Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
abe ne zborete deka Toni Zen ima samo 2 pesni kloj se dobri!tie pesni so gi znaete se komercijala,ama tie od porano koga bese underground se mnogu podzverski i kade-kade bolje! zatoa ne zborete za dzabe deka Toni imal tapa pesnici!!! :helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Сварно двајцата се шупаци, ама кога би морал да одлучам, би рекол Врчак!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
а зошто нема да се гласа трета опција
НИЕДЕН !!!???
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
1
Не е ист стилот на Тони и на Врчак, сепак повеќе ми се допаѓа Врчак..прекрасни му се текстовите, а овие на Тони Зен, не се и толку тешки да ги смислиш но сепак музиката е супер..сепак ги слушам двајцата и кул се :):toe:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
И двајцата се копачи на таа голема комерциална дупка која неначитаниот народ ја сваќа здраво за готово , рипа во неа за да им го прави меракот....
Значи кога би ги оценувал би ги оценувал според длабочината на дупката која ја ископале и народот што го фрлиле во неа....Вредноста на вистинскиот рап е уништена...
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Врчак дефенитивно си имам кариера(ако можи така да се наречи) зад него со години, а Тони Зен сега пред некое време "изникна":jaj:
za tebe informacija vrcak ispadna 99 pocna da pee i ne pee rap ko prvo a toni zen peel underground rap(znaci ne zarabotuva pari ) a od 2004 stana urban i pocna da pee za pari i dvajcata se sheet vrcak ne pee rap kapirate ni hip hop rnb pee sranje za pari ko i zen ...zen koga peel vrcak nosel peleni ..respect for legijata i dns :smir:

Вака сеа. Тони Зен е рапер во underground светоти преферира таков стајл на музика како и попознатите странски рапери. А Врчак порано беше рапер со вистински стил ама сега си тера свој стил што не личи ни на никаков рап.
Ако би би бирал за подобар рапер Тони Зен дефинитивно
toni zen brat bese underground do 2004 ili 2005 sea pee i on za pari a vrcak upravo si ja rusi rap kulturata u mk :tapp::tapp:

abe ne zborete deka Toni Zen ima samo 2 pesni kloj se dobri!tie pesni so gi znaete se komercijala,ama tie od porano koga bese underground se mnogu podzverski i kade-kade bolje! zatoa ne zborete za dzabe deka Toni imal tapa pesnici!!! :helou:
eve eden istomislenik na forumov :vozbud::smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
И Тони и Врчак се чисто новопродуцирани срања .
Уште двајца претставници на македонската комунална музичка сцена .

И двајцата во Филм дека се рапери а немаат ни допирна точка со рапот .
Па уште овој Тони ќе ми отварал модна линија T&Z FLAVA . Flava ?? Што кој кур значи тој збор?? Ќе објасни некој ??

И двајцата интелектуалци на мајка ..
Да им дадеш IQ тест ќе паднат...
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
me interesira vrcak ako e tolku reper eve neka mavme freestyle ....toni zen znae da mava zs bill underground ama vrcak :tapp::tapp::tapp:ko so kaza druzevo gore mamini intelektualci

abe blind prasanje do tebe samurai si ??
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
ne vredi da se dokazuva deka vrcak ne e raper :tapp::tapp: do kaj otideeeeeeeeej vrcko raper cccccc:tapp:
 
H

Hercules

Гостин
Абе Врчак според мене е гној... А се разбира од овие двајца го бирам ТОНИ ЗЕН....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Секако Тони Зен:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom