Градоначалничка листа за Скопје!

Како ќе гласате , на изборите за Градоначалник на Скопје?

  • Мирјана Начевска - ЛДП

    Гласови: 2 1,9%
  • Шефкет Зеколи - ДУИ

    Гласови: 0 0,0%
  • Коце Трајановски - ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 52 50,5%
  • Јанко Бачев - Народно движење за Македонија

    Гласови: 0 0,0%
  • Тито Петковски - СДСМ и НСДП

    Гласови: 25 24,3%
  • Страшо Ангеловски - ВМРО-ДП и ТМРО-ВЕП

    Гласови: 9 8,7%
  • Лазе Еленовски - СДУ

    Гласови: 0 0,0%
  • Душко Поповски - ЛПМ

    Гласови: 1 1,0%
  • Трпе Груевски - СДПМ

    Гласови: 0 0,0%
  • Драги Колчаковски - ВМРО-НП

    Гласови: 4 3,9%
  • Аргетим Нагавци - Нова Демократија

    Гласови: 0 0,0%
  • Не гласам

    Гласови: 10 9,7%

  • Вкупно гласачи
    103
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Би гласал за оној кој (помеѓу другото) нема да го раскине Скопје, да ги одвои Бутел и Ѓорче од останатиот дел од Скопје. А искрено не знам кој од идниве е против цепкање на Скопје.

Бутел и Ѓорче неможат да се одвојат, премногу се централно, ако некој треба тоа е Сарај...ама и тоа нема да се деси...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
da bese LJUBCO PREMIER,A KANDIDAT ZA GRADONACALNIK PENOV KE GLASAV ZA TAA OPCIJA.
SEGA KE GLASAM MOZEBI ZA TOJ STO VO SVOJATA PROGRAMA KE PISE DEKA KE JA ODLOZI PRIMENATA NA ZAKONOT ZA PUSENJE ,DODEKA NE VLEZEME VO EU.
Isto taka idniot gradonacalnik spored mene treba da pise vo programata deka ke povede inicijativa za promena na zakonot za penzioniranje,da nemora vo osnovnite ucilista i vo detskite gradinki za koi toj e nadlezen da rabotat vospitniot kadar do 64 godini starost,zatoa sto prirodno e koga lugeto stareat ne se vo sostojba da obrazuvaat i vospituvaat deca ,nemoze nekoj na 60 godini da pamti,da gleda ,da ima dobri refleksi i red drugi raboti koi se neophodni vo procesot na vospitanie i obrazovanie,pa posle ke se prasuvame sto se slucuva so nasite deca so nasata idnina.pa se si ima svoj rok na traenje ,nemoze da gi prisiluvaat vospitniot kadar po principot "RODI BABO MUSKO DETE,A BABA NEMOZE DA RODI NI MASKO NI ZENSKO"ednostavno baba e stara ,i nemoze da uci baba rabota so kompjuteri.a sega mora da uci inaku ke ostane bez rabota i bez parce leb.BABA, SAKA KE UCI AMA STO KE ZAPAMTI ,PA NE E KRIVA STO OSTARELA ,I SEGA NEKOJ KE I KAZE AMA MORA DA SE DOOBRAZUVAS,a tie mladite ,obrazuvani ke sedat doma

isto taka i vo programata na idniot predsedatel mora da pisuva deka vednas ke gi zgrizi nasite BRANITELI.

ima uste mnogu no za pocetok na kampanjata mislam sega dosta e .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Малце сум разочарана за Најче што има толку малку гласови,женичката супер си е,порано нешто држеше предавања за правата на децата,...
Ова шега е?
 
