Горан Пандев

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
12.900
Многу јасно дека немора да значи само пример ми беше Шевченко.
Ај сеа ти дај ми еден пример кога играч од италијанско напраил трансфер у Англија и се покажал добро.
И наброј ми 2ца напаѓачи во Англија што не се ''животни'' со исклучок на брзинците (Дефо, Волкот...)
Tиери Анри:smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Капо незнам кој ти е проблем друже.

Кога би ги ставил на кантар Англиско и Калчо...во Англија се игра далеку, далеку поофанзивен фудбал...а со тоа има многу повеќе место за напаѓачите и изразување на нивната креативност.

Во Италија се игра затворен фудбал. Прво се гледа да не се прими гол а потоа да се даде. Затоа, во Италија е многу побитно за напаѓач да има физички карактеристики бидејќи се игра фудбал со многу ситни прекршоци, обструкции и сл само да се успори играта.

Кога веќе Пандев успеа во Италија, негледам причина зошто не би успеал како подршка на Торес. Настрана сето тоа, во Ливерпул сите противници ќе мислат на Џерард и Торес, и прво ќе биде нив да се запрат а потоа сите други, па ете повеќе простор за Пандев.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Многу јасно дека немора да значи само пример ми беше Шевченко.
Ај сеа ти дај ми еден пример кога играч од италијанско напраил трансфер у Англија и се покажал добро.
И наброј ми 2ца напаѓачи во Англија што не се ''животни'' со исклучок на брзинците (Дефо, Волкот...)
Џанфранко Ѕола :smir:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Капо незнам кој ти е проблем друже.

Кога би ги ставил на кантар Англиско и Калчо...во Англија се игра далеку, далеку поофанзивен фудбал...а со тоа има многу повеќе место за напаѓачите и изразување на нивната креативност.

Во Италија се игра затворен фудбал. Прво се гледа да не се прими гол а потоа да се даде. Затоа, во Италија е многу побитно за напаѓач да има физички карактеристики бидејќи се игра фудбал со многу ситни прекршоци, обструкции и сл само да се успори играта.

Кога веќе Пандев успеа во Италија, негледам причина зошто не би успеал како подршка на Торес. Настрана сето тоа, во Ливерпул сите противници ќе мислат на Џерард и Торес, и прво ќе биде нив да се запрат а потоа сите други, па ете повеќе простор за Пандев.
Е што ми е де?:)
Англиското е поофанзивно ама се базира на кој трча и кој е посилен. До пред 2 години италијанските клубови секогаш си ги пеглаа англичаните.
Многу малку внимание на тактика има во премиер за разлика од Италија

Напротив во италијанско се далеку послаби играчите...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ама се оженил горан а? или грешно видов :toe:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и неговата девојка Надица Аџискерлева попладнево својата долгогодишна љубов ја крунисаа со брак.
Судбоносното „да“ го кажаа пред матичар во домот на АРМ во родната Струмица.
И двајцата беа многу среќни, на прашањето кога ќе биде свадбата, Пандев одговори прво син па свадба.

 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ја нека му е со среќа:vozbud: сношти беше у 19та со неа изгледа вчера сее венчал:vozbud::toe:
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
му тргна на пандев периодов, си доби слобода, си зема и жена.

нека му е со среќа!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Абе жената си ја имаше најдено уште од осмо одделение :) Ама ај нека му е со среќа :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А килав тип,наместо да почекат да најт некоја манекенка во Милано тој е зел она дебелана од Струмица.:tapp:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А килав тип,наместо да почекат да најт некоја манекенка во Милано тој е зел она дебелана од Струмица.:tapp:
ауууууууууу браво бе типче......... ти па биди способен и земи некоја манекенка од италија........... типче......... знаеш ти кој кого сакаш кој каков вкус има, италијанка да земал........ којзнае ти каква ке земаш.......:tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom