Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
И, кој преферирате повеќе, ако се земе во предвид дека имаат сличен жанр во кариерата?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Врчак...
Колку и да му се преработени песните,плагијати дрн дрн јариња,сепак секоја песна му е хит..
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
Врчак...
Колку и да му се преработени песните,плагијати дрн дрн јариња,сепак секоја песна му е хит..
хитови му се оти го слушаат мали девојчиња и некои деца што се влезени во филм што не знаат што е добра музика.ако бирам помеѓу овие двајца тогаш тони зен дефинитивно.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Врчак... порано сум го слушал, имал и има добри песни кои се доста подобри од тија што ги прави Тони Зен, а и двајцата са комерцијала и не ми се свиѓаа мн мн у глобала...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
И очекувано, Фолен Ејнџл само што прокења за раперите, очекувано беше:)
Овие двајцава ми се ептен антипатични.Воопшто не ми се допаѓаат, ама ако бирам би го одбрал Тони Зен.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
:nesvest:Јаооо
Ако има поуфилмани простаци од овие двајца значи......
Јаки женски, имал милиони, на плажа таму хотели.....абе шо јак филм ебате, песна прве класе :pos:
Исти се двајцата, уствари Врчак ко пофраер е демек :pos:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Definitivno Toni Zen,Vrcak nekako pravi muzika za detska gradinka...
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Врчак си е Врчак, иако и Тони Зен не е за фрлање:pipi:
Сепак жанрот не им е баш ист, Тони Зен преферира некако "потврд рап" (или како да се изразам), а песните на Врчак се за сечиј вкус, посебно текстовите му се прекрасни
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Си ги сакам и двајцата, али шознам, Врчак знае да напише текст кој ќе ти влезе во глава и ќе ти стане дел од речникот...

Тони Зен има само две песни кои му се да ги наречам хитови - Кој сум јас и Пичка прва класа (и на двеве други се наслови, али не ми текват како беа), додека на Врчак скоро секоја му е, иако во глобала со украдена музика.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Да текстовите на Врчак имаат некоа логика, а Т.Зен.... „микаса е каса пи*ка прва класа“.... блабла :wink: но добар е и тој, не е лоша и неговата музика но кога би бирал помеѓу нив -Врчак е подобар
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Уф колку јака конкуренција се еден на друг и колку се квалитетни тешко е да избереш кој е подобар.

Врчак, невиден плагијатор.Кога веке краде музика нека ја обработи асално да личи тоа на нешто.Пејачки способности не сакам да коментирам.Ме нервира кога на телевизија збори и се лигави и глуми фраер во маало.

Тони Зен ми е некако по културен од претходниот.И се однесува по природно.Единствени песни од него кои ги знам се Пичка прва класа и онаа Интелект или како и да се вика.Со две песни незнам каков впечаток може да остави.

Се на се сумирано, и на двајцата им удрила славата(барем се сметаат за славни) во глава и влезени се во страшен филм.И не ги почитувам ни малку.
Сепак кога би требал да бирам мегу двајцата, тоа е Тони Зен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom