Гејминг војна

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-the-witcher/714515?type=flv

Една од најочекуваните ПЦ екслузиви за оваа година The witcher 2 доаќа и на xbox 360. Мајкрософт е останат покус за некое милионче изгледа.

Како и да е излегува при крај на оваа година
Стварно не знам што луѓе сметаат за ексклузиви.......... зш уште од самиот почеток се знаеше дека ќе излезе за PC, PS3 и Xbox 360.................само што на овој начин перат мозок.

ПС. незнам дали имате приметено дека комбат системот во The Witcher 2 е направен баш за конзоли(гејмпад).





 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

Кога ја гледав пред нецела година ГТ5 си викав браво, направиле да изглда реално. Но сега кога гледаме Форца 4 што направиле реалноста од гт5 пропаѓа во вода.

Колку е добро направена само форза 4 можеш со апарат да ја сликаш колата и пак ќе изгледа полошо од форза 4 хахахахахха.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ps4 2012, така пишува секаде. Највероватно е точно, а интересен е фактот дека ќе има вградена камера нешто слично како кинектот.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
ps4 2012, така пишува секаде. Највероватно е точно, а интересен е фактот дека ќе има вградена камера нешто слично како кинектот.
Не е точно ова а имаш и многу причини зашто. Прво Пс3ката за сони стана профитабилна пред година дена, така да они сеа тек им е време да собираат пари плус. Второ Сони нема шанси и не се толку глупи да вадат 2 конзоли во опсег од година дена (ПС Вита и ПС4). Трето Џек Третон изјави дека Сони моментално нема намера да вади ПС4 во следните 3-4 години. Ова што се дешава по нетов последнава недела дена се глупи лаги за да се збори за нешто бидејки периодов е сушен. Еве прочитајте и на DigitalFoundry колумната , зашто ПС4 е тешко во 2012-13 да излезе .... http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-in-theory-can-ps4-launch-in-2012
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добив Кинект на неколку дена тестирање.
Како што и очекував, по првичните импресии од отприлика саат време, одма скурчува потоа, ако сте 15+ во години.

Најдобра игра, Kinectimals. Не дека е нешто посебно, ама слаткоста на миленичињата освојува секого, почнувајќи од сестра ми, преку мене и татко ми, па се до моите другари. Никој не остана рамнодушен.

Е сега, најдобра игра која ја искористува камерата е Dance Central, јесда за девојчиња, ама нема никаков лаг и се користи цело тело. Друга интересна игра, Brain and Body Connection, тешка и непредвидлива.

Kinect Adventures дефинитивно е најслабата од сите, бидејќи освен лаг од отприлика 1 секунда, нуди многу мал избор на мини игри и здосадува прилично брзо.

Сума сумарум, оваа "направа" не е за гејминг, туку за лајт забава и покажување пред пријателите. Сам ретко дека ќе пуштите некогаш игра на ова, би го користеле само во друштво. Дали се исплати за 150 евра? Дефинитивно не, поготово што има само 22 игри за Kinect.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Техничарите од Нинтендо рекоа еве ви Wiimote.
Техничарите од Сони рекоа еве ви Move.
Техничарите од Мајкрософт рекоа еве ви Kinect.
Но мејнстрим дизајнерите рекоа, не, ние нема да го избереме невозможното. Ќе продолжиме да си правиме шутери за фраери, и РПГиња за нердови, другите не не интересираат...

А ова погоре е инспирирано од цитат од игра шутер со рпг елементи. Ете тој е максимумот, најголемата варијација шо излегла во денешниот мејнстрим.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.649
Поени од реакции
52.525
Мац, ја проба Кинект Спортс?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Можеби сега за сега нема многу добар избор за кинект, ама нареднава година богами ќе има квалитетни наслови.

Кинект спорт препорачана ОБАВЕЗНО пробување :) Има уште една со миленичина ама не сум ја пробал таа
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Да го вмешам и PC-то во темава, бидејќи во последно време е само PS/XBox. Пред скоро еден час Razer објавија на нивниот твитер :
PC Gaming is not dead. Stand with us. pcgamingisnotdead.com


Како што изгледа, ќе има нешто на 26ти, иако ништо не е објаснето. „On the 26th of August, together we shall remind the world that PC Gaming is not dead.“ Што мислите, што би можело да биде?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И ако уште еднаш некој рече нешто добро за EA....

EA ги блокира Поршињата од Forza Motorsport 4

Не ми е јасно со која цел, ЕА никогаш нема да може да се натпреварува со GT5 и Forza 4 (бар во следнава година-две), Shift 3 сигурно нема да ги убеди луѓето да ја купат ради Порше во неа, а Форза фановите ќе бидат гневни и може и никогаш игра од ЕА нема да купат, туку ќе се префрлат на пиратерија.

Па стварно е срамота ова, а плус добро вика Dan од Turn 10: "Ние имаме ексклузивно право за Ферари во видео-игрите. Зар сега треба да не им дадеме Ферарија на нив? Ама, ние не сме такви."
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку мизерно од страна на ЕА. Не ме ни чуди што се толку очајни да успеат со shift серијалот. Убаво си беа со undercover 2 и most wanted што се префрлија на вакво лајно незнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom