Гемак клуб?

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Освен реклама... незнам...
Продавницата перфидно се обидува да ги смени твоите, моите, нашите купувачки навики.. игра на одложено дејство, да те преориентира, да пазаруваш скоро исклучиво само кај нив а не кај конкуренцијата ...т.е. да стекне што поголема бројка на редовни, стални муштерии..
... со тоа и покрај дадениот попуст нив прометот им расте .... јбг, има попуст ќе купиш и тоа што во моментот не си планирал.
.. крајна цел е зголемување на профитот...
.. не гледам тука некоја нелегална активност.. можда овие работи нас ни се нови... со овие работи се занимаваат дисциплините Теорија на игри , Операциски истражувања, Одлучување во услови на присутна конкуренција, Симулации и други слични .
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
А што добива продавницата(производот) кој дава попуст во случајов?
Лојални и нови клиенти.

Секој паметен бизнисмен би дал попуст (колку што може зависно од маржата) за да добие стотици клиенти (муштерии) кои претходно ги немал.
Фирмите нови клиенти, а клиентите попуст кој претходно го немале ако купувале во тие фирми. Сите добиваат.

Ова е само една од добивките и за едните и за другите.

За разлика од полемизаторите погоре ми се допаѓа ова... кратко и јасно прашање. Толку.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Лојални и нови клиенти.

Секој паметен бизнисмен би дал попуст (колку што може зависно од маржата) за да добие стотици клиенти (муштерии) кои претходно ги немал.
Фирмите нови клиенти, а клиентите попуст кој претходно го немале ако купувале во тие фирми. Сите добиваат.

Ова е само една од добивките и за едните и за другите.

За разлика од полемизаторите погоре ми се допаѓа ова... кратко и јасно прашање. Толку.

Штом така еве ти линк и вклучи се, имаат огромен список на продавници, практично сите во РМ.... http://www.scnetmakedonija.com/ofirmi.php?page=11
дури можеш и да заработиш и да се збогатиш! (така велат од СЦ Нет) Купуваш производ со попуст од 10% ама не ги добиваш одма, си го плаќаш целосно и од споменативе добиваш одма 1%... и за нив 1% ...4 пати по 0,5% одат низ мрежата, а останатите 6% преку бинарна формула, на конто само се запишуваат и ко ќе станат 4,500 Денари ќе добиеш право на позиција!....
Еееееј кој ти дава позиција денес џабе... луѓе се тепаат за неа!:P А и ова БИНАРНА ФОРМУЛА ми се допаѓа многу... Да и тоа дека правото на ПОЗИЦИЈА можеш да си го купиш..... интересно! Замуљено закукуљено....
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Штом така еве ти линк и вклучи се, имаат огромен список на продавници, практично сите во РМ.... http://www.scnetmakedonija.com/ofirmi.php?page=11
дури можеш и да заработиш и да се збогатиш! (така велат од СЦ Нет) Купуваш производ со попуст од 10% ама не ги добиваш одма, си го плаќаш целосно и од споменативе добиваш одма 1%... и за нив 1% ...4 пати по 0,5% одат низ мрежата, а останатите 6% преку бинарна формула, на конто само се запишуваат и ко ќе станат 4,500 Денари ќе добиеш право на позиција!....
Еееееј кој ти дава позиција денес џабе... луѓе се тепаат за неа!:P А и ова БИНАРНА ФОРМУЛА ми се допаѓа многу... Да и тоа дека правото на ПОЗИЦИЈА можеш да си го купиш..... интересно! Замуљено закукуљено....

Немаат многу фирми особено од поголемите плус замумуљено, закукуљено или којзнае какво... јас гледам следно... ОНЕ провајдерот дава 10% попуст, ако членството е бесплатно, и плус се добива од секој препорачан член до 4 ниво,... јас ќе се зачленам и ќе им ја поклонам картицата на сите што ги знам и имаат број од ОНЕ. Сите ќе добиеме а ОНЕ е спремен да распореди 10% кај сите за да привлече нови членови (не верувам дека со ова ќе добијат многу нови, ама тоа е друга работа, секој си го гледа својот интерес пред се).

Оваа фирма јас ја имав видено претходно и на прв поглед гледајќи ја само веб страната и начинот на презентација на информациите, ги скокнав и не се вратив повеќе... Во однос на она на што јас сум член ова е аматерска работа, ама секоја шанса во животот треба да се искористи, се разбира откако претходно ќе се проучи добро)

Оние шеми кои не бараат членства, вложувања на пари за да се стане член и да се препорачува и се финансираат од попустите на фирмите се добри и ќе ги има се повеќе.
Другите кои бараат баснословни суми за да се стане член се веќе мртва работа и треба луѓето да се пазат од нив.

Фала што ми прати линк за да ги видам овие уште еднаш. Ќе проверам прво во ОНЕ па кај нив, и ако она што го напишав горе е така... ќе станам член веднаш. А и на сите вас истото ви го препорачувам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Може некој да ми каже за Lyoness дал вреди да се инвестираат тие 2000 еур (за премиум) или ќе видам муда од лабуда ?

Ако не знаете - а сакате само да пишете нешто, рипнете го мојов пост.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Може некој да ми каже за Lyoness дал вреди да се инвестираат тие 2000 еур (за премиум) или ќе видам муда од лабуда ?

Ако не знаете - а сакате само да пишете нешто, рипнете го мојов пост.

Не вредат.
Има посебна тема за Lyoness на форумов, читај таму детали.
Како бе можете да поставувате вакви прашања, толку ли пари имате па 2.000 евра онака да ги фрлите без детално да проучите на што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom