Германија - Алжир | 30.06.2014 | 22:00 | Estadio Beira - Rio

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И незнам дали сте нормални за коментарите за Лам,срамота е да го коментирате Лам,фудбал има измислено за сите нас овдека....
 
B

Borg_Drone

Гостин
Може ли да дознаам од каде му е информацијава на македонскиов портал?
И има огромна разлика во насловот и во тоа што го изјавил Ширле:

- Сакавме многу побрзо да го завршиме овој меч, но Алжир играше одлично и не притискаше од самиот почеток. Постигнав ист таков гол во Мајнц пред три недели, способен сум за тоа, но имав и малку среќа-рекол Ширле и притоа истакнал дека Германија можела многу порано да го реши прашањето на победникот.
http://derbi.mk/index.php/fudbal/svetski-prvenstva/item/15290-sirle-mojot-gol-bese-na-sreka
 
Последно уредено од модератор:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Пишува Neuer bester Mann! Ама не разбирате немачки :свиркам:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Колку само Аргентина ќе освои. :facepalm:

и така ви викам :pos:

не сакав вчера да те цитирам и да ти јадам трици одма,ама да очекуваш Аргентина со онаков раштиман оркестар да биде светски шампион,само на фудбал менаџер :D
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Кој пичкин дим игра Howedes не ми е јасно.Лам и Дурм по страна , боа и хумелс централни , пред нив швајни и кедира , подолски озил геце и напред Милер.Геце играше страшно по таа десна страна во Дортмунд, само му треба подршка , а со Лам би искинале.Крос пичето само ја успорува играта , една асална контра неможат од него да направат
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
и така ви викам :pos:

не сакав вчера да те цитирам и да ти јадам трици одма,ама да очекуваш Аргентина со онаков раштиман оркестар да биде светски шампион,само на фудбал менаџер :D
Јас као што знам уште сме у игра, тепавме. :свиркам::icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас као што знам уште сме у игра, тепавме. :свиркам::icon_lol:
следната ќе биде да се биде или не,ама со денешнава игра изгледа ќе биде “ај да си се спакуваме пред време,да не се мачиме после“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom