Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
1 април 2009
Мислења
588
Поени од реакции
448
И мене сега на Портал 2 ги појави тв каналите и има и српски, хрватски, македонски, босански.. Од како ќе ја отвориш листата од лева страна има три точки тоа е едно скриено мени. На далинското треба да кликаш на лево (на далинските најчесто во средина има за лево, десно, горе, доле) да дојдеш лево до тоа мени. Таму има Group одбери го тоа и бирај држава за да одбереш од која држава да се отворат тв канали.

Само не проверив дали сите работаат тв канали.

Листите често им паѓаат и не се стабилни секогаш затоа што многу луѓе ќе се напикаат во еден портал и по некое време/ден/месец читаш во групата се жалат не им отвара некој тв канали или цела листа.
Да го знам сето тоа како да избереш држава. Еве сега сабајле го подесив на портал 2 и работеше, а вчера не сакаше. Ако имам пак проблем ке пробам ова со мак адреса.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
Ако не ви работат сите портали од 1 до 11, наместете си на 12 своја MAC адреса и сервер и ќе работи. Јас гледам и ги има сите канали. За користење боље е верзијата 18.8 Коди зошто е постабилна моментално од 18.9.

Е сега мене ми треба помош за одбирање на Андроид бокс. Се двоумам меѓу 4 избора, ако се разбира некој да ми помогне при изборот. Јас моментално највеќе сум загреан за Шајоми ама чекам да видам мислења и од некој од вас, еве ви слики со спецификации подоле во овој редослед: Xiaomi Mi Box S, T95Q, H9X3 & T95 MAX.

Едит: Не сакаат да се аплоудираат сликите овде, еве ви ги на медиа сајт по истиот редослед:

И јас сум за да одбереш Xaomi Mi бидејќи тој има Android tv оперативен систем.

Туку како своја Mac адреса и сервер?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
297
Поени од реакции
523
И јас сум за да одбереш Xaomi Mi бидејќи тој има Android tv оперативен систем.

Туку како своја Mac адреса и сервер?

Следете ја темата Интернет, радио и телевизија таму објавуваат луѓето MAC адреси и сервери. Или на фб групите за балкан грин.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.468
Поени од реакции
5.545
2-3 дена е ужас блу тандерот .. само 1 од порталите дава пвр листа со стотина Романски канали.. на други 2 портала ми ги дава листите но не ги отвара каналите.. пробав да го избришам да се вратам на обичното лајв тв србија.. неможам да најдам како да го избришам , може помош некој ? Значи да го избришам блу тандерот ... барав по нет никаде упатство...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
2-3 дена е ужас блу тандерот .. само 1 од порталите дава пвр листа со стотина Романски канали.. на други 2 портала ми ги дава листите но не ги отвара каналите.. пробав да го избришам да се вратам на обичното лајв тв србија.. неможам да најдам како да го избришам , може помош некој ? Значи да го избришам блу тандерот ... барав по нет никаде упатство...
Едноставно ќе избришеш, uninstall целосно Kodi и пак ќе инсталираш Kodi и ќе инсталираш тоа што сакаш на Kodi.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.901
2-3 дена е ужас блу тандерот .. само 1 од порталите дава пвр листа со стотина Романски канали.. на други 2 портала ми ги дава листите но не ги отвара каналите.. пробав да го избришам да се вратам на обичното лајв тв србија.. неможам да најдам како да го избришам , може помош некој ? Значи да го избришам блу тандерот ... барав по нет никаде упатство...
на што гледаш прво кажи ми?

System * add-ons * my add-ons * Program add-ons * BGreen Wizard * Open * Builds
unstall Blue Thunder build
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.468
Поени од реакции
5.545
на што гледаш прво кажи ми?

System * add-ons * my add-ons * Program add-ons * BGreen Wizard * Open * Builds
unstall Blue Thunder build
андроид бокс , tx3mini ... проблем ми е што а стиснам коди автоматски влегува во овој билд, неможам ни коди да најдам како да го избришам неможам да влезам во менито на коди.. влегов во блутандер систем ад онс избришав се што е од бгрин... сеуште коди ме носи автоматски во блу тандер билдот... ќе си умрам...
Автоматски споено мислење:

ја избришав коди како апликација.. ќе одам јово на ново јебига
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.901
андроид бокс , tx3mini ... проблем ми е што а стиснам коди автоматски влегува во овој билд, неможам ни коди да најдам како да го избришам неможам да влезам во менито на коди.. влегов во блутандер систем ад онс избришав се што е од бгрин... сеуште коди ме носи автоматски во блу тандер билдот... ќе си умрам...
Автоматски споено мислење:

ја избришав коди како апликација.. ќе одам јово на ново јебига
За другпат коа ке имаш мака.
За ова мислеше?

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.468
Поени од реакции
5.545
@123456 путка ли му мајчина... кај да ми текне ... го приметив два пати го опулив.. ама викам шо ќе има везе скинот... благодарам друже.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
Сега нешто ново имаат со Blue Thunder.
Info:
U Green Wizardu imate testnu fazu Blue Thundera pod nazivom test, mi vas molimo da to instalirate i da svi skupa istestiramo par dana, ako bude normalno funkcioniralo puštamo zvaničnu verziju 1.7, bagove smo ispravili još nam ostane da svi skupa testiramo, tutorial za generisanje imate u grupi, dobro ga proučite da se ne postavlja 1000 pitanja, u komentarima utiske.Hvala
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.284
Поени од реакции
13.322
Добар адон за арените?
Live tv Serbia не уклучува.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
5.686
Сега нешто ново имаат со Blue Thunder.

@MARCELLO , знам дека сакаш да гледаш српски и екс ју серии па сакам да те прашам на што ги гледаш. Која програма е најдобра и каде има најголем избор?
Фала ти однапред

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
@MARCELLO , знам дека сакаш да гледаш српски и екс ју серии па сакам да те прашам на што ги гледаш. Која програма е најдобра и каде има најголем избор?
Фала ти однапред

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
На Kodi Blue Thunder Build. Ги има и новите серии таму. За да се гледаат сите тие екс ју филмови и серии на Kodi Blue Thunder Build ќе треба и да се регистрираш на uptobox.com бидејќи при секое вклучување филм или серија бара на тој сајтот uptobox.com да се внесе пинот кој го прикажува за видеото. Тука се внесува пинот uptobox.com/pin
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.547
Поени од реакции
7.067
Tubi е многу јака ствар за бесплатни филмови.
Инсталираш VPN, симнуваш апликацијата и пичиш.
Вечер ќе гледам некој филм па ќе пишам нешто плус ако има премногу реклами.

Еве неколку сс за да имате престава како изгледа:
 
На врв Bottom