Врска во тајност

Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
aa da go sakam i da odam vo tajnost so nego..ma no way..ednostavno nema da izdrzam bez da go baknam gusna..i so ako e vo tajnost treba da se krieme plasime bla bla...detska rabota :nenene:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
хаххаха никој неможе да издржи но ако мора да се криете од некој кој може да има влијание врз таа врска ?
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Сум била во врска во тајност малку е тешко али кога сака се успева.Се криеш од другите така срце ти лупа кога ке наиде некој .Ама сепак се успева да се скрие и никој да не дознае уште во 11 си појдеш накај дома божем тин било досадно или слично и така никој не се ни посомнева:pos:
 
M

marsovka

Гостин
види врска во тајност хм...за мене е вид на навреда...Мислам зошто би криеле и глумеле од другите дека сме во врска освен ако е женет или зафатен ,тогаш самиот факт ако е зафатен ме убива едноставно ме оладува,не ме интересираат оправдувања ако јас неам иднина со типот тоа е крајот.

Ако не е зафатен а бара од мене молчење тогаш е навреда и тоа голема тоа знач дека се срами од мене или дека крие нешто од мене,или пак мисли дека работите кои ќе ги дознаам од злобници или било што ќе паднам на нив и дека ќе поверувам или ќе го осудувам за минатото кое го имал а го крие од мене
Тогаш значи дека погрешно ме проценил и дека јас сум на еден вид начин лековрена што значи пак навреда и кога ќе го чујам тоа не кажувај на другите тогаш едноставно е тоа еднакво на стискање на копчето kill,kill....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Нешто слично ми се има случено и не е дека не заврши добро самото по себе, ама ме измори па затоа мораше да прекине. После некое време убавината на забранетото овошје беше засенета од смислување изговори и правење приказни...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Секогаш сум имала регуларни врски кои немало потреба да ги држам во тајност:icon_lol:
Ако некогаш се најдам во ваква ситуација ќе одам со него тајно ако немам некој друг избор.А да....И возбудливо некако ми изгледат:kesa:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Не сум имала ваква врска а нема ни да имам од причина што сум таква личност што воопшто не се замарам за другите, и не гледам потреба од врска во тајност. Зошто?
Ме мрзи да се замарам да не ме открие некој и да пазам цело време.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Во 7мо-8мо одделение може и беше интересно да се лигушиш тајно, да ја пишуваш со женско/машко ( ако си женско/машко ) име во именик дотичната особа, да се правиш на Тошо пред другарчињата, да се д`ткаш пред твоите кога ќе те прашаат дали си се пољубил и сл.

Но озбилна врска сама по себе е голема одговорност, па згора на тоа да се криеш, да пазиш да не налеташ на некој и да изиграваш муле ако се начне таа тема по дома или во друштво. Не, фала!
Сакам на раат да седнам во кафич, да се опуштам, а не да бидам на штрек цело време. Сакам дома да го донесам или кај него да отидам евентуално...
Крај краева, уво не ми чуе дали некој ќе ме види, што ќе искоментира и на кого во врска со тоа јас со кој се гледам. Само мој избор е тоа.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Со оглед на тоа дека сум познат швалер...на многу девојки сум им блжил тајна веза...
 
B

black angel

Гостин
imav edna takva vrska bese interesno dodeka traese da se kries od site adrenalinot se pokreva,no po nekoe vreme mi se smaci i od krienje i rascistiv na kraj
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Би имала тајна авантура со некој кој ми е „забранет“, или во случајов, на кој јас сум му забранета :) Би било забавно ако е на кратки патеки и особено слатко ако знаеш дека никој не знае за тоа.
Ама врска на долги патеки пре би била измачување отколку забава и во никој случај не би ја одржувала тајна. Дури и да се обидам, мал е светот, а особено Скопје, кога тогаш ќе излезе на виделина.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
a sto da vi kazam jas koja sega u momentov sum vo vrska koja moram da ja krijam.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Sum bila u vakva vrska i mozam da kazam deka sum se osekala mnogu poubavo otkolku u vrska so ne sum morala da ja krijam
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Хмм сум бил во таква врска повеќе пати, претежно пошто или биле доста постари од мене и имале дечко или само имале дечко некој али некако... Не е баш врска тоа... Добро е што си имаш слобода, не мора нешто да се трудиш или да се „замараш“ али од друга страна повеќе е заебанција одколку врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom