Врска со постара жена/постар маж

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Abe godinite voopshto nemaat vrska so ljubovta. Vazna e zrelosta na lichnostite, a ne godinite. Ima luge shto imaat po 35-6 godini, a mozokot im e na 20 i obratno ima 20 godishni koi dostignale zrelost na 30 godishni :) Se dodeka im e ubavo na dvajcata i se dodeka naogaat zaednichki jazik, godinite voopshto nemaat vrska :D
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Ти ова од искуство или... :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Manje vazno e dali e od moe ili tugjo iskustvo, vazno taka e :D :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И помладите и постарите си имаат свои предности според мене... Најважно е колку двајцата се разбираат и колкава им е желбата да останат заедно, а годините не би требало да се пречка... Ако партнерите имаат меѓусебно разбирање (што е најважно за една врска), другарство и ако се согласуваат во кревет (што не е помалку важно), тогаш зошто годините да влијаат на врската?
Гледам некои коментираат дека помлад/a не може сексуално да задоволи како што може постар/a... Ма се е до фантазијата и кај жените и кај мажите :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
А бе се додека тоа што се сака, кој ги ебе и годините и се.
Ама ако нешто се зезне во системот, тогаш сите се криви.
У курац, нит теран нит воден.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Ако збориме од секс-на гледна точка тогаш годините се важни но најважно е искуството (а тоа доаѓа со годините 8) ). Сексот со сите бил различен, некои имаа искуство а некои богами беа као деца заторени во тело на возрасна.

Ако збориме за дружење без секс, тогаш не знам... као што кажав на друго место, другарство меѓу дечко и девојка не постои, постои само страст (скриена ниско).
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Da, kolku i da probuvas da bide samo prijateski porano ili podocna ke ima nekoi "problem" barem vo 70% od slucate.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Vozrasta e irelevantna rabota.Moze da ti se sluci so nekoj koj e pomal od tebe da dozivees mnogu raboti otkolku so nekoj koj e povozrasen a blaga veza nema.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
да си со помал башка и неискусен е исто ко сам да си..
нема полошо нешто од неискусно машко и од машко кое што се срами :x
да не знајш што тема да отвориш за да почните муабет..
 
Член од
5 август 2005
Мислења
32
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
ненормален, да си со помал башка и неискусен е исто ко сам да си..
нема полошо нешто од неискусно машко и од машко кое што се срами :x
да не знајш што тема да отвориш за да почните муабет..
abe dobro normalno ali mozi da ti se sluci i so pogolem od tebe istoto taka , moze na primer pomal od tebe da bide iskusen i da e onaka znaes covek super i muabet i sve i da se nasali i majtap i za zabava i ova i ona i setanje i site raboti neli e taka ?
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ima edna poljoprivredna od Zeljko Samardzic "Zar ne znas da pravu ljubav godine ne broji". Pesnava ti e za star ergen kaj so kandisuva pomlado amo mozi da bidi i vo obratna smisla.Po moe e okej ako se ima ljubov i razbirajne ama si vikam do +ili - 5-6 godinki nataki so znam na baska frekfencija ce rabotat.Pram muabet za Balcan-ov da ne me sfati nekoj pogresno 8)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А бе така си е : боље старо да те учи него младо да те мучи :lol: :lol: :lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Бива, рачунам однос на години до 4-5. Од мое лично искуство однос до 2 години... :lol:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Пред еден месец ми се пушти една типка,постара од мене 8 години.Иако ми беше неочекувано нормално дека не ја одбив . . . има 27 години и живее во Виена.Инаку до сега неколку пати сум бил со постари од мене ама ниедна од нив не била македонка :?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
zosto da ne , gi odobruvam tie vrski , koga postoi ljubov godinite ne se vazni,ne igraat nikakva uloga... poglednete gi samo Demi Moor i Ashton Kutcher kolku se srekni zaedno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom