Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Мора во следна прилика кога ќе има кај нас нешто вакво да се види.

Како авантгардна изложба на запрежни коли кој ги влечат коњи. Набљудувачите ќе бидат неми сакосани личности со шешири на глава, а некаде во гужвата ќе се гледа и по некоја круна.

`Long live the Queen`
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Мислам дека ќе има тепачки...
И ДЕФИНИТВНО сум против вакви глупи паради.Ако се хомосексуалци немора сите да знаеме.Бисексуалците може на некој начин ги подржувам...а хомосексуалците треба да се утепаат пошо не служат за ништо на светов.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Стварно ќе има геј парада....охохо:zlo: кажете кога е да спремам чета!:smir:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
А да си седите дома гејови ???....да не испадне како кај комшиите северни ???(а ке испадне)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Мислам дека ќе има тепачки...
И ДЕФИНИТВНО сум против вакви глупи паради.Ако се хомосексуалци немора сите да знаеме.Бисексуалците може на некој начин ги подржувам...а хомосексуалците треба да се утепаат пошо не служат за ништо на светов.
Не ти го сфаќам размислувањево ама ич,која е разликата помеѓу бисексуалец и хомосексуалец,добро не буквално која е се знае која е него што ги прави едните подобри од другите за едните да ги оправдуваш а другите да се за на буниште

btw на темава,мислам дека нема потреба од такви збиднувања,кој што сака нека си биде,не ги осудувам,ама и не ги разбирам не ми е некако....незнам неможам да најдам адекватен збор за да не повредам некого,кој што сака нека си прави со својот живот али не ги сакам во близина,не ми е пријатно
до толку експонирање во јавност мислам дека не е потребно,такво привлекување на внимание може само да доведе до проблеми,ништо друго
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Незнам дали памтите во Русија ваква парада нешто слично имаше и националистите лом ги напраја...и полиција имаше ама џабе така да повик до националистите од скопје да превземат воспитно пеdагошки мерки :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бидејќи нема најавено геј парада во Скопје,барем уште неколку години,а темава е издробена и може само да послужи некој да лечи комплекси и фрустрации од детството:) ќе иде под кључ.
Кога ќе се најави геј парада или кога некој сака да дискутира како Човек слободно нека каже:wink:


...за конструктивни муабети е отворена..
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Луѓето што не прифаќаат хомосексуалци во нивната близина, и мислат дека таква појава е не знам ти каква, лоша, неадекватна, се само луѓе кои се несигурни во нивната сексуална определба, и се плашат дека доколку се во друштво со хомосексуален, на виделина ќе излезе "педерското" во нив.

Кажете што сакате, но така е. Доколку некој решил да љубовта ја најде во истиот пол, тогаш тоа е негова одлука. Џабе цело лицемерие на форум дека сите сме фини, љубезни, џентлмени, па добро се однесуваме према женските/машките, нежни и што ти знам друго, кога немаме толеранција кон нешто што не е исто со нас.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мислам дека ќе има тепачки...
И ДЕФИНИТВНО сум против вакви глупи паради.Ако се хомосексуалци немора сите да знаеме.Бисексуалците може на некој начин ги подржувам...а хомосексуалците треба да се утепаат пошо не служат за ништо на светов.
A ti za shto sluzish vo svetot?
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Немам ништо против гејовите или лезбејките (само да не ме чепкаат) , меѓутоа мислам дека е срамно тоа да се случува кај нас, таква представа не ни треба зошто би завршила со последици а незнам дали и би почнала !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Геј паради не треба да постојат. Неам нишо пртоив хомосексулците и бисексуалците ама не сакам да бидам родител кој додека си го шета синчето низ центар да ги види нив. Тие геј паради сосе барањето дозвола за геј паровите да посвојуваат деца се кобните последици на демократијата...
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
СТРАМОТА!!!
Како не се најди еден храбар од вас машките бе да фрли бомба на сред прославата,па и да лежи затвор 5 години барем ке знае дека има причина...јас нај многу сум против лезбејки,геј и секакви сексуални паранормалности.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Не е тоа „систем на вредности“. Медицинските истражувања покажаа дека хомосексуалноста НЕ Е болест.

Впрочем... и Александар Македонски бил бисексуалец.
1. Тоа дека Александар бил бисексуалец е глупост. Педери са, биле и ќе останат грците.(како шо вика Тони Михајловски).
2. Дека хомосексуалноста е болест е точно и тоа е и научно докажано.
3. Впрочем неам ништо против хомосексуалците, секој има право на самоопределување.

Ааа, да заборавив. Во врска со парадава, боље да не ја прават. Само поише се загрозуваат себеси и така се загрозени.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
СТРАМОТА!!!
Како не се најди еден храбар од вас машките бе да фрли бомба на сред прославата,па и да лежи затвор 5 години барем ке знае дека има причина...јас нај многу сум против лезбејки,геј и секакви сексуални паранормалности.
Зошто срамота? Срамота е да се краде и лаже, а не да си тоа што сакаш и можеш да си.
Туку, кога би имало ваква парада, што не се најдеш ти храбра да им фрлиш бомба? Зошто мора да е маж? Ако си толку гневна на хомосексуалците, а си како сите заедно да ти ја убиле цела фамилија, собери храброст и застани им ти на пат храбро, како што можеш и тука така храбро и јасно да напишеш. Од ликови кои се кријат зад некој ник и сите фрустрации си ги редат по форуми нема фајде. Пореално би било ти да се засрамиш што во овој век си сеуште со такви ограничени сфаќања.

А на темава незнам дали се имам изјаснето, но еве за секој случај. Немам апсолутно ништо против ниту ми сметаат хомосексуалците, но паради, барем тука кај нас, мислам дека не се потребни. Убаво размислува Маце, па како што кажа на самиот почеток на темава, нека си го живее секој својот живот без непотребно кревање галама.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom