Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
И двајцата смрдат али Врчак смрди многу повеќе :)
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Тони Зен =морон
Врчак = морон со шишки
:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Врчак не е рапер.

Океј, шо е?
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
taka e brat kaj nasol toj so ja otvori temava da go stai vrcak u rap zen pa kolku tolku se drzi ama i on e isto sranj** vrcak koga ke ima tekstovi i rimi i flow ko : SAF(NA VREMETO U PEZIJA SE SEA),RNS.ld pistolero,ago,da dzaka nakot,kemp,tigazz,str2i tako dalje i koga ke pee underground rap i koa nema da mu se siri gz*t za pari togash ke moze da se rece deka e raper isto kako da sporedime na dzogani maz i DZOLE I VRCAK A "RAPERI" AAA:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

I wish..
Не , зашто ? :)
pa po slikata so ja imash svativ deka sakas da si samurai najbolji samurai ti e miemoto musashi na 16 godini tepal nekoj sensej :smir: a slusas rap ?
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
иди убиј се ..... верувам дека на никој нема да му недостигаш.

иначе за темава иако двајцата се шарлатани тони зен е човекот :). од аеродром е плус прави песни со слаткар4е оу јееееееееее.:vozbud::vozbud:
ali u aerodrom i lisice najbolji se klan istok :smir:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
kога би бирал од Тони Зен и Врчак го бирам Тони затоа што е многу поблиску од Врчак до рапот.а иначе и двајцата се мнооооогу далеку од вистинскиот рап.:nesum:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
незнам... срање у боја...
до толку ретардирана сцена незнам каде на друго место може да има...
врчак и зен... хахахаа.... абе дај ве молам.... како можете??? пошуем Грин Аут,Легијата,Лесен Удар.... тој рап е стварно за респект, ама овие искомерцијализирани срања, за 3 пари не вредат....
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Вредноста на вистинскиот рап е уништена...ova sakav celo vreme da go kazam so kaza hypaspiat:smir::smir:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
исто така во моментов е многу актуелен и МС Гоце Арнаудов:uvo:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Тони Зен води, Тони Зен води, јеее јеее јееее урааа :vozbud::vozbud:
:pusk: се спрема
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Страм ми е да коментирам на темава.
Врчак како прво би го ставил во рап само некој што врска нема што е рап (без лична навреда само го кажувам мојот став).Јас би го сместил во pop или rnb...
И Тони не ми е нешто посебно али рака на срце има барем Р од рап во тоа што го снима.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Врчак последниве години пее повеке поп музика за разлика од почетокот на неговата кариера кога пееше рап, но далеку беше сепак од рап. Тони и така и така се истакна со неколку песни ама не ми се допаѓа баш, незнам зошто мислам дека многу се занесува. Иначе сум за Врчак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom