Генерална дискусија ОИ Рио 2016

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
Нема веза за ова џабе се расправаш, освен Спановиќ која е далеку од злато, Дудаш кој на Европското заврши трет, овде не го заврши десетобојот и Бекриќ, други немаат Србија.
Перковиќ владее со дискот, Бланка беше една од најдобрите со години, еве ја Колак од нигде-никаде, имаат уште една скокачка во вис....

Инаку Исинбаева еј :pos::pos::pos:
После сите кењања кон ИОК, како сите се против Русија, како сите ја мразат, има глобална завера против Русија, сега е во комитетот на ИОК и тоа излезе во тренерки Русија. Ах мори Јелено, Јелено...
Ние кога идевме од Куманово во Скопје на пливање со Кумановски тренер нормално, ако му забушаваш и изиграваш паметен ти рога 5 мацонки у глава и после ќутиш и пливаш камикази у базен додека не ти ја извади душата.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
Иначе ме интересираше каде би завршила бившата Југа по број на медали...

Словенија 1-2-1
Србија 2-4-2
Хрватска 5-2-2 ( без сребо во ватерполо)

Rank by gold - 8 местоTotal rank -10то место.Не е толку лошо, од Токио и ние со каратето кога би газеле... :D

Tипов отерал све у пизду матер...


 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
4.698
Поени од реакции
5.789
Колку златни, колку сребрени и колку бронзени медали освоивме ние?
Ние освоивме титула "Неприкоснован лидер во спорт и физичка култура во регионот!!" :icon_lol:

Инаку кој го испушти промото за Токио 2020, клик тука.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.879
Поени од реакции
16.944
Иначе ме интересираше каде би завршила бившата Југа по број на медали...

Словенија 1-2-1
Србија 2-4-2
Хрватска 5-2-2 ( без сребо во ватерполо)

Rank by gold - 8 место
Косово имаше едно злато на сам почеток на игрите мислам.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.158
Поени од реакции
6.068
Сериозно мисли некој дека за 4 години Македонија на ОИ ќе владее во карате? :D
Пишам од сега, Македонија нема да има со норма пласиран каратист, чисто ради реда ќе учествуваат еден или двајца. :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.879
Поени од реакции
16.944
amel tuka od bosna bese 4 mesto, za malku ne uspea.
Зборот ми беше дека во сумата на бивша Југославија би влегол и златниот на Косово - наши луѓе се и тие :D[DOUBLEPOST=1471859858][/DOUBLEPOST]
Сериозно мисли некој дека за 4 години Македонија на ОИ ќе владее во карате? :D
Пишам од сега, Македонија нема да има со норма пласиран каратист, чисто ради реда ќе учествуваат еден или двајца. :)
Какво владеење, пак иста песна ќе биде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Нема веза за ова џабе се расправаш, освен Спановиќ која е далеку од злато, Дудаш кој на Европското заврши трет, овде не го заврши десетобојот и Бекриќ, други немаат Србија.
Перковиќ владее со дискот, Бланка беше една од најдобрите со години, еве ја Колак од нигде-никаде, имаат уште една скокачка во вис....

Инаку Исинбаева еј :pos::pos::pos:
После сите кењања кон ИОК, како сите се против Русија, како сите ја мразат, има глобална завера против Русија, сега е во комитетот на ИОК и тоа излезе во тренерки Русија. Ах мори Јелено, Јелено...
На два стола седи. Одбра да агитира за Путин низ годиниве и дури почна да се пењави геј спортистите да не оделе во Сочи на ЗОИ :tapp: па си доби заушка од ИОК а сега кога изби скандалот со забраната за Рио почна жалопојки да става на Инстаграм. Еве од пред 3-4 дена прозападно ориентирана и пак смени ум, рекла некни, кој и да освои злато на ЛОИ во скок со стап кај жени, знаеме сите кој е вистинскиот победник во тој спорт :facepalm: . Седи на два стола, не смееше да се вмеша во политиката уште од најмлади години. Требаше да го следи примерот на останатите спортисти од источниов блок како Шевченко, Каладзе, Бубка колега и кој не, по пензијата да се вмеша.

Се пензионирала и официјално, со среќа нека и се пензионерските денови, сепак е една од најголемите легенди во атлетиката севкупно, маркантна личност низ годиниве исто како Болт и Фелпс.

П.С. @K!KI Сега видов за пливањето, Ледеки може освои повеќе медали ама сега за сега во пливачкиот свет поценета е Катинка Хосу. Ледеки е middle distance swimmer (200+), специјалист за слободен стил додека Катинка е посестрана, владее повеќе дисциплини од кои 200 и 400 мешано, каде што подеднакво добро треба да ти одат сите четири стила и многу време треба да трошиш да ја вежбаш техниката на секој стил. Проблем е само што Катинка во Токио ќе има 31 година а и во машко и во женско пливање си треба balls да пливаш финале ОИ на 400 мешано а си 30+ со годините. Eте и Фелпс не се осмели на 400 мешано, Лохти се осмели и се избламира мада него повеќе му е до дискотеки отколку до пливање. Физичка сила бара таа трка, многу е исцрпувачка.

Ако Ледеки се осврне и на други дисциплини и не скрене психички како колешка и Френклин, таа ќе е бр.1 ама сега Хосу е неприкосновена во женскиот дел. Во Токио очекувам најмалце да го повтори успехот од Рио.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.151
Мене ме интересираше каде ќе завршеше Македонија ако беше 51-та сојузна американска држава.

Македонија 0-0-0 - 0
САД 46-37-38 - 121
Вкупно 46-37-38 - 121

upload_2016-8-22_15-2-47.png

Прво место. :cool:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.061
Tипов отерал све у пизду матер...


Па баш и не е се што збори вистина. Едриличарите сите до еден имаат добиено чамци од ХОО и стигна демант од сите и од самите спортисти и од Олимпискиот комитет дека сами си го купувале.
Ако ништо друго едриличарите во однос на тоа колку пари може да се одвојат секогаш добивале многу.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.966
Поени од реакции
7.427
На врв Bottom