Врска со постара жена/постар маж

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Nemam nisto protiv takvite vrski. Duri i koga ke vidam takva dvojka na ulica, mnogu poveke mi se dopaga kako izgledaat tie kako par, otkolku nekoi sto se vrsnici. Barem spored mene...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Emma напиша:
Nemam nisto protiv takvite vrski. Duri i koga ke vidam takva dvojka na ulica, mnogu poveke mi se dopaga kako izgledaat tie kako par, otkolku nekoi sto se vrsnici. Barem spored mene...
Целата таа работа е момент на вкус и на околности. Замисли да видиш некое исушено страче а покрај него да води некоја помлада 30 години. Или пак некоја бабурија со некој дечко згоден
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
asterix_m напиша:
Целата таа работа е момент на вкус и на околности. Замисли да видиш некое исушено страче а покрај него да води некоја помлада 30 години. Или пак некоја бабурија со некој дечко згоден
E, da, tuka si vo pravo...Seedno, sigurno ne mislev na ogromna razlika vo godinite, tuku na maz i zena koi se dovolno vozrasni i zreli za da znaat sto sakaat i da bidat svesni za vrskata sto ja imaat a taa da izgleda relativno OK. :)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Emma напиша:
E, da, tuka si vo pravo...Seedno, sigurno ne mislev na ogromna razlika vo godinite, tuku na maz i zena koi se dovolno vozrasni i zreli za da znaat sto sakaat i da bidat svesni za vrskata sto ja imaat a taa da izgleda relativno OK. :)

Не толку големи разлики во години не се ни приметуваат.
Ама ако се приметува годините на едниот дека е многу постар е тогаш прво што ми паѓа на памет е дека оваа/овој е од интерс со неја/го
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Со постара-ништо повеќе само искуство
 
С

Сатори

Гостин
Зошто да не , зошто да не и уште еднаш зошто да не!!!
Оваа тема баш ми се допаѓа и мислам дека тоа е далеку подобра комбинација , девојката да биде постара од момчето.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
So bila so pomlad, i jazk bre, se cudam sto mi svirna na umov vo toj period. Zeleno, neosvesteno, ke se ti proseta po nervi a ne znae da go smesti asalno. Mozebi ne e toa slucaj so site, ama, mh, mh...:pishtoldz


So postar mu e majkata-klasika. Em muabet asalen ke svrzes, em si ima "fat" covekot, em zelnik nasabajle ke ti isuka:wub:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
PuMbA напиша:
Со постара-ништо повеќе само искуство
Па и со постар е искуство плус, искуство е во питање
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не можам да се замислам со некој помал од мене.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
18-19, докај 21 годишни..кој мерак е тоа..Кога бевме мали на 15-16 сакавме постари, затоа што постарите знаеја што сакаат, знаеја да ни го дадат тоа кое ни требаше тогаш..Како поминува време, младо и само младо..
Жал ми е што поминаа матурските, многу ми се собраа во тие денови девојки, навистина мерак.
п.с. Да ставам тема кој колку матурантки легнал од 15 до 25 мај? (или тоа не се рачуна за врска?:)
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Ne sakam ogromni razliki primer 25,30 godini ama do 16,17 bi se slozila..
Pa i mene toa mi se slucilo da se vlubam vo postar od mene ama tuka nemase veze nesto interes ova ona tuku mnogu mi se bendisa na muabet coekot,bese mnogu zgoden i prijaten.A so pomali od mene ne bi odela. Otsekogas sum sakala postari.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
pearl напиша:
А зошто пак не? Што ќе ти фали? Ееееј, какви ги има млади крцкалчиња, весели, дружељубиви, насмеани, опуштени, набилдани, орни за работа и задоволство. Ехееее, ако знаеш како да ги играш, има нозе да ти љубат. А не како некои стари пацови, на првото ридче ќе забрефта, на второто веќе ишијасот ќе го фати. Ах да, и се разбира, зборувам за цицкови ридчиња :)
Во ред е година, две помал. Ама 10 години ?! :lud: Исто и за постарите, до 5 години. Се што е претерано, не е убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom