Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мислиш Teamviewer? Aј ќе пробаме, ама не сум сигурен дека ќе биде 1080p сликата.
Инаку гледавме така како што викаш, пуштивме локално а комунициравме преку Discord, изгледа така е наједноставно двајца кога гледаат. Пуштавме/паузиравме на три-че-ти-ри :)
Да Teamviewer.

Aко имате Netflix пробај со ова.
Автоматски споено мислење:

Види и ова дали подржува да се стави видео од компјутер
Автоматски споено мислење:

Пробај го и ова https://www.watchparty.me/
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Дечки
некој плагин што ги фура локални канали од балканот? првенствено за арените ми треба, ми тргнаа ЛШ од виаплај само ЕЛ ми оставија педери џабе ги плаќам (ама морам со договор сум до март, бар премиер лига и формула има)
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Појди на https:// livetvkodiserbia . com
Симни го plug-in - от, инсталирај го на Kodi.
Kodi-то треба да ти биде верзија 18.9. Не подржува понова верзија, сега за сега. Откако ќе го симнеш, искчи во Settings во Playstore, да не ти прави автоматска надградба на апликацијата.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Појди на https:// livetvkodiserbia . com
Симни го plug-in - от, инсталирај го на Kodi.
Kodi-то треба да ти биде верзија 18.9. Не подржува понова верзија, сега за сега. Откако ќе го симнеш, искчи во Settings во Playstore, да не ти прави автоматска надградба на апликацијата.
Фала, ќе го пробам после од дома да видам како иде на една вуртуелка па ако трча ќе иде и на малинката директно
 
Член од
4 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
27

Повели линк од Blue Thunder add-on. Го користам веќе некое време, има редовно апдејти. Топ е.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135

Повели линк од Blue Thunder add-on. Го користам веќе некое време, има редовно апдејти. Топ е.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
1634213455008.png
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270

Повели линк од Blue Thunder add-on. Го користам веќе некое време, има редовно апдејти. Топ е.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
И јас исто, супер е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Некое време не го користев коди па пред да форматирал разберито и да го прилагодам за ова дали вреди или не
Има ли некој плагин кој работи за гледање претежно спортски канали (формула, премиер лига, ЛШ)? Воопшто не ми е битно на кој јазик
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Некое време не го користев коди па пред да форматирал разберито и да го прилагодам за ова дали вреди или не
Има ли некој плагин кој работи за гледање претежно спортски канали (формула, премиер лига, ЛШ)? Воопшто не ми е битно на кој јазик
Одамна и јас не сум користел Kodi. Но знам дека постои ова сеуште иако нешто гледам менувале. Фала што ме потсети и јас да си го подесам одново кодито.


И приклучи се на групава за повеќе да дознаваш нови работи што се додаваат на целиот тој буилд Green Revolution.

Од пред 6 дена во групата гледам има објава за додадени нови тв канали меѓу кој и спортскиве Аrena Sport и Sport klub.

 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Одамна и јас не сум користел Kodi. Но знам дека постои ова сеуште иако нешто гледам менувале. Фала што ме потсети и јас да си го подесам одново кодито.


И приклучи се на групава за повеќе да дознаваш нови работи што се додаваат на целиот тој буилд Green Revolution.

Од пред 6 дена во групата гледам има објава за додадени нови тв канали меѓу кој и спортскиве Аrena Sport и Sport klub.

Facebook што беше тоа бе :)
Ама ајде ќе побарам и на тоа кај сум логиран

Или ако ова не работи а знаете некое проверено место од каде нудат Квалитетни листи за гледање со претплата нормално пристојна цена да се може и тоа да се разгледа не планирам да им плаќам 80€ месечно тука за да гледам премиер ЛШ и формула
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Facebook што беше тоа бе :)
Ама ајде ќе побарам и на тоа кај сум логиран

Или ако ова не работи а знаете некое проверено место од каде нудат Квалитетни листи за гледање со претплата нормално пристојна цена да се може и тоа да се разгледа не планирам да им плаќам 80€ месечно тука за да гледам премиер ЛШ и формула
Јас тука си плаќам 2$ за листа м3у8 која ја користам преку коди за гледање на ЛШ, листата е наменета за Русија но ги има и Хрватските Арени и Спорт клуба.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Одамна и јас не сум користел Kodi. Но знам дека постои ова сеуште иако нешто гледам менувале. Фала што ме потсети и јас да си го подесам одново кодито.


И приклучи се на групава за повеќе да дознаваш нови работи што се додаваат на целиот тој буилд Green Revolution.

Од пред 6 дена во групата гледам има објава за додадени нови тв канали меѓу кој и спортскиве Аrena Sport и Sport klub.

Не успеав да го подесам овој Грин билд на распбери со ЛибреЕЛЕК, мада па и го пробав на најновата верзија може требаше да идам на постара верзија и да видам

Ама па затоа го пробав https://forum.kajgana.com/threads/Гледање-online-филмови-и-серии-kodi-xmbc.76437/post-9440326
Каде убаво си пишува дека ти треба постара верзија на коди и супер работи, океј само неколку канали пробав не експериментирав нешто многу многу, ке видам како ќе биде кога ќе има што да се гледа

Јас тука си плаќам 2$ за листа м3у8 која ја користам преку коди за гледање на ЛШ, листата е наменета за Русија но ги има и Хрватските Арени и Спорт клуба.
Фала друже, ќе ги погледнам
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Ако има некој што има желба да се замара со IPTV пишете ми приватна ќе ви споделам добар балкански дискорт канал, имаат фрее и премиум канал
на фрее каналот секој ден после 22 споделуваат листи со канали еве кај мене листата што ја добив од понеделникот без проблем сеуште работи, има арени, спорт клуб и уште еден куп канали
Само немојте за КОДИ да ги прашувате гледам коса им се ежи кога ќе слушнат тоа :)
 
Член од
16 април 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако има некој што има желба да се замара со IPTV пишете ми приватна ќе ви споделам добар балкански дискорт канал, имаат фрее и премиум канал
на фрее каналот секој ден после 22 споделуваат листи со канали еве кај мене листата што ја добив од понеделникот без проблем сеуште работи, има арени, спорт клуб и уште еден куп канали
Само немојте за КОДИ да ги прашувате гледам коса им се ежи кога ќе слушнат тоа :)
Ај те молам сподели урл адреса која функционира на коди. Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom