Градоначалничка листа за Скопје!

Како ќе гласате , на изборите за Градоначалник на Скопје?

  • Мирјана Начевска - ЛДП

    Гласови: 2 1,9%
  • Шефкет Зеколи - ДУИ

    Гласови: 0 0,0%
  • Коце Трајановски - ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 52 50,5%
  • Јанко Бачев - Народно движење за Македонија

    Гласови: 0 0,0%
  • Тито Петковски - СДСМ и НСДП

    Гласови: 25 24,3%
  • Страшо Ангеловски - ВМРО-ДП и ТМРО-ВЕП

    Гласови: 9 8,7%
  • Лазе Еленовски - СДУ

    Гласови: 0 0,0%
  • Душко Поповски - ЛПМ

    Гласови: 1 1,0%
  • Трпе Груевски - СДПМ

    Гласови: 0 0,0%
  • Драги Колчаковски - ВМРО-НП

    Гласови: 4 3,9%
  • Аргетим Нагавци - Нова Демократија

    Гласови: 0 0,0%
  • Не гласам

    Гласови: 10 9,7%

  • Вкупно гласачи
    103

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
јас гласав за тито на форумов, исто и на изборите. ама реално коце ќе тепа. мада, се двоумам по малце, бидејќи од многу луѓе слушам, тоа гази баба ептен ја средил демек. па, ќе видиме. како и да е, секој би бил подобар од трифќе-пичка ли му материна, 4 години у место стоевме. една ебана цигла не постави копилето старо. ах :mad:
Де бе овој Тито само избори чека за нешто да се кандидира :toe: нареден конкурс ќе му биде за генерален на МРТВ :pos2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Де бе овој Тито само избори чека за нешто да се кандидира :toe: нареден конкурс ќе му биде за генерален на МРТВ :pos2:
не бе, го познавам човекот колку-толку. не дека го љубам, ама ете, нека биде.
секој е добредојден што ќе постави бар една тула. =)

работава, тито во политиката е ристо самарџиев во фестивалите :pos: :pos:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кој е Јанко Бачев ???
И Партијата Народно движење за Македонија???
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ги препишав од А1...
Тоа е Македонско Новинарство...
Од 11 имиња 2 им се згрешени...
Ne be, taman rabota, ne ti prefrliv nisto tebe....:)

Nego, interesno a i simptomaticno e kako po vtor pat gresat ova novinarive. Vo slucajov so vtoriot, so Nagavci, vo prethodnite izbori koga se kandidirase kako kandidat na DPA "nenamerno" go preimenuvaa vo Aragati Nagasaki . :)

По процедуралната забелешка е постапено.
Коригирани се имињата.
Sekogas vnimatelniot i korekten administrator. :smir:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Анкета

За кого би гласале во Скопје?:

Коце Трајановски (949)

Тито Петковски (1590)

Мирјана Најчевска (290)

Лазе Еленовски (277)


Вкупно 3106 гласа
Според пишувањето на Фокус ваква или слична анкета имале и во штабот на ДПМНЕ.Анкетата е објавена во Утрински.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да да, истото го викаа и эа Пенов, дека сите се подобри од Пенов НО испадна Трифунакис да ни го учука поштено.

Коце јес да малце од малце ја среди Гаэи Бејби ПЛУС ги донесе Геј Геј Елвир и Секс Тајм и онаа со истакнатите брадавици да ни пеат у маало :)
Неэнам эа кого би гласал, али доколку куца магарето од моето гласче ќе гласам эа оној шо ќе ми даде маичка топка капа пенкалце беџ тефтерче и упаљач
 
H

HITCH

Гостин
Де бе овој Тито само избори чека за нешто да се кандидира :toe: нареден конкурс ќе му биде за генерален на МРТВ :pos2:
Некако пусти ми се претседателски без Тито :pos2::pos2::pos2::pos2:
Страшо МААК е многу интересен лик кој не е за градоначалник не знам што му текна да се кандидира само за да покаже дека уште е тука :nesvest:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Грото од кандидатите одма да ги сместиме у епизодни ликови, не дека некои од нив не вредат или не се добра опција за функцијата туку немаат моќна позадина, пари за кампања и промоции, а без маркетинг нема ни Ф од фотелја.

Остануваат двајца. А би гласал ли некој за испукана пушка што ги прошла сите војни и востанија, а ништо не направила.. не знам, Тито е веќе демоде.. и името и ликот :tv:

Градот секако ќе го јаде стапот, со ова темпо на миграции према Скопје не можеме да се натпреваруваме. Иако многу задоцнето, доколку денес се превземат радикални мерки околу тоа, за некои 5 години ќе осетиме драстично подобрување и справување со инфраструктурните, комуналните проблеми итн. :smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Анкета

За кого би гласале во Скопје?:

Коце Трајановски (949)

Тито Петковски (1590)

Мирјана Најчевска (290)

Лазе Еленовски (277)


Вкупно 3106 гласа
Според пишувањето на Фокус ваква или слична анкета имале и во штабот на ДПМНЕ.Анкетата е објавена во Утрински.
Малце сум разочарана за Најче што има толку малку гласови,женичката супер си е,порано нешто држеше предавања за правата на децата,како и да е Тито води со гласовите и тоа е добра вест.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
коа ја видов листава сеа брзо на вести,ме фати невидена смеа и се прашав едно прашање...кај ги најдоа луѓево,кој се уопште фактор овие луѓе во нашава држава,и каков придонес имале направено.За никој не сум од сите овие,али бидејќи сакам да гласам мислам дека ќе го одвојам тито петковски.....
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не гласав до сега , меѓутоа одкога ја изгледав дебатата на градоначалничките кандидати за Скопје на Телма, дефинитивно мојот глас го дадов за Мирјана Начевска...
Коце Трајановски е добар мегутоа со ОГРОМЕН партиски терет околу вратот...
Тито како Тито ништо конкретно во негов стил и Еленовски ...
Е сега посебна прикаска се Албанските кандидати, ти го прашуваш, дали треба да се смени законот за град Скопје , он ти одговара Албанците, 20% , 3,6 промили , 8 степени....
И така секое прашање го гледат низ некоја етничка призма што е нависта катастрофално...

Дебатата на градоначалниците може да ја изгледате на селдниот линк:

http://telma.com.mk/video.aspx
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.702
Поени од реакции
12.116
Би гласал за оној кој (помеѓу другото) нема да го раскине Скопје, да ги одвои Бутел и Ѓорче од останатиот дел од Скопје. А искрено не знам кој од идниве е против цепкање на Скопје.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Коце Трајановски добредојде. Се надевам дека сообраќајот и екологијата ќе бидат приоритет! Мислам дека Тито Петковски треба да му го отстапи местото на некој "помлад" бидејќи нема веќе надеж во тој старец...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom