Граѓанско движење против промена на името на Република Македонија

Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
pa i jas ne go navrediv..samo si iznesov moe mislenje i zelba za promena na licniot opis..nema tuka navreda, ne rekov "grcko kopile", "predavnik", "peder","davajgaz", "dupelizac", "kuropusac", "prodaden za 2 evra", "kopile od grcka kurva", nisto od ova ne rekov i ne upotrebiv nikakva navreda, neli?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ај не. Ај нека не биде темава за него, ококококок? Негово право бе, што сака може да пише, тоа е негово мислење. Ти лично го навредуваш а он само мислење си кажува. Да не се повтарам - продолжете со темата.
За мене навреда е бе промена на името на татковината. Тој сака да го мења.
А и не го навредив, само дадов предлог.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
замене е пак навреда да речам дека живеам во македонија,проклета држава!!!!!!!!!!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
замене е пак навреда да речам дека живеам во македонија,проклета држава!!!!!!!!!!
Па што седиш тука чим ти е навреда ?
Не можам да те разберам, ем ти е навреда, ем тука живееш. Замини некаде каде што нема да се чуствуваш навредено и готова работа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
Абе оди лечи се,ти и газо ќе си го дадеш за една слива а не па името
Јас, ти и сите други веќе си годадовме газот за ништо, повеќе пати. Уште еднаш нема толку да боли. Искусни сме.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Јас, ти и сите други веќе си годадовме газот за ништо, повеќе пати. Уште еднаш нема толку да боли. Искусни сме.
Види вака,кога го пазареле името сум имал 5 години и на таа возраст ниту сум можел да влијаам ,ама сега ќе се питаме
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
Види вака,кога го пазареле името сум имал 5 години и на таа возраст ниту сум можел да влијаам ,ама сега ќе се питаме
Еве сеа пред некој ден решија дека Љутви може да ти го начука стапот у анус и после да те тера да го лижеш* и за тоа да не одговара уопште. Исто така решија дека може и жив да те влече со трактор по ниви и пак да не одговара**.
Го спречи тоа?
Се обиде да го спречиш?
....или идеш на тоа дека Љутви нема да го сретнеш коа е станат на лева нога?

* тоа се случуваше меѓу другото, со мавровските работници
** тоа се дешаваше со киднапираните од Непроштено
--- надополнето: Aug 12, 2011 4:16 PM ---
Дете, не ми збори за патриотизмот на Македонецот, го знам многу добро сум бил таму повише пати.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Еве сеа пред некој ден решија дека Љутви може да ти го начука стапот у анус и после да те тера да го лижеш* и за тоа да не одговара уопште. Исто така решија дека може и жив да те влече со трактор по ниви и пак да не одговара**.
Го спречи тоа?
Се обиде да го спречиш?
....или идеш на тоа дека Љутви нема да го сретнеш коа е станат на лева нога?

* тоа се случуваше меѓу другото, со мавровските работници
** тоа се дешаваше со киднапираните од Непроштено
Или можеби за промена одлучи да ти ја пресече главата па ја набоде на колец и ја шета низ Тетово, а бре војводо па вашиот пастир им пресуди на Хашките случаи,каде бевте вие војводите патриотите?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
А бе војводо па вашиот пастир им пресуди на Хашките случаи,каде бевте вие војводите патриотите?
Ја не реков дека ја ќе се бунам ако нешто се деси. Ја се бунев у животов премногу за мој вкус и сечиј вкус. Овој народ не заслужува подршка.
Ти беше тој што кажа дека нема да дозволиш промена на името. А ја пошто те знам боље него ли ти самиот што се знаеш, прогнозирам дека нема да спречиш ништо, ни ти ни никој. Името ќе го сменат. Не е уште дојден моментот, ќе одолговлечуваат уште некоја година. Но, кога ќе се случи нема никој да се побуни, односно многу малку луѓе тоа ќе го сторат.
Така било во милион и еден пример, кои можам да ти ги наведам, така и ќе биде.

Цел живот сум за ВМРО и ти кажувам од прва рака дека со амнестијава за воени злсторници, следните локални нема да ги добијат.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Па што седиш тука чим ти е навреда ?
Не можам да те разберам, ем ти е навреда, ем тука живееш. Замини некаде каде што нема да се чуствуваш навредено и готова работа.
не ме примаат бидејќи сум помочан македонец!!!!!!!!!!!! а иначе ни два посто не му ја мислев
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не ме примаат бидејќи сум помочан македонец!!!!!!!!!!!! а иначе ни два посто не му ја мислев
Можеш да се пишиш што сакаш. Не ти е тоа пречка.
Пречка ти е што после нема да можеш да галамиш.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
не ме примаат бидејќи сум помочан македонец!!!!!!!!!!!! а иначе ни два посто не му ја мислев
Епа подмочани нигде не примаат, добро евентуално ако си подмочан благонадежен болвар ќе те примате негде.
Пробај си ја таму среќата, од кај знаеш може ќе не раатисаш нас.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
"Се бара потпис од лабараториски стаорци за експериментот Македонија 2014".

Да напоменам само дека сум против промена на името и дека горенапишаната реченица во никој случај не беше наменета да се навреди авторот на темата, ниту пак оние коишто ја потпишале петицијата ( и јас ја потпишав) и немав намера во никој случај да го исмевам реалниот проблем со нашиот сосед. Целта ми беше реално да ја претставам ситуацијата во нашата држава (барем од моја перспектива), односно дека додека ние протестираме, потпишуваме петиции постојано наидуваме на забивање на нож во грбот од страна на оние коишто навистина се задолжени за решавање на проблемот.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Mene mi e se nesto sumlivo, se prirpema teren za menuvanje na imeto. Duri i najglasnite neli protivnici na izmenata kako Mirka i kompanija nekako omeknaa pa pocnaa da vagjaa razni varijanti kako bi zele dodavka severna bez da se narusi identetot. Istava novinarka pred 2-3 godini nesakase da slusne za promena na ime, kako genocit go otcenuvase takviot cekor. Imajci predvid deka e bliska do vlasta jas mislam deka tuka nesto se gotvi.

Na 8 septemvri treba da izlezeme vo golem broj i glasno da se kaze NE na politicarite, vreme e i ovoj narod posle tolku cutenje da se razbudi i kaze sto saka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom