Градоначалничка листа за Скопје!

Како ќе гласате , на изборите за Градоначалник на Скопје?

  • Мирјана Начевска - ЛДП

    Гласови: 2 1,9%
  • Шефкет Зеколи - ДУИ

    Гласови: 0 0,0%
  • Коце Трајановски - ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 52 50,5%
  • Јанко Бачев - Народно движење за Македонија

    Гласови: 0 0,0%
  • Тито Петковски - СДСМ и НСДП

    Гласови: 25 24,3%
  • Страшо Ангеловски - ВМРО-ДП и ТМРО-ВЕП

    Гласови: 9 8,7%
  • Лазе Еленовски - СДУ

    Гласови: 0 0,0%
  • Душко Поповски - ЛПМ

    Гласови: 1 1,0%
  • Трпе Груевски - СДПМ

    Гласови: 0 0,0%
  • Драги Колчаковски - ВМРО-НП

    Гласови: 4 3,9%
  • Аргетим Нагавци - Нова Демократија

    Гласови: 0 0,0%
  • Не гласам

    Гласови: 10 9,7%

  • Вкупно гласачи
    103

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Тито, Коце и Трпе баш немаат некои современи имиња па да го прават Скопје современ град. Како ќе му го изговори името на Трпе на пример градоначалникот на Лондон кога ќе му дојде во посета.

А слушнав негде ама не дочув некој од кандидатите ќе го правел Скопје балкански Њујорк и седиште во него ќе имала и Светската Банка, мислам дека кандидатот на Народна вмро беше.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ај ти мали не се мешај у скопје, седи си тамо у клупи и заврши си средно, ионака не си од скопје, и ти мене ќе ми кажуваш за мојот град дали да гласам за коце или страшо
па ти ли бе мене ќе ми кажуваш дали да не се мешам ја во Скопје не се секирај си седам во клупи ја :nesum:Скопје е твој град а види види :vozbud:од Скопје сум иначе:pipi:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.729
Поени од реакции
12.162
Тито, Коце и Трпе баш немаат некои современи имиња па да го прават Скопје современ град. Како ќе му го изговори името на Трпе на пример градоначалникот на Лондон кога ќе му дојде во посета.

А слушнав негде ама не дочув некој од кандидатите ќе го правел Скопје балкански Њујорк и седиште во него ќе имала и Светската Банка, мислам дека кандидатот на Народна вмро беше.
Исто како Трифун што го изговараа странците :pos2:
Сепак останува избор Јанко, Шефкет, Душко, Мирјана... според имињата.
А да екстраполирам на државничка кандидатура за имињата Ѓорѓе и Љубомир, исто ќе си имаат проблем. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom