Врколаци

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
dobro ako ne postoele nikogas ako se samo izmislica, zaso da nalikuvaat bas na volci? zaso ne na nekoe drugo zivotno? I od kade tolku informacii ako nikogas ne postoele? I za niv i za vampirite? Ste primetile kolku detali se opfateni u site filmovi ok jezda toa e do nekade i fantazijata na reziserite ali i oni sigurno imaat nekoj koncept po koj se vodat
 
Х

Ханзо

Гостин
Да бе, сите детали се опфатени во филмовите, така што, мора да постојат. :)
Шега на страна, постојат врколаци, денес ги викаме канибали и психопати. Ништо мистериозно.
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Не постојат врколаци или вампири, филмовиве само заматуваат ум. Не е можно да има нешто такво околу нас, зошто тоа е само легенда пренесувана од колено на колено и ништо повеќе. Тоа е мое мислење. :toe:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
lazete se postojat i vrkolaci i vampiri ama ne se vo realen svet zatoa moze da se plasete posto nie lugeto ne gi gledame tie sustestva t.e senki.:tapp:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Ајде бе, приказни за мали деца...



Овај типов не е Врколак! Се вика Danny Ramos Gomez, 23 години има. И има некоја гнасна генетика, што му расте коса, влакна, по цело тело! Одсекогаш имало вакви случаи. Не верувам дека овој Дени моментално е единствен, но е единствен (или еден од ретките) кој излегол во јавност!

Замислете ваков тип да се појавел на времето... во Античките Земји, или Средниот век... веднаш би го убиле...

Затоа ваквите луѓе, се криеле, во шуми, подалеку од луѓето, т.е. целосно самотнички живот! И нормално, ако некој виде/л ваков тип во шума... делумно нецивилизиран... што ќе помисли?

Па, на ова, почнале приказни: долга муцка, личи на волк, скокаше на дрва, дење се претвора во човек... итн итн...

Легендите останале, за на крај тоа да го користи Холивуд и сите да се палиме на филмови како: Underworld, Dog Solider, Buffy, Van Helsing....
Vrkolacki sindrom...se e ok so covekot samo so mu rastat sekade vlakna :D
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сменет е насловот на темава, кога веќе има тема за Вампири, еве и тема за Врколаци еднакво интересна и занимлива како и другата, повелете.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Има едно нешто шо се вика во медицината Clinical lycanthropy , иначе е психијатриско заболување и генерално изразот се користи за луге кои веруваат дека се претвориле во некое животно .

Има исто така докази дека постои Метеопатска ликантропиа и е поврзана со влианиата на полната месечина врз човечкиот организам .

За овие двете сум сигурен дека постојат ... али чак дека некој се претвора во вистински волк на полна месечина ... неам слушнато .

А ако побеснуваш кога намирисаш крв , то е сигурен знак дека имаш некој вид на анемиа ( за ова има медицински докази ) .
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
абе... не е чудно... имам и јас добивано нагони на врколак... имам сонувано по 3 недели со ред кај шо се прам врколак и кај со бркам женски( за да ги угризам да нема забуни:pos2:)! шала на страна.. срцево ми има чукано со 100 на сат кога ке видев полна месечина и ми се рикаше колку ме држит гласов( не во сон туку во реалност)... постануваше сериозно... и си појдов на поп... ме испеа и одтогаш си немам мака ;) ! позз на сите
Замисли на мене ова да ми се случеше со задоволство ќе го ослободев врколакот од себе :cuc:Само не како овој горе тоа е некое генетско пореметување ;)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.627
Поени од реакции
22.444
Ајде бе, приказни за мали деца...



Овај типов не е Врколак! Се вика Danny Ramos Gomez, 23 години има. И има некоја гнасна генетика, што му расте коса, влакна, по цело тело! Одсекогаш имало вакви случаи. Не верувам дека овој Дени моментално е единствен, но е единствен (или еден од ретките) кој излегол во јавност!

Замислете ваков тип да се појавел на времето... во Античките Земји, или Средниот век... веднаш би го убиле...

Затоа ваквите луѓе, се криеле, во шуми, подалеку од луѓето, т.е. целосно самотнички живот! И нормално, ако некој виде/л ваков тип во шума... делумно нецивилизиран... што ќе помисли?

Па, на ова, почнале приказни: долга муцка, личи на волк, скокаше на дрва, дење се претвора во човек... итн итн...

Легендите останале, за на крај тоа да го користи Холивуд и сите да се палиме на филмови како: Underworld, Dog Solider, Buffy, Van Helsing....


Сосема си во право друже..Ако има денес вакви луге верувам дека имало и тогаш , можеби и од таму тие приказни за врколаците..Гледав една документарец на каналот Histori документарецот беше за мистериите на средниот век и таму се опишуваат луге со кучешки глави , .. Значи тие луге живееле во селата со другите селани но никогаш не излегувале надвор..Е сега колку има вистина во тоа незнам..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Отсекогаш сум размислувал на оваа тема по многуте гледани филмови со врколаци, знам дека после еден филм не сум спиел 2 недели како помлад. Мислам беше silver bullet филмот и беше многу страшен за мои години.

Кога излегувам во град и се враќам во 2 сатот за дома, треба да поминам покрај едни гробишта и кога гледам нагоре полна месечина секогаш се потсеќам на тој филм.

 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Aу овие се страшни чудовишта. Од тајни извори разбрав, се викале мајмуни. Можеле да се сретнат само на 2 места: во џунгла и во зоолошка.

Последно кога биле забележани... јаделе.... банана!


(ама не кажувај на никој)
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.595
Поени од реакции
1.144
Не верувам дека постојат вакви работи:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom