Генерална дискусија ОИ Рио 2016

G

grande-juve

Гостин
Од минатата олимпијада заглеав Лак и Стрела(Archery, Робин Худ, Орландо Блум, Џенифер Лоренс), закон.. сега се тимски четвртфиналиња мажи
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Златен за Белгија во велосипедизам. Сребро за Данец и трети Пољак.. Беше неизвесно се до целна линија.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Од минатата олимпијада заглеав Лак и Стрела(Archery, Робин Худ, Орландо Блум, Џенифер Лоренс), закон.. сега се тимски четвртфиналиња мажи
Најјак спорт ми беше минатата олимпијада, денес не изгледав ништо, од утре обавезно тоа, нема појако нешто
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Славје во Австралија, златото во фристајл пливање се врати дома :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе кога ќе се нашите? И кои се да напише некој, ја не разумем ова. Чисто ме занима дали ќе ги даваат за да ги глеам :D[DOUBLEPOST=1470572235][/DOUBLEPOST]Нема везе ми текна дека има гугл :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе кога ќе се нашите? И кои се да напише некој, ја не разумем ова. Чисто ме занима дали ќе ги даваат за да ги глеам :D[DOUBLEPOST=1470572235][/DOUBLEPOST]Нема везе ми текна дека има гугл :D
Нашите ни на Гугл ги нема. Нашава 42 од 51. Абе Пекинг или Лондон, не знам која Олимпијада беше, во стрелање имаше еден дечко со слепило веќе на граница за на Параолимпијада да го пребацат. Не направи светски рекорд а, а со оштетен вид?
Срамота еј, собери концентрација, вежбај, не знам што да кажам, ова било далеку и од нејзиното најдобро време. Полошо од ова е само да те дисквалификуваат.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.148
Поени од реакции
4.924
Ако судиме според ранг листата, Мајлинда е на прво место а противничката 10-та, ама не се знае, една и грешка и готово.
Мајлинда ги освои големите турнири, одлично би било да го круниса целиот успех со злато на олимпијада, ако успее во тоа, само од Владата на Косово ќе добие 100.000 евра, а за сребро 60.000.

Тоа е тоа, историско злато за Косово, браво Мајлинда ..... :jeeee::aplauz::uzi:
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нашите ни на Гугл ги нема. Нашава 42 од 51. Абе Пекинг или Лондон, не знам која Олимпијада беше, во стрелање имаше еден дечко со слепило веќе на граница за на Параолимпијада да го пребацат. Не направи светски рекорд а, а со оштетен вид?
Срамота еј, собери концентрација, вежбај, не знам што да кажам, ова било далеку и од нејзиното најдобро време. Полошо од ова е само да те дисквалификуваат.
Screenshot_1.png

1 down, 3 to go :D

Мада ајде, се надевам на изненадување :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Корејките го освојуваат осмиот златен медал по ред екипно на Олимпијадата во стреличарство.
Не се нормални како погодуваат Корејкиве, во финалето ги победија Русинките со 5-1, а Тајван (Кинески Тајпеј) е трето место со победа над Италија со 5-3.

Интересно беше, Корејкиве се незапирливи, мислам дека можат да погодат десетка со затворени очи, имаа и една 60ка во 1/4 финалето.

П.С. Знам дека ова го гледаме јас и уште тројца :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Прво злато за Косово.
 
G

grande-juve

Гостин
Корејките го освојуваат осмиот златен медал по ред екипно на Олимпијадата во стреличарство.
Не се нормални како погодуваат Корејкиве, во финалето ги победија Русинките со 5-1, а Тајван (Кинески Тајпеј) е трето место со победа над Италија со 5-3.

Интересно беше, Корејкиве се незапирливи, мислам дека можат да погодат десетка со затворени очи, имаа и една 60ка во 1/4 финалето.

П.С. Знам дека ова го гледаме јас и уште тројца :)
Уште после четвртфиналињава се знаеше дека нема рамен на Корејкиве, махерки. Криво ми беше за Италијанките, имаа финале во џеб и таа најдобрата што им беше, у последен круг тројка опали и ги потопи..

Сеа индивидуалните во мажи и жени дупло појаки ќе бидат, зашо меѓу себе ќе се јадат Корејциве, плус и од страна има по некој шо може да замрси сметки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom