведар изглед на лицето, едноставно не можеш..........
Јас досега не видов ништо полошо во џебот кај мене и кај тие кои ги познавам. СИтуацијата е скоро иста.

Работата на една власт нема да го промени моето мислење и однос спрема татковината.
--- надополнето: Aug 1, 2011 5:38 PM ---
следно Промена на име
Ќе дозволиш?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Дали ќе го направеа не знам нити ти знаеш. Со претпоставки не работам.
Зајас се спојува со Кичево заради територијалната поделба на СДСМ и ДУИ, не се обидувај да лажеш, барем кичевчани знаат. Таму имаше протести тие што беа знааат зошто. Ти не беше.

Дали ти забораваш дека политика е забранета на форумов и дека темата е поинаква од онаа која сакаш да ја наметнеш.
Си ја тераш твојата политичка пропаганда на тема на која не и е место, патем тропаш глупости.

Љубе го споменав во контекст како државата го жртвуваше министерот за внатрешни работи. Државен функционер.
Немаше ни ВМРО ни СДСМ во постот мој.

Законот за амнестија во 2002ра не те видов да го нападнеш. Патем уште еден дел од постот политички настроен. Да те потсетам политика е забранета на форумов. Не станува збор за ВМРО ДПМНЕ, СДС, Ѕинго и медиумите како се настроени кон кодошланата.

Тука станува збор за група граѓани кои покренале петиција против промена на името на државата. Идеи, начини и луѓе кои сакаат да помогнат.

Темата не е отворена за да си ги лечиш комплексите кои ги имаш против сегашната власт и задоволување на твојата платена политичка пропаганда.
--- надополнето: Aug 1, 2011 5:38 PM ---

Јас досега не видов ништо полошо во џебот кај мене и кај тие кои ги познавам. СИтуацијата е скоро иста.

Работата на една власт нема да го промени моето мислење и однос спрема татковината.
--- надополнето: Aug 1, 2011 5:38 PM ---

Ќе дозволиш?
Не нема да дозволам А Ти?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас би го менал името под итно..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Фино ми пријавивте мислење како провокација али јас што видов беа само навреди кон членот кој различно мисли од вас. Затоа последна опомена да ви биде - АКО НЕКОЈ РАЗЛИЧНО МИСЛИ ОД ВАС, НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА МУ ДАВАТЕ ЗАКАНИ И МЕНУВАЊЕ НА ОПИС, ДЕПОРТАЦИЈА, МАЈКИ-ШАЈКИ. Ајде продолжете со дискусија.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Фино ми пријавивте мислење како провокација али јас што видов беа само навреди кон членот кој различно мисли од вас. Затоа последна опомена да ви биде - АКО НЕКОЈ РАЗЛИЧНО МИСЛИ ОД ВАС, НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТРЕБА ДА МУ ДАВАТЕ ЗАКАНИ И МЕНУВАЊЕ НА ОПИС, ДЕПОРТАЦИЈА, МАЈКИ-ШАЈКИ. Ајде продолжете со дискусија.
Темата е Граѓанско движење против промена на името на Република Македонија, а не Граѓанско движење за промена на името. Истата беше префрлена тука по затворањето на Политика иВести, но со отворањето на Македонска дијаспора мислам дека таму и е посоодветно место.

Не знам колкумина пријавиле лошо мислење но јас сигурно го пријавив затоа што го сметав за проокација а и истото беше оф топик.
Е сега околу мењавањето јас имав пишано дека би му сменил име, опис не. Имам неколку предлози за него, да си одбере еден, а во спротивно можеби би му давал по некој денар месечно. Всушност тоа е тоа што го бараат од Република Македонија. Па штом дотичниот не му смета тоа значи дека нема да му смета ни да си го смени личното име и презиме во некој од моите предлози.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Темата е Граѓанско движење против промена на името на Република Македонија, а не Граѓанско движење за промена на името. Истата беше префрлена тука по затворањето на Политика иВести, но со отворањето на Македонска дијаспора мислам дека таму и е посоодветно место.

Не знам колкумина пријавиле лошо мислење но јас сигурно го пријавив затоа што го сметав за проокација а и истото беше оф топик.
Е сега околу мењавањето јас имав пишано дека би му сменил име, опис не. Имам неколку предлози за него, да си одбере еден, а во спротивно можеби би му давал по некој денар месечно. Всушност тоа е тоа што го бараат од Република Македонија. Па штом дотичниот не му смета тоа значи дека нема да му смета ни да си го смени личното име и презиме во некој од моите предлози.
Ај не. Ај нека не биде темава за него, ококококок? Негово право бе, што сака може да пише, тоа е негово мислење. Ти лично го навредуваш а он само мислење си кажува. Да не се повтарам - продолжете со темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom