Врколаци

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Сеа ќе ми е страв да си одам дома навечер. :(
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ja mislam deka sve toa poteknuva od pra-stari veruvanja deka i zivotnite imaat dusa ili spirit. Samanite nosele kozi od zivotni za da se zdobijat so nivnite karakteristiki. Poglednete gi samo Totemite na Indijancite. Kaj Slovenskite veruvanja, se veruvalo u Lesij, pretstaven kako visok covek, so brada, bleda koza, bledo zeleni oci, rogovi i opaska. Toj bil Gospodar na Sumata, nosel so nego stap kako simbol na negovata mok. Imal posebno bliska vrska so volcite, a nekogas i so meckite i se veruvalo deka moze da menja forma i lik.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
jas mislam deka poimot e edna dobra izmislica da se plasat malite decinja koj ne sakaat da zaspijat ped 00 : 00 pa doma gi lazat nadvor ima polna mesecinja ke dojde vrkolakot ke ve izede zivi gluposti :)
a toa sto pravat filmovi koj od koj pomoken vrkolak pa se tepaat edni so drugi i toa e nekakva politika za pravenje pari toa imam da kazam :)
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
ја како што имам негде прочитано, и врколаците и вампирите се луѓе со мутиран ген во крвта кој подоцна се пренесува на други луѓе како вирус и така мутираат заразените. а според легенди и митологии Дракула склучил договор со луцифер за вечен живот и станал вампир... кој мора да се храни од крвта на живите бидејќи неговото срце не преработува крв.. а првиот врколак е син на Дракула еден станал вампир друг врколак или нешто така беше :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Врколаци...

Хипертрихоза е медицински термин, познат кај народот како „Вркодлак синдром“ кој се однесува на состојба на прекумерно растење коса по целото тело. Тоа може да биде благо или претерано растење, но сепак терминот посочува на прекумерно количество влакна на несакани места. Во продолжение следат неколку примери за ова необично генетско пореметување.



 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ваљда ова е излечиво а? страшна работа!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Чубака лук... Лошо!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
22
Не бе каков лек шо зборувате нема за грота...и со тоа девојчето гледав документарна емисија! Леле солзи ми дојдоа кутрото тоа!:cry:
Лошо многу лошо!
 
E

error

Гостин
епа сега, така е то нема што да се прави, таквите луѓе ќе гледаат да се средат малце. Пример депилација..постојат бричеви итн..
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Јес да изгледа лошо, и не можам ни да замислам колку им е тешко на луѓето со вакво пореметување, али за среќа барем третманот е пред се козметички, така да со трајно(ласерско) или привремено одстранување на влакната можат да го држат проблемов под контрола.
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Сепак луѓето со ваков проблем се изолирани од општеството поради својата болест,но со трајна депилација можи да се реши тој проблем.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Јас имам слушнато дека ни со трајна депилација неможел да се реши проблемот, поради големата покриеност на телото со влакна, после трајната депилација се појавувале многу рани :(
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Со ласер дефинитивно не може, барем не денеска. Многу лузни ќе се појават и пак ќе биде за џабе тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom