Гласајте за најдобар автобуски превозник

Најдобар Автобуски Превозник за 2011?


  • Вкупно гласачи
    91

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.813
Поени од реакции
3.854
Летово имав гост од Германија и секако од Скопје до Струмица вожња со Струмица Експрес. Човекот уште расправа за доживувањето, 80% од автопатот го возат на лева страна а на магистралниот пат се поминува се живо и диво. Секако и кондуктерот кога разбра дека дечкото е Германец одма паднаа маабети за македонски зет во секој случај покрај рели возењето имавме и кондуктер шоу. Кој не се возел во животот со Љој или Панчо кондуктерот навистина незнае што е возење со автобус и тоа озбилно го мислам.
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:54 PM ---
А оној што кликнал на транскоп Битола веројатно никогаш не се возел со друг превозник.
Моите искуства со битолски автобус се катастрофални, еднаш не прати полицијата на технички преглед, а вториот пат мислев дека секој момент минибусот ќе се распадне плус хигиена 0.
Абе,го знам Љој,од на мајка ми селото е :D
Жив е уште,и работи уште за Струмица Експрес?
Инаку,најзадоволен сум од Струмица Експрес,и од Руле Турс(пошто нели,Скопјанец сум :icon_lol:)
Не,на тие две фирми автобусите најубави ми се,а незнам на која фирма беше,на Струмица експрес изгледа,имаат една млада кондуктерка :drk:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.499
Поени од реакции
16.976
И кумановските не се нешто поразлични од Млаз Богданци. :(
Многу превозници неправилно приватизирани или воопшто неприватизирани (Југ Турист - Куманово) завршија лошо или работат ептен слабо.Млаз - Богданци, Пролетер - Скопје, Полет - Тетово, Радовиш Експрес, Жас Бус - Гостивар итн.
Дел од овие имале и по над 100 возила пред приватизацијата.Дел завршија во други фирми , а дел се без трага.
--- надополнето: Dec 10, 2011 10:04 PM ---
Не,на тие две фирми автобусите најубави ми се,а незнам на која фирма беше,на Струмица експрес изгледа,имаат една млада кондуктерка :drk:
Повози се Сам-Вел Кавадарци да видиш добри кондуктерки :D
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.813
Поени од реакции
3.854
Многу превозници неправилно приватизирани или воопшто неприватизирани (Југ Турист - Куманово) завршија лошо или работат ептен слабо.Млаз - Богданци, Пролетер - Скопје, Полет - Тетово, Радовиш Експрес, Жас Бус - Гостивар итн.
Дел од овие имале и по над 100 возила пред приватизацијата.Дел завршија во други фирми , а дел се без трага.
--- надополнето: Dec 10, 2011 10:04 PM ---


Повози се Сам-Вел Кавадарци да видиш добри кондуктерки :D
Ова озбилно или се зезаш :D :D :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.499
Поени од реакции
16.976
Ова озбилно или се зезаш :D :D :D
Мртов озбилен.Едно време имаше 2-3 кондуктерки плавуши.Сега не знам како е ,немам патувано со нив одамна, ама имаше квалитет :D
Еве слика
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.474
Поени од реакции
7.766
Абе каков Були за Куманово бе..Југ-Турист е превозникот со децении.. а Були е само приватник-комбе.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.439
Да не биде на крајот резултатот од анкетата идентичен со анкета „кој од каде е„.
Или има и такви што кликнаа на превозник што не е од нивниот град?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.499
Поени од реакции
16.976
Да не биде на крајот резултатот од анкетата идентичен со анкета „кој од каде е„.
Или има и такви што кликнаа на превозник што не е од нивниот град?
Скоро е невозможно, можеше опција со избор на над една опција.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Да не биде на крајот резултатот од анкетата идентичен со анкета „кој од каде е„.
Или има и такви што кликнаа на превозник што не е од нивниот град?
Jaс дека сум од Скопје и си кликнав за Танскоп.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
987
Поени од реакции
1.671
Се се.. ама Автоатом се ненормални тоа шоферите... секој пат коа ќе седне човек да помисли дека последна вожња му е .. со 200 шиба батее мака нема.... назад дали луѓе или компири вози тоа не е битно.. еднаш па дури и задната врата му се отвори, можеше да истресе некој. Ако сте со слабо срце.. не ви препорачуам да се возите со овие.

Транскоп Битола... па тоа е страшно колку невоспитани и арогантни се возачите и кондуктерите... абе ако може и за воздухот ќе ти наплати што го дишеш додека си во автобус...плус ако е петок.. сигурно ќе стоиш и дури и за багаж ќе ти наплати плус пари...

Струмица Експрес се добри .. сеа има некои кондуктери што знаат да се испонашаат ама сепак за нив повеќе позитивно мислење имам отколку негативно.

Галеб и Самвел.. да ти е милина да се качиш и да се возиш.. немаат мана ! дефинитивно го делат второто место според мене..

Руле Турс најдобри !! мислиш во авион си :D не се сеќаа вожњата.. просто да не сакаш да испаднеш од автобусот.

Црешово топче транс немаат некои добри автобуси.. али луѓето се многу фини и секогаш расположени.. искрено ја попрво би седнала во нивни автобус неголи во автобус на Транскоп ....
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
223
Патував неколку пати со Хисар а не сте го навеле во листата и имам поплаки до нив, прво на хигиената, автобусите им се „авантура“, гадни и неизмиени којзнае од кога и другата поплака до возачите и музиката што ја пуштаа, цел пат една шабанска музика едни завивањаo_O од кои неможев око да склопам :cautious: , а ко за беља баш тогаш батеријата на мобилниот ми секна :rolleyes:, за филмовите да не коментирам. :place:

Од наведените патував еднаш со Галеб Охрид и имам прекрасни впечатоци, од хигиена, автобус, вожња итн, многу добра компанија.(y) Штета што немаат меѓународни линии.:unsure:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.102
Еве јас како Прилепчанец на крај памет не ми паѓа да гласам за Пелагонија Транс... ги мразам доттука бидува. По гнасна услуга и искуство не сум имал во живот. Се’ шо е најлошо, најнегативно, препиши им го нив и ќе добиеш впечаток какви се.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.474
Поени од реакции
7.766
Црешово топче транс немаат некои добри автобуси.. али луѓето се многу фини и секогаш расположени.. искрено ја попрво би седнала во нивни автобус неголи во автобус на Транскоп ....

Затоа и гласав за нив.. многу се фини луѓето,иако немаат бог знае какви квалитетни автобуси.. неколку пати се имам возено со нив и секогаш ме частеле со бонбона..:icon_lol:
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
987
Поени од реакции
1.671
Затоа и гласав за нив.. многу се фини луѓето,иако немаат бог знае какви квалитетни автобуси.. неколку пати се имам возено со нив и секогаш ме частеле со бонбона..:icon_lol:
Да.. истото ми се деси и мене.. и бонбона дури и вода да те понудат да не случајно некому му се лоши или било што.. абе ќе рече човек крш автобуси.. ама некогаш џабе ти е добар автобус ако внатре луѓето се стока... како што е случајот со Транскоп пример..
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.414
Поени од реакции
2.935
3 компании постојат за мене. Транскоп, Сам-вел и Руле турс.
Сите 3 се прецизни со време, имаат стабилни автобуси и секогаш е топло и пријатно во нив.
Струмица експрес испаѓа од конкуренција поради тоа што немаат чисти автобуси, често е ладно во нив и кога влегува во скопје запира во автокоманда, и на саем, и растовара студенти со куфери, па ја заради нив касна на автобуска да си фатам градски превоз.
 
На врв Bottom