Генерална дискусија ОИ Рио 2016

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.986
Поени од реакции
168.161
Ima buden nekoj? xD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.986
Поени од реакции
168.161
Ејј почетниве кадри врв
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.424
Поени од реакции
5.962
Да беше порано не верувам дека ќе гледаше некој, вака таман да не успие церомомонијава.:D

Иначе нема некоја еуфорија за олимпијадава, памтам за во Лондон и Сочи одвај се чекаше за да почне, а за Рио никој ништо не спомнува.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.013
Нека илустрираат како Европејците ги колеа и бесеа.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.424
Поени од реакции
5.962
Ау Браво за авионов, ВРВ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.986
Поени од реакции
168.161
Кај нас стандард, повеќе "членови на стручен штаб" отколку спортисти.
Држави во војна и некои си острови лушпи од помаранџа кај што ручаат се по 20 души.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.424
Поени од реакции
5.962
Фиџи е со 50 натпреварувачи, а до вчера поима немаа што е тоа спорт.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
4.955
Поени од реакции
4.093
Добрии... и со помалку пари се можело.... а баш е јако патем, свака част подобро од повеќето последни олимпијади отварањево ( за сега ) ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.986
Поени од реакции
168.161
Добрии... и со помалку пари се можело.... а баш е јако патем, свака част подобро од повеќето последни олимпијади отварањево ( за сега ) ...
Според мене, најбитно е да го запознаеш светот со твојата култура на оваа церемонија и по што се двоиш од другите народи... За експлозиви и огномети имаш и игрици за на ПЦ.

Пливачиве растураат, све колеги мои со знамињата. (y)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.801
Поени од реакции
4.476
Одлично без непотребни глупости и огномети и што ти знам и добра порака како главно нешто за заштита на природата...
 
На врв Bottom