Гласајте за најдобар автобуски превозник

Најдобар Автобуски Превозник за 2011?


  • Вкупно гласачи
    91
L

.Lost Angel.

Гостин
Ајда да ја одбереме најдобрата Компанија.

Дадете за овие компинии ваши мислења дали се добри и според што мислите дека се супер.
Исто кажете ако нема некоја компанија која исто така има добри услуги.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.636
Поени од реакции
3.202
Недај боже со Млаз Богданци некој да се вози...... хорор филм се.
Иначе Руле Турс најдобри се.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.439
Кој се возел барем еднаш ама барем еднаш со Струмица Експрес јасно ќе му биде зошто кликнав на СрЕкс. Покрај тоа што се точни и најбрзи , ретко имат дефеци , кондуктерите мајтапчии (струмички хумор кој разбира разбира) , услужливи се и скоро секогаш добро расположени.
Незнам дали знаете дека и во времето на екс ЈУ важеа за најбрзи шофери Струмичани.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Кој се возел барем еднаш ама барем еднаш со Струмица Експрес јасно ќе му биде зошто кликнав на СрЕкс. Покрај тоа што се точни и најбрзи , ретко имат дефеци , кондуктерите мајтапчии (струмички хумор кој разбира разбира) , услужливи се и скоро секогаш добро расположени.
Незнам дали знаете дека и во времето на екс ЈУ важеа за најбрзи шофери Струмичани.
Баш би сакал да се возам со нив :love:

кога се возев со транскоп шоферот зборуваше дека овие од струмица експрес дека биле нешто ненормално дека многу возачи до даска гас давале на автопат кога возеле така да баш сакам да се возам со нив ... да го осетам сето тоа.:D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Пелагонија Транс....

Колку што знам дека Пелагонија транс нема нешто нови автобуси... поради што Пелагонија транс. ако не е тајна :D
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:35 PM ---
Транскоп, најгомно автобуси имаат, жив резил се!
Незнам кога си се возел последен пат ама имаат едно 2-3 Добри автобуси... :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.652
Поени од реакции
14.257
Колку што знам дека Пелагонија транс нема нешто нови автобуси... поради што Пелагонија транс. ако не е тајна :D
:D да не бидам офтопик ама на истиот принцип како што го избраа македонскиот претседател :)
***
се зезам :) Локал Патриот... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Забелешка до авторот: Се утепав од едитирање наслови на твои теми, мора ли секоја тема да ја отвориш со два извичника и со секој збор со голема буква?

Разгледај малце како гласат другите теми.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
16.868
Ајда да ја одбереме најдобрата Компанија.

Дадете за овие компинии ваши мислења дали се добри и според што мислите дека се супер.
Исто кажете ако нема некоја компанија која исто така има добри услуги.
Ми ја погоди темата, како шо обожавам да патувам со автобус, воз сеедно.Од авион и не ми е баш сеедно :P Имам патувано со скоро сите на листава, нормално со овие од мој град најмногу ( на факултет , екскурзии, локално) ама и со другиве доста километри.
1.Галеб AД http://www.facebook.com/groups/127317360714554/
Ко ќе патувам во еден друг град на факултет никогаш не сум закаснал над 5 мин., освен 2 случаи кога имаше многу снег (еднаш 15 мин. и еднаш беше завеано ептен заглавивме) и еднаш поради протест на млекарите во Битола.Одржувањето им е најдобро во Македонија, на исто ниво со овие две подолу фирми набројани.Никогаш не штедат на клима (ќе се замислиш дали се стварно Охридска фирма :D), а на меѓународни линии обично пуштаа по некој филм.Малку возачите (неколку постари) им се / беа терсене ама гледам полека полека одат во пензија.
Замерка : можат една линија плус (барем во петок и недела навечер) кај 20.00 во правец Битола, последниот за Битола (Транскоп) е во 18:00 мислам дека е рано.
Уште немам среќа да патувам со ѕверов

Ама и овие вршат работа :)

Извор:нивната фејсбук страна и на првата
2.Авто Атом - Кочани http://www.avtoatom.com.mk/vozenpark.html


На истата релација за на факултет сум патувал и со овие.Исто високо одржување иако имат и доста постари возила, ама секогаш климата работела до крај.А и возачите се заебанти и насмеани секогаш :D
Не знам, можда дека исто како и Галеб дојдоа нови (млади) газди па ги смирија одредени возачи.
3.Струмица Експрес (уште понапреднати се со новиот газда) , Сам - Вел - Кавадарци (многу интересна колор шема) , Руле Турс итн.

И со среќа ако патувате со Транскоп - Битола / Симекс - Кичево / Жас Бус - Гостивар , со првиве секогаш каснеле 20 + мин. и се дешавало да пуштат комбе за еден автобус патници.На овие фирми возачите им се добри ама газдите не :tapp:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
2 се, ама шансата да ги начекаш е ко да си добил на лото.
Јас ги имам скоро секогаш начекано:pos:
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:47 PM ---
Ми ја погоди темата, како шо обожавам да патувам со автобус, воз сеедно.Од авион и не ми е баш сеедно :P Имам патувано со скоро сите на листава, нормално со овие од мој град најмногу ( на факултет , екскурзии, локално) ама и со другиве доста километри.
1.Галеб AД http://www.facebook.com/groups/127317360714554/
Ко ќе патувам во еден друг град на факултет никогаш не сум закаснал над 5 мин., освен 2 случаи кога имаше многу снег (еднаш 15 мин. и еднаш беше завеано ептен заглавивме) и еднаш поради протест на млекарите во Битола.Одржувањето им е најдобро во Македонија, на исто ниво со овие две подолу фирми набројани.Никогаш не штедат на клима (ќе се замислиш дали се стварно Охридска фирма :D), а на меѓународни линии обично пуштаа по некој филм.Малку возачите (неколку постари) им се / беа терсене ама гледам полека полека одат во пензија.
Замерка : можат една линија плус (барем во петок и недела навечер) кај 20.00 во правец Битола, последниот за Битола (Транскоп) е во 18:00 мислам дека е рано.
Уште немам среќа да патувам со ѕверов

Ама и овие вршат работа :)

Извор:нивната фејсбук страна и на првата
2.Авто Атом - Кочани http://www.avtoatom.com.mk/vozenpark.html


На истата релација за на факултет сум патувал и со овие.Исто високо одржување иако имат и доста постари возила, ама секогаш климата работела до крај.А и возачите се заебанти и насмеани секогаш :D
Не знам, можда дека исто како и Галеб дојдоа нови (млади) газди па ги смирија одредени возачи.
3.Струмица Експрес (уште понапреднати се со новиот газда) , Сам - Вел - Кавадарци (многу интересна колор шема) , Руле Турс итн.

И со среќа ако патувате со Транскоп - Битола / Симекс - Кичево / Жас Бус - Гостивар , со првиве секогаш каснеле 20 + мин. и се дешавало да пуштат комбе за еден автобус патници.На овие фирми возачите им се добри ама газдите не :tapp:
Јас имам патувано и со 2 автобуси и да кажам дека мерцедесот и е најдобар и мислам дека се едни од најдобрите компании.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.439
Летово имав гост од Германија и секако од Скопје до Струмица вожња со Струмица Експрес. Човекот уште расправа за доживувањето, 80% од автопатот го возат на лева страна а на магистралниот пат се поминува се живо и диво. Секако и кондуктерот кога разбра дека дечкото е Германец одма паднаа маабети за македонски зет во секој случај покрај рели возењето имавме и кондуктер шоу. Кој не се возел во животот со Љој или Панчо кондуктерот навистина незнае што е возење со автобус и тоа озбилно го мислам.
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:54 PM ---
А оној што кликнал на транскоп Битола веројатно никогаш не се возел со друг превозник.
Моите искуства со битолски автобус се катастрофални, еднаш не прати полицијата на технички преглед, а вториот пат мислев дека секој момент минибусот ќе се распадне плус хигиена 0.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.636
Поени од реакции
3.202
И кумановските не се нешто поразлични од Млаз Богданци. :(
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
16.868
Летово имав гост од Германија и секако од Скопје до Струмица вожња со Струмица Експрес. Човекот уште расправа за доживувањето, 80% од автопатот го возат на лева страна а на магистралниот пат се поминува се живо и диво. Секако и кондуктерот кога разбра дека дечкото е Германец одма паднаа маабети за македонски зет во секој случај покрај рели возењето имавме и кондуктер шоу. Кој не се возел во животот со Љој или Панчо кондуктерот навистина незнае што е возење со автобус и тоа озбилно го мислам.
--- надополнето: Dec 10, 2011 9:54 PM ---
А оној што кликнал на транскоп Битола веројатно никогаш не се возел со друг превозник.
Моите искуства со битолски автобус се катастрофални, еднаш не прати полицијата на технички преглед, а вториот пат мислев дека секој момент минибусот ќе се распадне плус хигиена 0.
Можда дека не им ги кажале другите превозници :tapp: Многу пати на автобуска во Битола ми ги кажувале само линиите од Транскоп, а не и од другите фирми.Не дават да пуштиш пратка по автобус (мораш да им платиш на автобуска, а не на возачот) од многу лакомштија.За разлика од поголемиот број други превозници, кај шо парите од пратките остануваат на возачот (така и се стимулирани да не работа малверзации со картите).
 
На врв Bottom