Член од
4 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
дефинитивно Страшо Ангеловски единствен кандидат со програма за цело скопје
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Малце сум разочарана за Најче што има толку малку гласови,женичката супер си е,порано нешто држеше предавања за правата на децата,како и да е Тито води со гласовите и тоа е добра вест.
Држеше и за правата на кучињата скитници од кои човек не може да помине низ градот. И за права на педери... и против нашите полициски сили, издувана е.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
коа ја видов листава сеа брзо на вести,ме фати невидена смеа и се прашав едно прашање...кај ги најдоа луѓево,кој се уопште фактор овие луѓе во нашава држава,и каков придонес имале направено.За никој не сум од сите овие,али бидејќи сакам да гласам мислам дека ќе го одвојам тито петковски.....
Стварно откај ги најдоа овие или откај се најдоа.
Гледајќи ја листава, гледам дека тројца се социјалдемократи (од кои едниот е кандидиран од 2 различни социјалдемократски партии) и тројца се вмро-вци во различни изведби.

Едниот како тргнал удолу, на следните избори ќе се кандидира изгледа за градоначелник на Крива Паланка, а Коце ми делува недоволно изделкан.
Ама ако Скопје го преживеа Трифун, ништо не може веќе да му наштети. Нели она што не те убива, те јакне, како беше онаа изреката.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Кои се тие што гласаат за Тито Петковски стварно не ми е јасно.
До кога ќе ја гледате партијата, а не луѓето?? :salut:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
За Скопје мислам Коце Трајановски е одличен избор :pipi: знаете и сами каква беше Гази Баба пред и сега по неговото заминување мислам за Скопје ќе направи многу повеќе
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
За Скопје мислам Коце Трајановски е одличен избор :pipi: знаете и сами каква беше Гази Баба пред и сега по неговото заминување мислам за Скопје ќе направи многу повеќе
ај ти мали не се мешај у скопје, седи си тамо у клупи и заврши си средно, ионака не си од скопје, и ти мене ќе ми кажуваш за мојот град дали да гласам за коце или страшо
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
ај ти мали не се мешај у скопје, седи си тамо у клупи и заврши си средно, ионака не си од скопје, и ти мене ќе ми кажуваш за мојот град дали да гласам за коце или страшо
Коце коце, сакаш нејќеш Коце е најдобар избор и тој ќе биде :helou:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
мојот глас ќе биде за Коце....човекот за преобрази Гази Баба, се надевам дека со така би постапил и со Скопје, посветен е на урбанизација, тоа ми се допаѓа...и е еден од ретките градоначалници кој е почитуван и сакан!!!!
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
абе коце веројатно ќе биде и мојот избор, кога веќе морам да бирам ама неќам некој малолетен од струмица кого го возат со автобус од град до град да ми кажува за кого да гласам во мојот град
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Па на крај на краевите Коце е најдобар и логичен избор....
Не дека е ќитка за мирисање , се гледа од старт дека оние што му ја пишале програмата , иако во програмите може да фантазираш колу сакаш, веднаш се зафатиле за најнебитните моменти, а тоа се подземните премини кои му зазимат 25% од изборните кампањи , а гледам се чачка и за саатот на стара железничка што е катастрофална грешка...
А најлошо од се му е што е партиско војниче и нема да може да сопре ниту еден проект на владата кој ќе нема никаква логика со животот....
Како на пример двокатните автобуси...
И најсмешен беше кога за тоа го праша водителката од Телма почна да врти муабети , а бидејки и самиот знае дека овој проект е жива глупост , а бидејки е од горе несемее да го негира се најде во многу незгодна ситуација...
Сепак во оваа конкуренција и покрај се е најдобар кандидат...
Начевска е многу добра и паметна жена која сосема сум сигурен би сакала нешто да направи мегутоа не сум сигурен дека има политичка и авторитативна сила тоа да го избутка до крај,...
Таа вели деа ќе се справи со урбаната мафија, многу добро кажано , ама за тоа да го направиш треба да имаш муда и грб од ВОЛ, што неверувам дека таа ги има...
Другите кандидати мислам дека не се ни вредни за коментирање...
Тито како Тито, Еленовски до даска ме разочара, се бута таму аде што реално сеуште не му е местото...
А албанските кандидати тие и самите не се надеват на ништо, само си ги мерат силите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom