Врколаци

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Гледајте го Филмот Ван Хелсинг добар филм со Дракула и неговите синови врколаци
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Dali ima VRKOLACI? Koga jagneto go kolam, dali toa cika i vrsiti, moli za milost ... ili pak mirisot na krvta i srebrenata mesecina go budi zverot vo mene?

Nezni zenski vratovi mi se slabost imam zelba da gi zarijam moite zabi dlaboko.

DALI SUM VRKOLAK I CARE KAZUJTE:cuc: :cuc: :cuc: :baeh: :baeh:
Dobro.. Znaci ja koa ke mu zarijam zabi u vrat na decko mi toa znaci deka sum vrkolak? Abe ajde.. Ne postojat takvi cuda.. Ja obozavam da kasam i da zarivam zabi u nekoj.. Toa znaci deka sum vampir? hahahahhaha
Ne be toa e deka sum lav u horoskop :vozbud: :vozbud: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
epa jas si znam kako mi e koga ke me kasash....Lavche moe...love ya....a deka postojat vrkolaci NE VERUVAM...toa se samo prikazni izmisleni od odredeni luge ili babi za da gi plashat vnucite za odredeni potrebi....

Peace
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Искрено не верувам дека постојат врколаци.. Ама и мене ми се има случено да добијам нагон да гризам месо (посебно женско, кога сум блиску до вратот на жената ми :):):) ) Али јеби га.. Не сум пробал..
А како се станува врколак... Хехе.. Тоа не знам.. Барај по книгите некаде за метаморфоза.. Има такви книги..
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ајде бе, приказни за мали деца...



Овај типов не е Врколак! Се вика Danny Ramos Gomez, 23 години има. И има некоја гнасна генетика, што му расте коса, влакна, по цело тело! Одсекогаш имало вакви случаи. Не верувам дека овој Дени моментално е единствен, но е единствен (или еден од ретките) кој излегол во јавност!

Замислете ваков тип да се појавел на времето... во Античките Земји, или Средниот век... веднаш би го убиле...

Затоа ваквите луѓе, се криеле, во шуми, подалеку од луѓето, т.е. целосно самотнички живот! И нормално, ако некој виде/л ваков тип во шума... делумно нецивилизиран... што ќе помисли?

Па, на ова, почнале приказни: долга муцка, личи на волк, скокаше на дрва, дење се претвора во човек... итн итн...

Легендите останале, за на крај тоа да го користи Холивуд и сите да се палиме на филмови како: Underworld, Dog Solider, Buffy, Van Helsing....
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Dali ima VRKOLACI? Koga jagneto go kolam, dali toa cika i vrsiti, moli za milost ... ili pak mirisot na krvta i srebrenata mesecina go budi zverot vo mene?

Nezni zenski vratovi mi se slabost imam zelba da gi zarijam moite zabi dlaboko.

DALI SUM VRKOLAK I CARE KAZUJTE:cuc: :cuc: :cuc: :baeh: :baeh:
како не!друже ти си врколак!а да те прашам-нешто друго освен крв пиеш?па да седнеме на пиво,да си праиме муабет на темава!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ајде бе, приказни за мали деца...



Овај типов не е Врколак! Се вика Danny Ramos Gomez, 23 години има. И има некоја гнасна генетика, што му расте коса, влакна, по цело тело! Одсекогаш имало вакви случаи. Не верувам дека овој Дени моментално е единствен, но е единствен (или еден од ретките) кој излегол во јавност!

Замислете ваков тип да се појавел на времето... во Античките Земји, или Средниот век... веднаш би го убиле...

Затоа ваквите луѓе, се криеле, во шуми, подалеку од луѓето, т.е. целосно самотнички живот! И нормално, ако некој виде/л ваков тип во шума... делумно нецивилизиран... што ќе помисли?

Па, на ова, почнале приказни: долга муцка, личи на волк, скокаше на дрва, дење се претвора во човек... итн итн...

Легендите останале, за на крај тоа да го користи Холивуд и сите да се палиме на филмови како: Underworld, Dog Solider, Buffy, Van Helsing....
Гнасна гентеика?? Не, не би рекол. Човекот не е ни крив, ни должен, ни пак одговорен за тоа каков е.

Да се појавел тогаш? Ахаааам, потполно се согласувам со тебе. Луѓе трупој, не научени, прости :)

Дали имаш гледано на Дискавери една емисија за вакви луѓе? Мислев, на ‘‘врколаци‘‘? Гледав дека имаТ луѓе денес, кој не личат на овие, ама се замислувет дека се такви. :) Како секта се, негде 10 души и секоја ноќ, со полна месечина, одат в шува и изигравет едни од нив :) Аууу ауууууу прават, се борат (ама баш ко на Енимал планет волците :)), јадат живо месо. И сигурни се во себе дека се такви, тоа го чуствувале, исто ко и дека им растат влакна во моментот, опашки и сл. :) Тотално откачено :icon_lol:

како не!друже ти си врколак!а да те прашам-нешто друго освен крв пиеш?па да седнеме на пиво,да си праиме муабет на темава!
Уи ќен би мор сериозни :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ајде бе, приказни за мали деца...



Овај типов не е Врколак! Се вика Danny Ramos Gomez, 23 години има. И има некоја гнасна генетика, што му расте коса, влакна, по цело тело! Одсекогаш имало вакви случаи. Не верувам дека овој Дени моментално е единствен, но е единствен (или еден од ретките) кој излегол во јавност!

Замислете ваков тип да се појавел на времето... во Античките Земји, или Средниот век... веднаш би го убиле...

Затоа ваквите луѓе, се криеле, во шуми, подалеку од луѓето, т.е. целосно самотнички живот! И нормално, ако некој виде/л ваков тип во шума... делумно нецивилизиран... што ќе помисли?

Па, на ова, почнале приказни: долга муцка, личи на волк, скокаше на дрва, дење се претвора во човек... итн итн...

Легендите останале, за на крај тоа да го користи Холивуд и сите да се палиме на филмови како: Underworld, Dog Solider, Buffy, Van Helsing....
Ovoj ne e edinstven ima nogu vakvi. Znam samo deka ovie vlakna ne se otstranuvat.Kolku poveke se otstranuvat tolku poveke rastat. I se soglasuvam so toa deka od ova genetsko ili hormonalno poremetuvanje nastanale prikaznite za vrkolaci
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Врколаците се мит, НО јагнињата дефинитивно стивнуваат недела две пред велигден.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
BU!




Вакво нешто не постои да се разбереме...

Генетичкото она погоре да...и тоа не е врколак...тоа е нормален човек и ништо повеќе... Би му препорачал да оди на ласерска депилација...дибидус бразилска :)
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
абе... не е чудно... имам и јас добивано нагони на врколак... имам сонувано по 3 недели со ред кај шо се прам врколак и кај со бркам женски( за да ги угризам да нема забуни:pos2:)! шала на страна.. срцево ми има чукано со 100 на сат кога ке видев полна месечина и ми се рикаше колку ме држит гласов( не во сон туку во реалност)... постануваше сериозно... и си појдов на поп... ме испеа и одтогаш си немам мака ;) ! позз на сите
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
абе... не е чудно... имам и јас добивано нагони на врколак... имам сонувано по 3 недели со ред кај шо се прам врколак и кај со бркам женски( за да ги угризам да нема забуни:pos2:)! шала на страна.. срцево ми има чукано со 100 на сат кога ке видев полна месечина и ми се рикаше колку ме држит гласов( не во сон туку во реалност)... постануваше сериозно... и си појдов на поп... ме испеа и одтогаш си немам мака ;) ! позз на сите
what? се зезаш а? :smir:
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
не... озбилен сум ко смрт!

се чустував лошо... некако виша сила имав во мене... ама од ко појдов кај прадедоми( поп е) и ме испеа со молитва и како да се тргна нешо од мене... :S
 

Olivert

TheTruth
Член од
21 јануари 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Добро де, то за тебе се симптоми за врколак?
Велиш дека ако не те ипеел поп ти сеа ке се правеше во чудовиште а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom