Врска со постара жена/постар маж

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Vo ljubovta ne se vazni godinite,ama mislam deka se treba da si ima granici.
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
ne e loso :) em ke te nauci em nikogas nema da bidis kriv oti taja e sekogas odgovorna :) btw ednas probav...taja imase 31 jas 21...i samo zaradi to so mi se jadese musaka a nemav jadeno musaka ko so mi ja praj mama 6 meseci :) i ja prasav znajs da prajs musaka? :) taja rece znam mi ...ok znaci mozi da presedam kaj tebe za nekoe vreme :)
btw .. musakata i zenata bea odlicni ;)
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Уфф тоа би било јако а ?

Не знам .. како мајка да му е на дечкото. Ајде сине пред мене .. хахха .

али во денешницава нема граници. Се сум видел и сум осетил , а не знам за иднина .
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
сеа прочитав за некој средношколец 16 годишен идел со некоја 32 годишна ја затруднел и сеа ќе се венчале и неговите немале нишо против тоа, па кажете ми сеа дали е тоа нормално а и глуп тој малиот си упропастува живот толку млад али кој му е крив кога е младо глупо:icon_lol:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
E toa vekje e epten mlado a taa edna debela so e ,100% koga ke svati so naprailo ke ja ostavi
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Абе еве јас од лично искуство ќе си кажам-нема врска тоа,како што може да биде и машкото постаро така може и женското да биде постаро.
Сепак и тука треба да се пази зошто има и педофилија!!!!
Плус од една страна тоа е и подобро за машкото-поискусна девојка,ќе го упати машкото на прави патеки....или ќе го заебе до максимум!!!!
(за среќа јас бев во првиот пример) :)))))
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Skoro site koi mi se bliski se so pomladi deckovci i im odi prekrasno...shto gi pali tolku kaj pomladive ne mi e jasno...
Ja ne bi so pomlad nikogash...shto znam ne mi se privlecni voopshto...sekogash sum birala barem 5 godini postari od mene...se e do covekot i do negovite vkusovi...jas pretendiram postari, a sakam da gledam parovi postara so pomlad sepak mi se interesni...koleshkata, sestra mi, edna bliska prijatelka...mi kazuvaat deka im e interesno i deka gi privlekuvaat pomladi mazi i deka sakaat da se omazat so pomlad maz i imaat vrski so pomladi...ja ne bi...:)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Што бе љубовта нема граници....сега јас со некоја 50 годишна ....гревови
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Purger напиша:
ne e loso :) em ke te nauci em nikogas nema da bidis kriv oti taja e sekogas odgovorna :) btw ednas probav...taja imase 31 jas 21...i samo zaradi to so mi se jadese musaka a nemav jadeno musaka ko so mi ja praj mama 6 meseci :) i ja prasav znajs da prajs musaka? :) taja rece znam mi ...ok znaci mozi da presedam kaj tebe za nekoe vreme :)
btw .. musakata i zenata bea odlicni ;)
Ооооооо лелееееее...и ова е убавото во врска со постара женска????:ija: тебе ти треба мајка ти очигледно, да те нахрани, испере и испее некоја приспивна за добра ноќ:kez:
 
Член од
17 март 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
da se odi li so decko postar 8 god

se mislam dali da odam so decko mi koj e postar od mene 8 godini se mi e ubavo koga sum so nego ali ja sakam da se zabavuvam zs imam 17 a toj 25 i nesaka da odi po bucni mesta
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Зошто годините да се проблем за да си со некого? Каква врска има што тој има 25, а ти 17? Башка не е тој некој престарен за да не сака да оди на бучни места. Ако сакаш да се забавуваш, постои и за тоа компромис, можеш со другарките да излезеш, а кога сакаш да си со него ќе си одите на помирни места.

Се се може ако се сака, без разлика колку години имаш ти, колку тој/таа.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
ја иначе многу сакам да идам со поголеми женски од мене :) . btw вчера требаше да се фатам со една од 4-та ама коа ја видов....... нешо почна да ми се повраќа и лоши добив симптоми на една многу сериозна болест.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
azra напиша:
se mislam dali da odam so decko mi koj e postar od mene 8 godini se mi e ubavo koga sum so nego ali ja sakam da se zabavuvam zs imam 17 a toj 25 i nesaka da odi po bucni mesta
Јас мислам дека не треба да одиш со типов.
Прво затоа што е малку повеќе постар од тебе, второ затоа што вие сте два различни света. Човече ко да го замислам брат ми со некоја колку мене, фуј недај боже. Немате ни исти теми за разговор (дури немате ни слични теми), додека он ти ги кажува проблемите од работа, ти ќе му кажуваш каква глупост си направила денес во школо, додека ти сакаш да идеш со НЕГО и другарките некаде и супер да си поминеш, ќе мораш да се ограничиш на посериозни излегувања, значи само кафиња и слично. Најди си некој на твоја возраст, или ако нејќеш колку тебе, до 21 мах, и уживај си во годините и љубовта и пријателството истовремено! :je::je:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
ThA-BiTcH напиша:
Јас мислам дека не треба да одиш со типов.
Прво затоа што е малку повеќе постар од тебе, второ затоа што вие сте два различни света. Човече ко да го замислам брат ми со некоја колку мене, фуј недај боже. Немате ни исти теми за разговор (дури немате ни слични теми), додека он ти ги кажува проблемите од работа, ти ќе му кажуваш каква глупост си направила денес во школо, додека ти сакаш да идеш со НЕГО и другарките некаде и супер да си поминеш, ќе мораш да се ограничиш на посериозни излегувања, значи само кафиња и слично. Најди си некој на твоја возраст, или ако нејќеш колку тебе, до 21 мах, и уживај си во годините и љубовта и пријателството истовремено! :je::je:
Јас го мислам сосема спротивното и сега ќе ти објазнам зошто
Како прво не можеш да констатираш дека се од два различни света кога не ги познаваш лично
како второ разликата во години не е баш толку голема
за темите за муабет пак не се согласувам со тебе пример гледај од форумов
Со тоа што има 25 години не значи дека ќе го избркаат од диско и дека е престар за забава негов избор е што излегува на помирни места.
Јас мислам дека врската моѓе да си функционира најнормално
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Johnny Stulic напиша:
Јас го мислам сосема спротивното и сега ќе ти објазнам зошто
Како прво не можеш да констатираш дека се од два различни света кога не ги познаваш лично
како второ разликата во години не е баш толку голема
за темите за муабет пак не се согласувам со тебе пример гледај од форумов
Со тоа што има 25 години не значи дека ќе го избркаат од диско и дека е престар за забава негов избор е што излегува на помирни места.
Јас мислам дека врската моѓе да си функционира најнормално
Па никој не рече дека он е престар, НЕКОЈ РЕЧЕ дека она е премлада за него. Он ќе влезе ли на медиум забава? Девојката има 17 години, што значи спаѓа во медиум забави, типот има 25 што значи сениор забави.
А реков дека се од два различни света судејќи по годините. Башка разликата во години е голема.
Трето,
не ми мешај муабет од форум и муабет во живо. Тука имам храброст да напишам што сакам и на кого сакам, можам да пишувам работи кои ми се немаат случено и да глумам нешто што не сум, можам да бидам пријателка со сите, се додека е преку компјутер, но реалноста е сосема друго. Се што кажувам тука, т.е пишувам, ни пола од тоа не би го кажала во живо. Значи не си баш во право, но тоа е твое мислење и го почитувам иако е далеку различно од моето:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom