Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
ај ја нема да тепам ама ќе си мавам со домати и јајца
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
онака нејќам хомосексуалци, ги мразам да си бидам искрен, и да има ваква парада нема да се замарам со тоа што ќе собирам луѓе за да ги тепам дека и онака со тепачки до нигде не се стигнува, туку ќе ги исвиркувам а може и по некое јајце да летне...пошироко од ове амин од мене дек ми се спие:smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
онака нејќам хомосексуалци, ги мразам да си бидам искрен, и да има ваква парада нема да се замарам со тоа што ќе собирам луѓе за да ги тепам дека и онака со тепачки до нигде не се стигнува, туку ќе ги исвиркувам а може и по некое јајце да летне...пошироко од ове амин од мене дек ми се спие:smir:
А што ако и тие те нејќат тебе? Треба да те каменуваат?
Дете.:uvo:
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Зошто срамота? Срамота е да се краде и лаже, а не да си тоа што сакаш и можеш да си.
Туку, кога би имало ваква парада, што не се најдеш ти храбра да им фрлиш бомба? Зошто мора да е маж? Ако си толку гневна на хомосексуалците, а си како сите заедно да ти ја убиле цела фамилија, собери храброст и застани им ти на пат храбро, како што можеш и тука така храбро и јасно да напишеш. Од ликови кои се кријат зад некој ник и сите фрустрации си ги редат по форуми нема фајде. Пореално би било ти да се засрамиш што во овој век си сеуште со такви ограничени сфаќања.
Ти штом ги браниш толку да не е дечкото твој член на геј заедницата а? Незнам дали си машко или женско али ако си женско ај стави се во ситуација да забележиш другарка (која "случајно" е лезбејка) како гледа под твојата мини сукња кога ке има можност за тоа...или пример ако си машко како твојата сакана споделува лубов со тебе и со лице од ист пол.
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ти штом ги браниш толку да не е дечкото твој член на геј заедницата а? Незнам дали си машко или женско али ако си женско ај стави се во ситуација да забележиш другарка (која "случајно" е лезбејка) како гледа под твојата мини сукња кога ке има можност за тоа...или пример ако си машко како твојата сакана споделува лубов со тебе и со лице од ист пол.
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?
Види вака,јас еве лично за такви геј паради,многу многу не сум за,ама не се замарам искрено со тоа,нека прават што сакаат,ама баш ич не ме интересира.Малце ми е глупо тоа парадирање,баш со таквите геј паради мислам дека повеќе се истакнува различноста и самите се изделуваат.Но,како и да е,нивен избор,ама чудно ми е што сакаат да бидат рамноправни,а од друга страна сакаат да се делат.
А што се однесува до хомосексуалците...Кој што прави во спалната соба е негов проблем.Секој си има право на свој избор.Можеби не ми е природно,ама на крај на краиштата додека не ми се меша во животот не ме интересира што е,ако сака и марсовец нека е,ама ако е некој ок со мене и јас сум со него и затоа многу глупо ми звучат изјавите: а бе ќе го искршам од мавање аууу.Секој треба да си го гледа својот живот и да се не замара што прават другите.
Сепак строго осудувам посвојување на деца.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ти штом ги браниш толку да не е дечкото твој член на геј заедницата а? Незнам дали си машко или женско али ако си женско ај стави се во ситуација да забележиш другарка (која "случајно" е лезбејка) како гледа под твојата мини сукња кога ке има можност за тоа...или пример ако си машко како твојата сакана споделува лубов со тебе и со лице од ист пол.
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?
хаххах неможев а да не ја регистрирам глупавата забелешка :kesa:

Добро ти така ги замислуваш хомосексуалците? Дека циркаат под сукња ко манијаци?

Искрено не ја знам целта на геј парадите, не разбирам која е поентата да парадираат луѓево... односно да се глупираат и да се прават во најмала рака ко будали на маскенбал.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Незнам која е потребата да се организира такво нешто. Демек - еј, видете ме, јас сум педер и парадирам?

Мислам, океј, биди си педер, твое право кое го почитувам, ама нема потреба од експонирање низ улици за да им кажеш на сите дека си педер. Не ми има поента.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ти штом ги браниш толку да не е дечкото твој член на геј заедницата а? Незнам дали си машко или женско али ако си женско ај стави се во ситуација да забележиш другарка (која "случајно" е лезбејка) како гледа под твојата мини сукња кога ке има можност за тоа...или пример ако си машко како твојата сакана споделува лубов со тебе и со лице од ист пол.
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?
Чекај прво во фаца да ти се насмеам, дека ептен ми дојде ... :pos2:

А сега озбилно.
Прво, девојка сум.
Второ, ако некој маж е хомосексуалец, неможе да ми биде дечко.
Трето, сум имала другарка лезбејка и замисли не ми гледаше под мојата мини сукња. Ако јас не сум исто што и таа, неможе да ми смета во мојот живот, а ни да ми се меша.
И четврто, ти девојко ептен си збркана! Што мешаш врски помеѓу машки и женски со хомосексуалци? Тебе ти сметаат и би ги запалила затоа што може некој од нив да ти го земе дечкото или тебе од дечкото да те земе некоја лезбејка? Да не се викам како што се викам ако можам да те разберам.
А тоа со паранормалните појави ... се извинувам на израз, ама помочаниот на посраниот е работава ...:podsmev:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
da ne slucajno grckata ambasada e organizator tie se po tie sportovi
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ти штом ги браниш толку да не е дечкото твој член на геј заедницата а? Незнам дали си машко или женско али ако си женско ај стави се во ситуација да забележиш другарка (која "случајно" е лезбејка) како гледа под твојата мини сукња кога ке има можност за тоа...или пример ако си машко како твојата сакана споделува лубов со тебе и со лице од ист пол.
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?

Морам и јас по стапките на мојте претходници:pos: :pos: :pos:Незнаев дека лезбејките ѕиркаат под мини сукњи ако не беше ти да ме просветлиш ќе умрев а немаше да знам :pos: :pos: :pos:
Паранормална појава е девојкава :pos:и се причинува дека и ѕиркаат под сукња кога ќе имаат можност :pos: да не пукнеш ме пресмеа.
И уште нешто во врска со постов:не треба да се засрамиш што сакаш некој од спротивен пол,треба да се засрамиш што си од женски пол со ваква лепеза на примери.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Незнам која е потребата да се организира такво нешто. Демек - еј, видете ме, јас сум педер и парадирам?

Мислам, океј, биди си педер, твое право кое го почитувам, ама нема потреба од експонирање низ улици за да им кажеш на сите дека си педер. Не ми има поента.
И јас се солгсувам со ова.

Што им е целта на парадата, да покажат дека постојат? Да докажат дека ги има? Сами на себе да си залепат етикети дека се луѓе со различна сексуална ориентација? Што е поентата?

И...мислам дека нема потреба да се вознемируваме, зошто како прво нашево општество сеуште не е подготвено за вакви работи? Мислите дека нашава средина има капацитет да организира нешто вакво?

И од друга страна, искрено нема поента и цел да се организираат вакви работи.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Зарем јас треба да се застрамам што сакам нормални машки или да се застрамиш ти Дивајн што поддржуваш паранормални појави?
1. Што подразбираш под "нормални" машки??? Најверојатно мислиш на straight, ама еве на пример ја сум straight, а не сум нормален... :pos2:

2. Не треба уопште да се засрамиш (без Т) што сакаш "нормални" машки, тоа е сосема нормално...

3. ...ама тоа не мора да значи дека треба да ги мразиш тие што се "ненормални"...

4. ...и уопште не треба да се засрамат тие што поддржуваат "паранормални" појави. Сепак сме во 21-виот век, живееме во еден демократски свет и секој има право на свој избор и свое мислење.


Што се однесува до геј-паради и такви срања, мислам дека уопште не треба да се одржуваат. Ако некој е хомосексуалец, нека си го чува тоа за себе (и својот партнер), не мора цел свет да знае дека е хомосексуалец. И уште по улици да шетаат, мали деца да ги гледаат, тоа нема смисла...

П.С. Тоа со мини-сукњата беше закон :pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Геј парада, тема во љубов и секс? Шо ќе праат тие? Распаљотка на плоштад?

Треба да се дискутира во Настани или општи муабети....

Башка, не сум за да биде во Скопје. Нека биде во Битола.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
геј парада па луге KILL EM ALL
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom